اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on Apr 4Rating: 5.0اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ .

بسیاری از کاربرانی که از لپ تاپ ها استفاده می کنند به احتمال زیاد فیلم یا فایل های آموزشی با لپ تاپ خود تماشا می کنند . گاها تماشای فیلم ها و فایل ها در صفحه ال سی دی لپ تاپ ها به دلیل کوچک بودن صفحه مانتیور ازار دهنده است . بسیاری از کاربران در بسیاری از اوقات برای تماشای فیلم یا فایل ها لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل می کنند و از صفحه تلویزیون برای دیدن فیلم  و فایلها استفاده می کنند .

در برخی از اوقات شرایطی پیش می اید که ما می خواهیم یک فایل یا فیلم که در لپ تاپمان موجود است را به صورت گروهی ببینیم در چنین شرایطی با توجه به اندازه مانیتور لپ تاپ ها دیدن به صورت گروهی خیلی سخت و گاها غیر قابل انجام است که در این جا باز هم اتصال لپ تاپ به تلویزیون یکی از بهترین راه کار ها و روش هاست .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ می پردازیم .

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -1


اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -2

نکته : اتصال یک کامپیوتر رومیزی به مانیتور بسیار ساده است؛ شما فقط باید کابل مانیتور را به کیس وصل کنید.اما اتصال لپ تاپ به تلویزیون کمی سخت تر از اتصال کیس به مانیتور است.


انواع روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -3


تلویزیون های جدید معمولا  بسیاری از اتصالات مختلف را پشتیبانی می کند، بنابراین انتخاب نو کابلی که لپ تاپ شما را به تلویزیون متصل کند بسیار آسان تر است. اگر لپ تاپ و تلویزیون شما جدید باشد، این فرایند راحت تر خواهد بود، و کیفیت ویدئو و کیفیت صوت انتقالی به تلویزیون بهتر خواهد بود.

 

یکی از روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون اتصالات HDMI می باشد.

 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -4


تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -5


تمام تلویزیون های مدرن دارای ورودی های HDMI هستند و در حال حاضر بهترین راه برای اتصال هر دستگاهی به تلویزیون استفاده از این پورت می باشد . HDMI صدا و تصویر را با یک کابل سبک با بهترین کیفیت به تلویزیون و یا مانیتور شما انتقال می دهد . اگر قصد دارید لپ تاپ خود را به یک تلویزیون که جدیدا خریداری کرده اید متصل کنیدپورت HDMI را برای این کار انتخاب کنید.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت HDMI به HDMI :کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

رایج ترین و اساسی ترین روش اتصال به پورت HDMI تلویزیون شما از پورت HDMI لپ تاپ شما خواهد بود. همانند تلویزیون، اکثر لپ تاپ هایی که اخیرا تولید شده اند، دارای یک پورت HDMI  هستند. کابل های HDMI داری قیمت پایینی هستند.همچنین استفاده و اتصال انها بسیار آسان است.همچنین شما با استفاده از کابل HDMI می توانید به طور همزمان صدا و تصویر را به تلویزون خود انتقال دهید.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت DVI به HDMI :

احتمالا یک لپتاپ یا تلویزیون با یک درگاه DVI  مشاهده نخواهید کرد. با این حال،این پورت در کامپیوترهای رومیزی  بسیار رایج است. DVI از سیگنال های دیجیتال برای ارسال خروجی ویدئو استفاده می کند، بنابراین می توان به راحتی با HDMI سازگار باشد.بدون افت کیفیت تصویر انتقالی. بزرگترین مشکل استفاده از DVI به جای HDMI این است که صدا را انتقال نمی دهد.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت HDMI به Thunderbolt یا Mini DisplayPort :

Thunderbolt و Mini DisplayPort از اتصالات یکسان استفاده می کنند و هر یک از آنها می توانند برای ارائه ویدئو و صدا با کیفیت بالا به تلویزیون از طریق HDMI استفاده شوند. از آنجا که هر دو اتصال دیجیتال هستند،  همچنین می توانند به DVI تبدیل شوند. شما همچنین می توانید تبدیل هر یک از این اتصالات به VGA را نیز خریداری کنید.در نظر داشته باشید که اگر از DVI یا VGA استفاده کنید. صدای به تلویزیون منتقل نمی شود.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت HDMI به DisplayPort :کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

DisplayPort می تواند به راحتی به DVI یا HDMI تبدیل شود (هر سه دیجیتال هستند). شما با استفاده از اتصال DisplayPort همان کیفیت ویدئو و صدا مشابه HDMI دریافت خواهید کرد. اما استفاده از این کابل کمتر رایج است.

 

یکی دیگر از روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون اتصالات VGA می باشد.

 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -6


اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -7


کاربران گرامی توجه داشته باشند که وقتی از اتصال VGA استفاده می کنند این اتصال قابلیت انتقال صوت را ندارد لذا فقط تصویر را به مانیتور و یا صفحه تلویزیون انتقال می دهد این یکی از نقص های بزرگ این اتصال می باشد . البته این اتصال قدیمی شده و در حال منسوخ شدن می باشد اما اگر ناچار به استفاده از این اتصال شدید بدانید که فقط تصویر به وسیله این اتصال انتقال داده می شود .

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت VGA به VGA :کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

استفاده از اتصالات VGA در رایانه ها و تلویزیون ها رایج است، اما این پورت در حال منسوخ شدن است.، بنابراین شما ممکن است آنها را در مدل های لپ تاپ های جدیدتر مشاهده نکنید. VGA می تواند تصویر را به خوبی انتقال دهد، اما قابل مقایسه با پورتهای دیجیتال  (HDMI، DVI) نیست. VGA نیز نمی تواند صدا را انتقال دهد.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از پورت VGA به DVI :

استفاده از این اتصال خیلی رایج نیست زیرا احتمالا شما می توانید دستگاه های خود را تنها با VGA یا حداقل DVI به HDMI وصل کنید. با این حال، مواردی وجود دارد که در آن شما باید از این نوع اتصال استفاده کنید. شما کیفیت آنالوگ را که VGA فراهم می کند دریافت خواهید کرد و باید راهی دیگری برای انتقال صدا پیدا کنید. چون این اتصال هم توانایی انتقال صدا را ندارد .

اتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از اتصالات صوتی :

اگر برای اتصال کامپیوتر خود به یک تلویزیون از VGA یا DVI استفاده می کنید، باید یک راه برای انتقال صدای لپ تاپ به تلویزیون پیدا کنید. دو راه وجود دارد: شما می توانید از بلندگو های خارجی استفاده کنید که به کامپیوتر وصل کرده اید (یا از بلندگوهای لپ تاپ خود استفاده کنید)، یا می توانید از یک کابل صوتی جداگانه برای خروجی صدا از کامپیوتر خود به تلویزیون استفاده کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -8


معمولا تلویزیون ها از کابل 3.5mm پشتیبانی می کنند.

 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -9


 

یکی دیگر از روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون اتصالات بی سیم می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اگر می خواهید از کابل استفاده نکنید و به صورت بی سیم تصویر خور را به تلویزیون انتقال دهید.، محصولات زیادی وجود دارد که می تواند سیگنال ویدیوی کامپیوتر(لپ تاپ)شما را به صورت وایرلس به تلویزیون انتقال دهند. ez cast و easy cast یکی از این نمونه ها هستند.

اما برند های زیادی در بازار وجود دارد.این قطعه از طریق پورت HDMI و یک کابل USB برای تامین برق دستکاه به تلویزیون شما متصل می شود.البته یکسری از تلویزیون های جدید این قابلیت را در خود دارند که باید بر اساس مدل تلویزیون خود برسی کنید که این قابلیت در تلویزیون شما وجود دارد یا نه.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -10


هنگامی که کابل را متصل کردید اگر تلویزیون شما به طور خودکار  اتصال جدید را تشخیص نداد.باید ورودی درست را روی تلویزیون خود به صورت دستی انتخاب کنید. اگر شما در ورودی درست هستید و تصوریری مشاهده نمی کنید.باید تنظیمات انتقال تصویر خود را بر روی کامپیوتر(لپ تاپ) تنظیم کنید.

نکته : اگر تلویزیون شما اتصال را تشخیص دهد پنجره ای مشابه زیر در تلویزیون شما ظاهر می شود بر روی yes کلید کنید تا تصویر برای شما نمایش داده شود.

 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -11


راحت ترین روش این است که کلید های Win+p را نگهدارید.و انتخاب کنید که تصویر شما در کدام نمایشگر و چگونه نمایش داده شود.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ -12


امیدواریم مقاله آموزشی اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش هر زمان که نیاز داشتند لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنند و از تماشای فایل های خود در یک صفحه نمایش بزرگتر لذت ببرند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .