Pagefile چیست؟ آیا می توانیم آن را حذف کنیم؟Reviewed by 9129402337 on Nov 5Rating: 5.0Pagefile چیست؟ آیا می توانیم آن را حذف کنیم

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش Pagefile چیست؟ آیا می توانیم آن را حذف کنیم می پردازیم .

 

مقدمه

Pagefile.sys پرونده پیجینگ (یا مبادله) ویندوز است که برای مدیریت حافظه مجازی استفاده می شود.

حافظه مجازی وقتی سیستم شما حافظه فیزیکی  (RAM) کم بیاورد ازحافظه مجازی Pagefile استفاده می کند.

Pagefile.sys فایلی است که توسط ویندوز برای مدیریت مصرف حافظه ساخته شده است.

اگر می خواهید آن را حذف کنید.باید مراحلی را طی کنید که کمی سخت است.

بهتر است به ویندوز اجازه دهید pagefile را برای شما مدیریت کند.

pagefile قابل برداشتن است.

 

Pagefile.sys

Pagefile.sys پرونده صفحه بندی ویندوز است.همچنین به عنوان مبادله یا پرونده حافظه مجازی شناخته می شود.پرونده ای است که ویندوز از آن به عنوان حافظه مجازی استفاده می کند.حافظه مجازی فضای دیسک است که ویندوز از حافظه فیزیکی یا رم استفاده می کند.

هنگامی که کامپیوتر به رم بیش از حافظه موجود نیاز داشته باشد به سراغ Pagefile می رود.برخی از محتویات آن به پرونده پیجینگ ارسال می شود. اگر مجدداً به آن حافظه «صفحه دار شده» نیاز داشته باشید ، سایر محتویات رم برای ایجاد مجدداً در پرونده صفحه بندی در دیسک نوشته می شوند و اطلاعات قبلاً نوشته شده در آن خوانده می شوند.اینگونه است که کامپیوتر شما تقاضاهای زیادی را برای حافظه جمع می کند. Pagefile.sys فایلی است که ویندوز از آن پیگیری می کند.

توجه داشته باشید که pagefile.sys یک فایل “سیستم” است. برای مشاهده فایل سیستمی در Windows File Explorer باید”Show hidden files and folders” باید فعال شده و گزینه “Hide protected operating system files” باید غیرفعال شود.اکنون از آنجا که این فایل توسط ویندوز استفاده می شود شما نمی توانید آن را حذف کنید. و پیام  “permission denied”file in use “پرونده در حال استفاده” یا موارد مشابه برای شما ظاهر می شود.

بازی با حافظه مجازی(کهکشان کامپیوتر تعمیر لپ تاپ در محل و خدمات کامپیوتر در محل)

ممکن است متوجه شوید که pagefile.sys تقریباً به اندازه تنظیمات حافظه مجازی پیکربندی شده شما است. اولین کار برای خلاص شدن از شر pagefile این است که حافظه مجازی خود را روی صفر تنظیم کنید و سیستم را راه اندازی مجدد کنید.پس از بالا آمدن سیستم ویندوز دیگر از pagefile استفاده نمی کند و به شما امکان حذف آن را می دهد. (برای انجام این کار ممکن است لازم باشد Windows File Explorer را به عنوان مدیراجرا کنید.)

اگر رم کافی در سیستم خود دارید تا بتوانید میزان حافظه مورد نیاز برای اجرای برنامه هایی که استفاده می کنید را تامین کنید ممکن است به هیچ وجه به حافظه مجازی احتیاج نداشته باشید.البته توجه داشته باشید که اگر مجدداً حافظه مجازی را فعال کنید فایل  pagefile.sys باز خواهد گشت.

 

حذف pagefile به وسیله سیستم عامل دیگر:

 

راه دیگر برای حذف pagefile.sys که زیاد کاربردی نیست.اما ما آن را برای کامل بودن مقاله درج خواهم کرد.بکار بردن سیستم عامل دیگر و حذف pagefile فایل است کاملاً به معنای واقعی کلمه اگر می خواهید از CD “Live بوت شوید و هارد دیسک ویندوز خود را جستجو کنید.می توانید pagefile.sys را پیدا کنید و آن را حذف کنید.

 

سخن پایانی: اجازه دهید ویندوز pagefile را مدیریت کند.

اگر آشنایی کامل با تنظیمات pagefile ندارید.و حافظه رم سیستم شما کم است.پیشنهاد می کنم تنظیمات حافظه مجازی و pagefile.sys را تغییر ندهید.با توجه به هارد دیسک های بزرگ امروز مقدار فضای گرفته شده توسط pagefile.sys در مقایسه با آن معمولاً ناچیز است.

امیدواریم مقاله آموزشی Pagefile.sys چیست؟ آیا می توانیم آن را حذف کنیمبرای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست یا تماس با شماره 09129402337 در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد