اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10Reviewed by 02128423838 on Jun 29Rating: 5.0اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 .

یکی از مشکلاتی که عمده کاربران با آن سروکار دارند این است که برخی از برنامه هایی که در ویندوز های نسخه قدیمیتر داشتند در ویندوز های نسخه جدید تر اجرا نمی شود . مثلا برخی از برنامه هایی که در ویندوز هفت اجرا می شوند در ویندوز ده برای اجرا مشکل دارند و یا اجرا نمی شوند .

این مشکلی است که برای تعداد کمی از برنامه ها و یا بازی ها به وجود می اید اما خب یکی از مشکلات و ایرادات بعضا ناراحت کننده است و خب کاربران را برای اجرای نرم افزار هایشان و یا بازی های مورد علاقه یشان که در سیستم عامل قبلی به راحتی اجرا می شدو و در سیستم عامل فعلی اجرا نمی شود یا مشکل روبه رو می کند .

اما خب در ویندوز 10 قابلیت هایی لحاظ شده که کاربران بتوانند نرم افزار های خود و یا بازیهای شان را با سازگاری با ویندوز 10 اجرا کنند این ویژگی در ویندوز 10 بسیار برای کاربرانی که نرم افزار ها یا بازی هایی داشتند که در ویندوز 10 اجرا نمیشد خوش ایند بود.

ویندوز 10 قابلیتی را ارائه داد که در ان کاربران به دو روش دستی و یا اتوماتیک می توانستند نرم افزار ها و باز های قدیمی خود که در ویندوز 10 اجرا نمی شدند را اجرا کنند .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 می پردازیم .

اکثر نرم افزار هایی که برای نسخه های قبلی ویندوز ساخته شده اند به خوبی در ویندوز 10 کار می کنند،اما ممکن است برخی از برنامه های قدیمی تر با سیستم عامل جدید کار نکند.با تغییر تنظیمات سازگاری آنها می توانید هر گونه مشکلات مربوط به این برنامه های ویندوز های قدیمی تر را در ویندوز 10 رفع کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 1


آموزش فعال کردن دستیار صوتی در ویندوز 10

ویندوز دارای یک ابزار داخلی به نام Troubleshooter Compatibility Compatibility Tool است.که می تواند به طور خودکار مشکلات مربوط به سازگاری را برای اجرای برنامه ها حل کند.اگر عیب یابی خودکار نمی تواند مشکل برنامه شما را حل کند.می توانید برنامه را با انجام تنظیمات دستی در حالت سازگاری با ویندوز 10 اجرا کنید.

به این صورت که برنامه را با استفاده از تنظیمات نسخه قبلی ویندوز اجرا کنید.شما می توانید ابزار مربوط به رفع عیب را به طور خودکار برای برنامه هایی که برای اجرا در ویندوز 10 مشکل دارند.اجرا کنید.در اینجا چگونگی انجام هر دو روش را خدمت شما ارائه می کنیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

نحوه استفاده از بررسی اتوماتیک سازگاری برنامه با ویندوز

1.در بخش جستجو منوی استارت کلمه run programs را جستجو کنید.سپس روی «Run programs made for previous versions of Windows» کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 2


2. روی Next کلیک کنید.عیب یابی ویندوز(troubleshooter ) لیست تمام برنامه ها قدیمی را برای شما نمایش می دهد.

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 3


3. برنامه ای که با اجرای آن مشکل دارید را انتخاب کنید.و بر روی Next کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 4


4. یک از گزینه های عیب یابی را انتخاب کنید:از تنظیم سازگاری توصیه شده استفاده کند یا خودتان تنظیمات سازگاری را انتخاب کنید.

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 5


اگر گزینه تنظیمات توصیه شده ویندوز را انتخاب کنید.ابزار رفع مشکل برنامه را با استفاده از نسخه قبلی ویندوز تست می کنید تا بررسی کند که آیا برنامه اجرا می شود یا نه

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 6


آموزش ارتقاء از ویندوز 7 ، 8 ، 8.1 به ویندوز 10

اگر گزینه رفع اتوماتیک برنامه را انتخاب کنید.ابزار رفع مشکلات از شما سوال می کند چه مشکلی با برنامه دارید.بسته به انتخاب شما ابزار رفع مشکل بررسی و پیشنهادات را برای حل مشکل شما مانند آزمایش تنظیمات صفحه نمایش برای برنامه را ارائه می دهد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 7


5.بر روی دکمه Test the program کلیک کنید و سپس روی Next کلیک کنید.

سپس می توانید تنظیمات مربوط به برنامه را ذخیره کنید،تنظیمات مختلف را امتحان کنید.یا مشکل را برای مایکروسافت ارسال کنید.و مقالات راهنمایی آنلاین را مشاهده کنید.

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 8


برای هر برنامه ای که مشکل مربوط به سازگاری برای اجرا دارد.باید از ابزار رفع مشکل(troubleshooter ) استفاده کنید.

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

نحوه اجرای یک برنامه در حالت سازگاری

همچنین می توانید به تنظیمات برنامه بروید تا گزینه های سازگاری آن برنامه را نسبت به ویندوز خود تغییر دهید.با استفاده از حالت سازگاری می توانید یک برنامه قدیمی را در ویندوز جدید خود اجرا کنید.

1.بر روی یک برنامه راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. شما می توانید این کار را از میانبر برنامه بر روی دسکتاپ یا در File Browser روی فایل EXE این کار را انجام دهید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 9


2.برگه Compatibility را انتخاب کنید سپس تیک کنار «Run this program in compatibility mode for» را علامت بزنید.

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 10


نمایش زمان باقی مانده باتری در ویندوز 10

3. نسخه ویندوز سازگار با برنامه را برای استفاده از تنظیمات برنامه در کادر کشویی انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 – 11

4.بر روی Apply کلیک کنید.سپس برنامه خود را اجرا کنید و ببینید آیا مشکلات شما حل شده است یا نه.


امیدواریم مقاله آموزشی اجرای برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی در ویندوز 10 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش نرم افزار ها و بازی های قدیمی خود را در ویندوز ده اجرا کنند.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .