روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنتReviewed by 02128423838 on Jul 29Rating: 5.0روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت.

در حال حاظر دیگر کاربری نیست که از کامپیوتر استفاده کند و با موضوع امنیت اطلاعات به نحوی درگیر نشده باشد . مسلما همه کاربران برای یک بار هم که شده سیستمشان دچار مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن فایل ها خراب شدن اطلاعات و … شده اند و همیشه به دنبال راهی بوده اند که امنیت را در سیستم بالا ببرند .

امروزه با توجه به گسترده تر شدن اطلاعات و دامنه اینترنت مقوله امنیت بسیار بسیار مهم شده و باید در نظر گرفته شود . اینترنت بستری است که می تواند به راحتی باعث تاثیر گذاری مخرب روی اطلاعات شما شود و با ایجاد مسیری برای نفوذ به سیستم شما توسط هکر ها می تواند برای شما و یا شرکت و یا سازمانتان یک چالش جدی ایجاد کند .

در این زمینه باید دنبال راه کار ها و روش هایی باشید که امنیت کامپیوتر و سیستم عامل خود را در مواجه با این قبیل مشکلات ایمن کنید تا اگر گاهی حتی به اشتباه با فایلی مخرب و یا ویروسی در اینترنت کار کردید این فایل نتواند به سیستم شما نفوذ کرده و باعث خراب شدن فایل های شما شود .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 1


به اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ با نرم افزار Connectify Hotspot

استفاده از آنتی ویروس و بروز رسانی آن

نصب نرم افزار آنتی ویروس و باج افزار ها که به دنبال ویروس ها،نرم افزارهای مخرب و دیگر محتوای مخرب هستند.امری ضروری است.این برنامه ها کامپیوتر،ایمیل ها و فایل های دانلود شده را اسکن می کند.بیشتر آنتی ویروس ها می توانند برای اسکن فایل ها به صورت اتوماتیک تنظیم شوند.تا نیاز به بررسی دستی نباشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 2


نصب آپدیت های امنیتی ویندوز و نرم افزار ها

باگ های نرم افزارها و سیستم عامل به طور مداوم کشف می شوند.و رفع می شوند.این آسیب پذیری ها در نرم افزار و سیستم عامل رخ می دهد.هکرها از این باگ ها برای دسترسی به کامپیوتر و داده های شما استفاده می کنند.برای جلوگیری از این دسترسی ها سیستم عامل خود را به روز نگه دارید.

از Windows Update برای بررسی و به روز رسانی سیستم عامل استفاده کنید.نرم افزارهای دیگر را با یک بروز رسان نرم افزاری نظیر Secunia Software Inspector به روز کنید.

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 3


استفاده از فایروال(دیوار آتش)

فایروال یک لایه حفاظت بین کامپیوتر و اینترنت است.این نرم فزار یک مانع است که داده های ورودی را نظارت می کند و از قوانین امنیتی برای تعیین اینکه آیا این اطلاعات توسط رایانه شما دریافت می شود یا نه استفاده می کند.سیستم عامل های ویندوز با یک فایروال داخلی ساخته شده است که به طور پیش فرض فعال است.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 4


کنترل ایمیل های دریافتی

در ایمیل خود بجز مواردی که فرستنده آن را می شناسید.از باز کردن فایل های پیوست ایمیل های ناشناس خودداری کنید.مهاجمان یک نام فرستنده را جعل می کنند تا افراد را فریب دهند تا فایل های پیوستی را باز کند. و از طریق آن اطلاعات شخصی شما را جمع آوری کرده و برای شخص مورد نظر ارسال کنند.

محتوای مخرب همچنین در پیام های ایمیل که از HTML یا Rich Text استفاده می کنند پنهان می شود.برای امنیت بیشتر ایمیل را در متن ساده بخوانید.و لینک های موجود در ایمیل های ناشناس را باز نکنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 5


فعال کردن و غیر فعال کردن حالت تبلت مود در ویندوز ۱۰

استفاده از رمز های پیچیده

در رمز های مهم خود از حروف،اعداد و کاراکترهای خاص استفاده کنید.هرچه طول رمز بیشتر و پیچیده تر باشد بهتر است.از هر کلمه عبور برای یک حساب کاربری استفاده کنید.و رمز تمامیه حساب های خود را یکسان قرار ندهید.اگر حساب های کاربری شما از تایید دو مرحله ای پشتیبانی می کند آن را فعال کنید.

برای مدیریت تمام این رمزها از برنامه مدیریت رمز عبور که در بسیاری از مرورگرهای وب مانند Chrome و Opera وجود دارد.استفاده کنید.برنامه های جانبی مانند LastPass به عنوان افزونه مرورگر عمل می کنند که مانع وارد کردن رمز عبور در هر بار ورود به حساب و صرفه جویی در زمان می شود.

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 6


باز نکردن لینک های مخرب

از باز کردن لینک ها در ایمیل هایی که داستان های غم انگیزی را بیان می کنند.پیشنهادات شغلی با درآمد بالا را ارائه می دهند خوداری کنید.همچنین مراقب ایمیل هایی که به ظاهر از بانک شما و یا سایت تجارت الکترونیک ارسال شده اند باشید.این ایمیل ها ممکن است حاوی لینک هایی به صفحات فیشینگ(مشابه سایت بانک شما) باشند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اگر مطمئن نیستید که یک ایمیل ها از بانک یا موسسه اعتباری شما است.از موسسه مورد نظر صحت ایمیل را جویا شوید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت – 7


امیدواریم مقاله آموزشی روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش امنیت فایل ها و اطلاعات خود در داخل کامپیوتر و یا سیستم عاملی که از ان استفاده می کنند بالا ببرند . کاربران گرامی توجه داشته باشید که امنیت اطلاعات مقوله ای است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد .

اکثرا ما به گونه ای رفتار می کنیم که در ابتدا به این امر کم توجه و گاها بی توجه هستیم و بعد از اینکه به مشکلی امنیتی در رابطه با اطلاعاتمان بر می خوریم و یا اطلاعاتمان ویروسی می شوند و از بین می روند تازه به این فکر می افتیم که چرا مقوله امنیت را از ابتدا جدی نگرفتیم .

توصیه ما این است که حتما به مقوله امنیت اطلاعات در کامپیوتر توجه داشته باشید چون امروزه هکر ها به روش های بسیار پیش رفته فعالیت های خود را برای به دست اوردن اطلاعات شما ادامه می دهند و خب لازمه مقابله با این روش های پیش رفته استفاده از ابزار های امنیت اطلاعات و رعایت اصول امنیتی می باشد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر