آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8Reviewed by 02128423838 on Jun 25Rating: 5.0آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 .

همه استفاده کنندگان از کامپیوتر با مفهوم کلید میانبر تا حدودی اشنا هستند. کلید های میانبر به مجموعه کلید هایی گفته می شود که برای باز کردن نرم افزار ها و یا اجرای فرمان های خاص استفاده می شوند . 

کلید های میانبر با استفاده از مجموعه کلید های روی کیبرد تعریف می شوند و به گونه ای هستند که زمانی که موس در دسترس نباشد ما می توانیم با این کلید ها به راحتی برخی از عملیات را انجام دهیم .

عملا یکی از مهمترین و بارزترین خاصیت های کلید های میانبر این است که باعث افزایش سرعت ما در اجرای نرم افزار ها و یا برخی از فرمان ها مانند کپی و … می شود و علاوه بر ان در برخی موارد کلید های میانبر باعث می شوند که ما در مواقعی که موس در دسترس نیست کار خود را با استفاده از انها انجام دهیم .

در کل ساخت کلید میانبر و استفاده از ان ها برای کاربران خوب است و باعث افزایش سرعت کاربران در اجرای فرمان های مورد نظرشان می شود و در مجموع این ویژگی برای سهولت انجام کار ها و بالا بردن سرعت انجام کار ها طراحی شده است .

تصور کنید شما ساحب یک دسکتاپ بسیار شلوغ و پر از نرم افزار هستید و یا چندین نرم افزار را به صورت هم زمان باز کرده اید در چنین شرایطی مطمئنا اگر برای نرم افزار ها کلید میانبر تعریف کرده باشید بدون شک برای باز کردن و اجرا کارتان بسیار راحت تر خواهد شد .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 می پردازیم .

کلیدهای میانبر نرم افزار ورد Microsoft Word چیست؟

زمانی که می خواید یک برنامه را در ویندوز اجرا کنید باید از طریق منوی استارت این کار را انجام دهید یا در میان تعداد زیادی از برنامه ها در دسکتاپ برنامه مورد نظر را پیدا و اجرا کنید.

سریع ترین راه برای اجرای یک برنامه استفاده از یک کلید میانبر است که می توانید بدون دست زدن به موس برنامه مورد نظر خود را اجرا کنید ویندوز به شما امکان می دهد که میانبرهای سفارشی برای هر برنامه ایجاد کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

این برنامه می تواند یکی از برنامه های داخلی ویندوز باشد یا یک برنامه خاص که خودتان در ویندوز نصب کرده اید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 1


آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 7 

ایجاد یک میانبر دسک تاپ

1.پنجره خط فرمان(cmd) را باز کنید.شما می توانید این پنجره را با تایپ cmd در منوی استارت جستجو کرده و سپس روی آن راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 2


2.در خط فرمان CMD دستور explorer shell: AppsFolder را تایپ کنید و سپس کلید Enter را بزنید.یک پنجره با لیستی از تمام برنامه های شما ظاهر می شود.

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 3


3.بر روی یک برنامه راست کلیک کنید و گزینه Create shortcut را انتخاب کنید.اگر تعداد برنامه های شما زیاد است تنظیمات نمایش را به «detailed list» تغییر دهید.تا بتوانید تمام آیکون ها را در یک پنجره مشاهده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 4


4.وقتی از شما سوال شد.که آیا میانبر روی دسکتاپ ایجاد شود.روی Yes کلیک کنید.میانبر جدید بر روی دسکتاپ شما ظاهر می شود.

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 5


5.بر روی نماد میانبر جدید راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 6


مجموعه کلیدهای میانبر ویندوز 10 کدامند؟

6.یک کلید میانبر را در فیلد Shortcut key وارد کنید.ترکیب باید CTRL + ALT + یک حرف یا شماره باشد.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 7


7.روی OK کلیک کنید.

نکته: به یاد داشته باشید دو بار از یک کلید ترکیبی استفاده نکنید.همچنین توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها از کلید های میانبر CTRL + ALT + استفاده می کنند که اگر شما در پنجره های آنها قرار داشته باشید زدن آن کلید میانبر عملیات تعریف شده در آن برنامه را اجرا می کند.

برای مثال در فتوشاپ کلید های، CTRL + ALT + I منوی resize را باز می کند.پیشنهاد می کنیم زمانی که در صفحه دسکتاپ هستید از کلید های میانبر برای اجرای نرم افزار مورد نظر استفاده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10

از طریق منوی استارت

هر برنامه ای که از هر طریق بجز فروشگاه ماکروسافت نصب می شود.نیز می تواند داری کلید میانبر باشد.می توانید این میانبر را به طور مستقیم از منوی استارت ایجاد کنید.با استفاده از این روش می توانید از ایجاد آیکون میانبر جداگانه در دسکتاپ جلوگیری کنید.

1.منوی استارت را باز کنید.

2.در ایکون یا کاشی ظاهر شده برنامه خود را پیدا کنید.اگر برنامه مورد نظر به عنوان یک کاشی موجود نبود.می توانید با کلیک بر روی All apps و جستجو در لیست برا اساس حروف الفبا برنامه مورد نظر را پیدا کنید.

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 8


3.روی برنامه مورد نظر راست کلیک کنید و Open file location را انتخاب کنید.یک پنجره با یک نماد میانبر باز می شود.اگر گزینه Open file location در منو ظاهر نشد،این برنامه یک برنامه سیستمی است و شما باید از روش اول برای ایجاد کلید میانبر استفاده کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 9


4.روی نماد میانبر راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 10


5.یک کلید ترکیبی را در بخش Shortcut key وارد کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 – 11

کلیدهای میانبر پاورپوینت تمام نسخه های PowerPoint

6.بر روی OK کلیک کنید.

کاربران گرامی توجه داشته باشید کهآموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 8 نیز به همین صورت می باشد و شما می توانید یکی از روش های فوق را برای ویندوز 8 انتخاب کنید. 


امیدواریم مقاله آموزشی آموزش ساخت کلید میانبر برای برنامه ها در ویندوز 10 ، 7 ، 8 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش برای تمام برنامه های ویندوز کلید میانبر ایجاد کنند مجددا به کاربران گرامی عرض می کنیم که مراحل ایجاد کلید میانبر برای ویندوز 8 نیز به همین منوال می باشد و می توانید از این روش ها در ویندوز 8 نیز استفاده کنید.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .