تغییر پسورد در cmdReviewed by 09129402337 on May 2Rating: 5.0تغییر پسورد در cmd

نحوه تغییر رمز عبور ویندوز از طریق خط فرمان (CMD)

 

ما می توانیم با استفاده از دستور رمز عبور کاربر را از خط فرمان ویندوز تغییر دهیم. دستور در زیر با مثالهایی توضیح داده شده است.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح تغییر پسورد در cmd می پردازیم .

نکته:توجه داشته باشید که باید cmd را با دسترسی admin باز کنید

 

تغییر پسورد در cmd

تغییر پسورد در cmd-عکس-1


نحوه تغییر رمزعبور کاربر محلی:

 

net user  loginid  newpassword

net user=ثابت

loginid=نام یوزر مورد نظر برای تغییر رمز

newpassword=رمز جدید

به عنوان مثال ، اگر می خواهید رمز ورود کاربر pcgalaxy را در کامپیوتر محلی تغییر دهید، می توانید دستور زیر را اجرا کنید. بیایید رمز عبور جدید را 9129402337 قرار دهیم.

net user  pcgalaxy 9129402337

 

تغییر پسورد در cmd

تغییر پسورد در cmd-عکس-2


 

به دلایل امنیتی ممکن است بخواهید رمزعبور جدید را در قسمت خط فرمان نمایش داده نشود. دستور استفاده از * امکان تنظیم مجدد گذرواژه را فراهم می کند تا هیچ کس در اطراف میز شما نتواند آن را ببیند. شما باید هنگام اجرای دستور استفاده خالص ، * را در محل رمز عبور وارد کنید. رمز عبور د صفحه نمایش داده نمیشود و شما با تایپ رمز چیزی مشاهده نمی کنید.ولی نگران نباشید. برای اطمینان از اینکه رمز ورود مورد نظر خود را وارد کرده اید ، باید دو بار پسورد را وارد کنید.

 

* net user pcgalaxy

Type a password for the user 

Retype the password to confirm 

The command completed successfully

 

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر پسورد در cmd-عکس-3


 

نحوه تغییر رمز ورود حساب کاربری دامنه:

اگر می خواهید رمز ورود را برای یک حساب دامنه تغییر دهید ، می توانید با اجرای دستور زیر این کار را انجام دهید.

net user loginid * /domain

در مرحله بعد ، دو بار از شما خواسته می شود رمز عبور را وارد کنید و پس از اتمام موفقیت ، رمز ورود حساب دامنه شما مجدداً تنظیم می شود. می توانید همانطور که در بالا توضیح داده شده است ، رمز خود را نیز در دستور خود قرار دهید.

در صورت عدم دسترسی به دامنه و نداشتن دسترسی برای تغییر رمز ، هنگام اجرای دستور فوق ، خطای زیر را مشاهده خواهید کرد.

 

System error 1355 has occurred.

The specified domain either does not exist or could not be contacted.

 

امیدواریم مقاله آموزش تغییر پسورد در cmd در کامپیوتر از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با تماس با شماره 09129402337 در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر