تنظیمات فایروال در ویندوز 7Reviewed by 09129402337 on Dec 22Rating: 5.0تنظیمات فایروال در ویندوز 7

فایروال وسیله ای امنیتی شبکه ای است که نظارت بر ترافیک شبکه ورودی و خروجی را انجام می دهد و تصمیم می گیرد ترافیک خاص را بر اساس مجموعه مشخصی از قوانین امنیتی مجاز یا مسدودکند.

فایروال ها بیش از 25 سال است که اولین خط دفاعی در امنیت شبکه هستند. آنها سدی بین شبکه های داخلی امن و کنترل شده ایجاد می کنند که به شبکه های خارج از خانه قابل اعتماد و غیر قابل اعتماد مانند اینترنت هستند.

فایروال می تواند سخت افزار ، نرم افزار یا هر دو باشد.

وظایف فایروال:

در اصل ، فایروال ها باید قادر به انجام کارهای زیر باشند:

دفاع از منابع
اعتبار را تأیید کنید
مدیریت و کنترل ترافیک شبکه
ضبط و گزارش وقایع
به عنوان واسطه عمل کنید

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش تنظیمات فایروال در ویندوز 7می پردازیم .

 

 

 

1 : برای باز کردن  Firewall  در ویندوز Seven  به طریق زیر عمل می‌کنیم .در ابتدا control panel  را باز می‌کنیم .و به قسمتsystem and Security  می‌رویم

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-1


 

2 : در پنجره باز شده Windows Firewall  را انتخاب می‌کنیم .

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-2


 

3 : در پنجره windows firewall  برای فعال و غیره فعال کردن firewall  گزینه Turn windows firewall on or on  را انتخاب کنیم.

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-3


 

4 : در  پنجره  customize setting  می توانیم firewall  را فعال یا غیره فعال کنیم.

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-4


 

ایجاد محدودیت برای پورت ها و نرم افزار ها در Firewall

1 در پنجره Windows Firewall  گزینهthrough Windows Firewall Allow a program or feature  را انتخاب می‌کنیم

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-5


 

2 : در پنجره باز شده شما می توانید برنامه مورد نظر خود را از لیست انتخاب ویا با زدن دکمه Allow another program  برنامه مورد نظر را به لیست اظافه می‌کنیم  و در صورتی که  تیک ان برنامه را فعال کنیم به ان برنامه مجوز عبور از  Firewall  را می دهیم.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-6


 

3 :  دکمه ok  و پایان

 

ایجاد محدودیت برای ورود و خروج اطلاعات از سیستم

محدودیت های ورود و خروج شامل دو نوع inbound  (کنترل اطلاعات ورودی ) و out bound (کنترل اطلاعات خروجی ) می‌باشد.

این محدودیت برای کنترل دسترسی ازبیرو ن به داخل سیستم (inbound  ) و از داخل به بیرون از سیستم ( out bound ) اعمال می‌شود.

مراحل ایجاد محدودیت ورود و خروج اطلاعات از سیستم

1: در پنجره windows firewall در قسمت advanced setting  کلیک می‌کنیم

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-7


 

2 : در پنجره windows firewall with advanced security  در پنل سمت چپ روی گزینه  inbound rule راست کلیک کرده و new rule  را انتخاب می‌کنیم  .

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-8


 

3  : در پنجره new inbound rule wizard  می توانیم نوع محدودیتی که می‌خواهیم اعمال کنیم انتخاب کنیم که می تواند ایجاد محدودیت برای پورت ، برنامه ، پروتوکول یا یک فایل دلخواه باشد

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-9


 

4 : در پنجره program  در قسمت this program path  ادرس فایل exe خود که قصد داریم از  اینترنت اطلاعاتی دریافت نکند را انتخاب می‌کنیم  . سپس دکمه next  را می زنیم .البته چون در اینجا محدودیت از نوع inbound  می‌باشد نرم افزار به اینترنت دسترسی دارد اما هیچ اطلاعاتی نمی‌تواند دریافت کند .برای مثال اگر شما برای نرم افزار bebylon  این محدودیت را اعمال کنید دیگر فایل update دریافت نخواهد کرد.البته شما می‌توانید در محدودیت outbound  از دسترسی این نرم افزار به اینترنت جلو گیری کنید .

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-10


 

5 : در پنجره  action  گزینه block the connection  را انتخاب می‌کنیم و دکمه next  را می‌زنیم .

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-11


 

6 : در پنجره profile  نوع و مکان محدودیت را اعمال می‌کنیم .یعنی اینکه می‌خواهیم محدودیت برای domain شبکه های مبتنی بر سیستم های عامل سرور یا خصوصی private   برای شبکه های محلی و کوچک  (work group  ) یا به صورت public  که برای اتصال به اینترنت می‌باشد

تنظیمات فایروال در ویندوز 7

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-12


 

7 : در پنجره name  یک نام برای محدودیت وارد می‌کنیم البته اگر متناسب با نوع محدودیت باشد بهتر است و در قسمت   description   یک توضیح برای محدودیت ایجاد شده می‌نویسیم .

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

تنظیمات فایروال در ویندوز 7-13


 

امیدواریم مقاله آموزش تنظیمات فایروال در ویندوز 7 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر