پشتیبان گیری ، بک اپ (backup)چیست ؟ موارد مهم در زمان پشتیبان گیریReviewed by 02128423838 on Feb 7Rating: 4.5پشتیبان گیری ، بک اپ (backup)چیست ؟ موارد مهم در زمان پشتیبان گیری

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با آموزش پشتیبان گیری ، بک اپ (backup)چیست ؟ موارد مهم در زمان پشتیبان گیری .

در دنیای فناوری اطلاعات ، به تهیه یک کپی یا رونوشت از اطلاعات و داده های موجود در سیستم و ذخیره آن در هارد دیسک و یا دیگر ابزار ذخیره سازی اطلاعات خارج از سیستم تهیه نسخه پشتبان گفته می شود. که این فایل ذخیره شده اصطلاحا پشتیبان گیری و یا بک اپ (backup) نامیده می شود.

پشتیبان گیری چیست؟ دلایل اهمیت بالای پشتیبان گیری‌

این فایل پشتیبان تهیه شده از اطلاعات معمولا در زمانی که اطلاعات ما اسیبب دیده و یا از بین رفته است برای بازگرداندن  اطلاعات استفاده می شود. گاها سخت افزاری که فایل پشتبان در ان قرار داده می شود دچار اسیب دیدگی می شود که در این مواقع نیاز به بازیابی اطلاعات می باشد که متخصینشرکت کهکشان کامپیوتر (pcgalaxy) دارای تخصص لازم در این زمینه می باشند و می توانند اطلاعات شمارا در سریعترین زمان و به صورت کامل بازیابی کنند.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

پشتیبان گیری ، بک اپ (backup)چیست ؟ موارد مهم در زمان پشتیبان گیری

مواردی که در زمان پشتیبان گیری باید رعایت کرد

ما این نکته را در نظر می گیریم که شما خواننده محترم به این نتیجه رسیده اید که پشتیبان گیری از اطلاعات یکی از ملزومات مهم برای نگهداری و محافظت از اطلاعات تان است . و شما می خواهید ازاطلاعاتتان فارغ از اینکه کاربر خانگی یا اداری هستید نسخه پشتیبان تهیه کنید .

برای انجام این کار شما باید چند نکته را در نطر بگیرید که ما به بعضی از انها اشاره خواهیم کرد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

برنامه ای مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که همیشه برای انجام هر کاری از ابزار مناسب ان کار استفاده کنید . در این جا هم این مسئله صادق است،برای تهیه نسخه پشتیبان یا بک اپ سعی کنید وقت گذاشته و تحقیق کنید و بهترین نرم افزار را پیدا کنید.

گاها برخی از نرم افزارها وجود دارند که هزینه خرید نسخه اصلی انها بصورت یکسانه مبلغ محدودی می باشد ،که با خرید این نرم افزار با نسخه اصلی می توانید از اطلاعاتی که برای جمع اوری انها چندین سال زمان صرف کرده اید و یا هزینه های بسیاری را متحمل شدید به بهترین شکل پشتیبان تهیه کنید.

به صورت زمان بندی شده از اطلاعت پشتیبان تهیه کنید .

توجه داشته باشید که تمام نرم افزارهای پشتیبان گیری بک اپ (backup) دارای تنظیمات زمان بندی برای تهیه نسخه پشتیبان به ورت اتوماتیک می باشند.با توجه به اینکه اطلاعات شما به چه میزان از اهمیت و حساسیت برخوردار هستند،شما می توانید زمانبندی روزانه ، هفتگی ، یا ماهانه برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید .

شرکت کهکشان کامپیوتر (pcgalaxy) در تمامی شرکتهایی که مسئولیت پشتیبانی از شبکه انها را بر عهده دارد زمان بندی تهیه نسخه پشتیبان را روزانه قرار داده و توصیه هم این است که برای شرکتها و یا موسسات از زمان بندی روزانه استفاده شود و برای سیستم های خانگی میتوان از زمان بندی هفتگی نیز استفاده کرد .

نسخه پشتیبان به صورت مداوم چک شود .

توجه داشته باشید که نسخه پشتیبان (بک اپ) تهیه شده باید به صورت مداوم از باب سالم بودن و قابل بازیابی بودن چک شود.به دلیل اینکه گاهی اوقات فایل پشتیبان گرفته شده دچار مشکل و خرابی می شود و قابلیت بازیابی خود را از دست میدهد به طور مداوم باید چک شود،البته برای انجام این کار یعنی چک کردن سلامت و قابلیت بازیابی نرم افزارهایی وجود دارد که بیت به بیت فایل پشتیبان را چک می کنند .

این نرم افزارها بد از تهییه نسخه پشتیبان بلافاصله ان را چک می کنند و از سلامت ان اطمینان حاصل می کنند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اطمینان از سلامت ابزار یا سخت افزاری که فایل پشتیبان در ان قرار می گیرد.

باید توجه داشته باشید که حتی اگر از بهترین نرم افزار برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید.اما ابزاری که نسخه پشتیبان را روی ان ذخیر می کنید سالم نباشد احتمال از بین رفتن فایل پشتیبان شما خیلی بالا خواهد بود .

از این رو از سلامت سخت افزاری که فایل پشتیبان روی ان ذخیره می شود اطمینان کامل حاصل کنید. البته این نکته لازم به ذکر است که جای نگرانی نیست شرکت کهکشان کامپیوتر (pcgalaxy) در زمینه بازیابی اطلاعات از توانایی و تجربه بسیار بالایی برخوردار بوده و در کمترین زمان و به بهترین نحو اطلاعات شما را از روی هارددیسک های خراب و غیر قابل لود بازیابی می کند.

چک دوره ای کلیه اطلاعات موجود در سخت افزار ذخیره سازی

از ویروس کشهای مناسب و به روز استفاده کنید. همه روزه در فضای اینترنت ویروسهای جدیدی انتشار پیدا میکنند که امکان دارد به سیستم شما نفوذ کرده، و فایلهای شما را نیز الوده کنند. که در این صورت امکان الوده شدن فایل پشتیبان و خرابی ان فایلها هم وجود دارید.

از این رو الزامیست اگر اطلاعات و فایلهای مهمی دارید علاوه بر پشتیبان گیری از ویروس کش به روز و مناسب استفاده کنید. که شرکت کهکشان شبکه (pcgalaxy) در زمینه فروش ویروس کشهای اورجینال نیز فعالیت می کند و شما میتوانید از طریق تماس با شرکت برای خرید ویروس کش اقدام نمایید .

دوستان گرامی به خاطر داشته باشید که شرکت کهکشان کامپیوتر (pcgalaxy) آماده همکاری با تمامی شرکتها در زمینه مدیریت شبکه ،پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات می باشد.

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

 

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر