روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10Reviewed by 02128423838 on Jun 14Rating: 5.0روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 .

حذف برنامه های اضافی یکی از رایج ترین و مهم ترین کارهایی است که همه کاربران لپ تاپ و کامپیوتر باید در بازه زمانی مختلف انجام دهند.زیرا زمانی که برنامه های مختلف در ویندوز نصب می شود و به مرور زمان تعداد این برنامه ها زیاد می شود.

که باعث پر شدن درایو ویندوز و کاهش سرعت سیستم می شود. اگر شما به تازگی ویندوز ده را نصب کرده اید به احتمال زیاد با ویژگی جدید حذف برنامه ها در ویندوز ده آشنایی ندارید.

روش های حذف قدیمی برنامه ها از طریق کنترل پنل که در ویندوز  XP،7،8 استفاده میشد هنوز هم در ویندوز 10 وجود دارد،اما در واقع در ویندوز 10 روش های حذف جدیدتری نیز  ارائه شده است.در این بخش نحوه پاک کردن برنامه ها در ویندوز 10 را خدمت شما ارائه می کنیم.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10  می پردازیم .


آموزش نصب ویندوز 10 (ده،تن)

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

1.منوی Start را باز کنید.

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 1


2.بر روی Settings کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 2


3.بر روی System در منوی Settings کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 3


4.گزینه Apps & features را از قسمت چپ انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 4


5.یک لیست از تمام برنامه های نصب شده در سمت راست برای شما ظاهر می شود.بر روی برنامه مورد نظر خود برای حذف کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 5


6.بر روی دکمه Uninstall که بعد از انتخاب نرم افزار کورد نظرتان ظاهر می شود کلیک کنید.اگر گزینه Uninstall  برنامه مورد نظر به رنگ خاکستری و غیره فعال بود باشد.آن برنامه یک برنامه سیستمی است و نمی توانید آن را حذف کنید.

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 6


7.برای تأیید بر روی دکمه Uninstall کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 7


پيدا كردن مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم در ویندوز

روش حذف آپدیت های نصب شده در ویندوز 10

سیستم عامل ویندوز 10 بعد از انتشار اولین نسخه آپدیت های بسیاری برای رفع باگ ها و مشکلات خود ارائه کرده است.که نصب برخی آپدیت ها مشکلاتی برای ویندوز ایجاد می کند.

این مشکلات به دلیل عدم سازگاری آپدیت با سخت افزار شما یا مشکل در فایل آپدیت می باشد.در این مواقع شما می توانید آپدیت اعمال شده را حذف کنید و نیازی به نصب مجدد سیستم عامل ویندوز 10 نیست.برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

1.کنترل پنل را با تایپ کلمه Control در پنجره Run باز کنید.برای باز کردن Run از کلید میانبر Win+R استفاده کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 8


2.در کنترل پنل بر روی گزینه Uninstall a Program کلیک کنید.

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 9


3.در قسمت سمت چپ بر روی View installed updates کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 10


4.در کادر وسط لیست آپدیت های نصب شده را از جدید به قدیم مشاهده می کنید.آپدیت مورد نظر را انتخاب و بر روی Uninstall کلیک کنید.

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 11


5.بر روی Yes کلیک کنید تا آپدیت مورد نظر حذف شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش حذف آپدیت ها و برنامه های نصب شده در ویندوز 10 – 12


امیدواریم مقاله آموزشی کارهایی که باید بعد از نصب ویندوز 10 انجام دهید از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش تمامی نرم افزار های اضافی موجود در سیستم شان را حذف کنند. و اپدیت هایی که با سیستمشان سازگاری نداشته را نیز حذف کنند .

کاربران گرامی توجه داشته باشید که نرم افزار های اضافی زیاد باعث کند شدن ویندوز می شوند و همین طور در برخی مواقع اپدیت های جدید ویندوز را خراب می کنند و یا با درایور یک کارت سخت افزاری هماهنگی ندارند به همین جهت توجه به حذف نرم افزار های اضافی و اپیدیت های ناسازگار نکته ای است که نباید به ان بی توجه باشید.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .