رفع مشکل پیغام your connection is not privateReviewed by 09129402337 on Apr 22Rating: 5.0رفع مشکل پیغام your connection is not private

در جهان مردم روزانه با هزاران سایت مختلف وردپرس کار می کنند ، بنابراین وقتی خطاهای مختلفی پیش می آید ، تقریباً همه آن را یک بار مشاهده کرده ایم. از خطاهای اتصال به بانک اطلاعات تا صفحه سفید مرگ و مشکلات مربوط به مرورگر / TLS. برخی از این موارد برای کاربر روزمره وردپرس می تواند گاهی اوقات کاملا ناامید کننده و حتی ترسناک باشد. بسته به نوع خطا ، می تواند به معنای خرابی وب سایت شما باشد.یا اینکه مشکلی در سیستم کامپیوتر شما وجود دارد.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح آموزش رفع مشکل پیغام your connection is not private می پردازیم .

امروز می خواهیم به خطای “ Your Connection is Not Private“. بپردازیم و بگویم چه کاری می توانید برای جلوگیری از بروز یا رفع  آن در انجام دهید.

 

 Your Connection is Not Private

خطای “ Your Connection is Not Private” فقط مربوط به سایتهایی است که از طریق HTTPS در حال اجرا هستند (یا باید از طریق HTTPS اجرا شوند). هنگام بازدید از یک وب سایت ، مرورگر شما درخواستی را به سرور محلی که سایت در آن قرار دارد ارسال می کند. سپس مرورگر مجبور است گواهی نصب شده در سایت را تأیید کند تا اطمینان حاصل کند که مطابق با استانداردهای حریم خصوصی فعلی است.

اگر مرورگر دریابد که گواهی معتبر نیست ، به طور خودکار سعی خواهد کرد از باز شدن سایت جلوگیری کند. این ویژگی برای محافظت از کاربر در مرورگرهای وب ساخته شده است. اگر گواهی به درستی تنظیم نشده باشد ، این بدان معنی است که داده ها به درستی نمی توانند رمزگذاری شوند و به همین دلیل سایت برای بازدید از آنها ناامن است (به خصوص آنهایی که ورود به سیستم دارند یا اطلاعات پرداخت پردازش را دارند). به جای بارگیری سایت ، یک پیام خطا به شما ارسال می کند ، مانند “Your Connection is Not Private“.

 

Google Chrome

 • در Google Chrome اگر مشکلی در صدور گواهینامه وجود داشته باشد ، خطا به دلیل “Your Connection is Not Private” (همانطور که در زیر مشاهده می شود) نشان داده می شود.

 


 

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-1


Mozilla Firefox

 • در موزیلا فایرفاکس پیام خطا کمی متفاوت است و به جای “Your Connection is Not Private” خواهید دید که “your connection is not secure” (همانطور که در زیر مشاهده می شود).

 

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-2


Microsoft Edge

 • در مروگر Microsoft Edge ، خطا “Your connection isn’t private.”را مشاهده  می کنید.

 

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-3


Safari

 • در مرورگر Safari  خطای  “Your connection is not private”. را مشاهده می کنید.

 

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-4


 

نحوه رفع خطای Your Connection is Not Private

این خطاها به طور معمول از دو چیز سرچشمه می گیرند: اولین مورد از طرف سیستم کاربر(مرورگر ، رایانه ، سیستم عامل) است و دوم این که یک مشکل واقعی با گواهی در وب سایت (منقضی شده ، دامنه اشتباه است یا وجود ندارد.

ذر زیر به طور مختصر روش رفع مشکل را لیست کرده ایم.و در ادامه به شرح کامل میپردازیم.

 

 1. بارگیری مجدد صفحه
 2. ادامه کار  بصورت دستی (ناامن)
 3. ساعت کامپیوتر خود را بررسی کنید
 4. در حالت ناشناس امتحان کنید
 5. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها
 6. سعی کنید حالت SSL را در کامپیوتر خود پاک کنید
 7. سرورهای DNS را تغییر دهید
 8. آنتی ویروس را به طور موقت غیرفعال کنید
 9. سیستم عامل خود را به روز کنید
 10. کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید

 

1. بارگیری مجدد صفحه

یکی از ساده ترین و اولین مواردی که هنگام مواجهه با خطای “Your Connection is Not Private” باید امتحان کنید این است که به سادگی می توانید مرورگر خود را ببندید و دوباره باز کنید و باز کردن سایت مورد نظر را امتحان کنید. ممکن است صاحب وب سایت در حال حاضر مجدداً مجوز SSL خود را صادر کند یا مشکلی در مرورگر شما بوده است.

 

2. ادامه کار بصورت دستی (ناامن)

گزینه دوم شما این است که به سادگی رفتن به سایت را به صورت دستی انجام دهید. با این حال ، ما هرگز توصیه نمی کنیم این کار را انجام دهیم ، مگر اینکه کاملاً به سایتی که وارد می شوید اطمینان داشته باشید در صورتی که سایت بانکی است یا در این سایت عملیات پرداخت انجام می دهید این کار را انجام ندهید.

ما فقط از این گزینه استفاده می کنیم تا بتوانیم نتایج کامل در انجام این کار را توضیح دهیم. دیدن این خطا به خوبی می تواند به معنای این باشد که شخصی در تلاش است تا شما را فریب دهد یا به اطلاعاتی را که به سرور می فرستید دسترسی پیدا کنید. با دیدن این خطا بلافاصله سایت را ببندید.

اگر هنوز می خواهید ادامه دهید ، معمولاً گزینه Proceed to domain.com وجود دارد که می توانید در پایین صفحه خطا کلیک کنید. بسته به مرورگر ، این دکمه در زیر گزینه “Advanced” پنهان است. توجه: اگر وب سایت از (HSTS (HTTP Strict Transport Security استفاده می کند ، این گزینه در دسترس نخواهد بود زیرا این بدان معناست که آنها یک هدر HTTP را اجرا کرده اند که هرگز به اتصالات غیر HTTPS اجازه نمی دهد.

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-5


 

3. ساعت کامپیوتر خود را بررسی کنید.

یکی دیگر از دلایل بسیار رایج این که شما می توانید خطای “Your Connection is Not Private” این است که ساعت کامپیوتر شما تنظیم نیست. مرورگرها برای تأیید گواهینامه SSL به اینها تکیه می کنند تا بطور صحیح همگام شوند. این امر می تواند به راحتی اتفاق بیفتد اگر تازه برای اولین بار یک کامپیوتر جدید ، به ویژه لپ تاپ خریداری کرده باشید. آنها همیشه بعد از اولین ورود شما به صورت خودکار همگام سازی نمی شوند. در عکس زیر مراحل به روزرسانی زمان در ویندوز نشان داده شده است.

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-6


4. در حالت ناشناس امتحان کنید.

توصیه بعدی ما معمولاً پاک کردن حافظه نهان مرورگر شما است. با این حال ، این کار ساده تر از آن است که برای بسیاری از ما انجام شود. 😉 اگر می خواهید حافظه نهان مرورگر خود را بررسی کنید ، بدون پاک کردن حافظه نهان ، همیشه می توانید مرورگر خود را در حالت Incognito باز کنید. یا مرورگر دیگری را امتحان کنید و ببینید هنوز خطای “Your Connection is Not Private” برقرار است.

 

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-7


 

5. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها

اگر فکر می کنید ممکن است مشکل از مرورگر شما باشد ، پاک کردن حافظه نهان مرورگر همیشه یک مرحله عیب یابی خوب قبل از انجام کارهای دیگر است. برای این کار در مرورگر خود کلید های Ctrl+Alt+delete را نگه داشته و تاریخچه مرورگر خود را حذف کنید.این کلید میانبر برای همه مرورگرها یکسان است.

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-8


 

6. سعی کنید حالت SSL را در کامپیوترخود پاک کنید.

پاک کردن حالت SSL در Chrome اغلب مورد غفلت است اما می تواند بسیار مفید واقع شود و امتحان کردن آن آسان است. درست مانند پاک کردن حافظه نهان مرورگر ، این امر می تواند به خارج شدن از همگام سازی کمک کند. برای پاک کردن حالت SSL در Chrome در ویندوز ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. بر روی نماد – (Settings) کلیک کنید و سپس روی Settings کلیک کنید.
 2. روی Show advanced settings کلیک کنید.
 3. در زیر Network، روی Change proxy settings کلیک کنید. پنجره Properties Internet ظاهر می شود.
 4. روی برگه Content کلیک کنید.
 5. روی “Clear SSL state” کلیک کنید ، و سپس OK را بزنید.
 6. Chrome را مجدداً راه اندازی کنید.

 

رفع مشکل پیغام your connection is not private

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-9


 

7. سرورهای DNS را تغییر دهید.

مورد بعدی که می توانید امتحان کنید تغییر سرورهای DNS است. ما در واقع دیده ایم که خطای “Your Connection is Not Private” به دلیل استفاده از DNS عمومی Google 8.8.8.8 و 8.8.4.4 یا DNS Cloudflare 1.1.1.1 و 1.0.0.1 رخ داده است. حذف این و پیش فرض بازگشت به سرورهای DNS ISP شما گاهی اوقات می تواند مشکلات را برطرف کند.

برای انجام این کار در ویندوز ، به properties  کارت شبکه خود بروید و مطمئن شوید که “Obtain DNS server address automatically” انتخاب شده است. اگر DNS Public Google یا DNS عمومی Google را به روتر خود اضافه کرده اید ، ممکن است مجبور شوید آن را حذف کنید.

 

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

رفع مشکل پیغام your connection is not private-عکس-10


 

8. وی پی ان آنتی ویروس را به طور موقت غیرفعال کنید.

گاهی اوقات VPN و نرم افزار آنتی ویروس می توانند تنظیمات شبکه شما از جمله مسدود کردن برخی از گواهینامه های SSL یا اتصالات را تضعیف یا نادیده بگیرند. اگر مشکلی ندارید ، سعی کنید به طور موقت آنها را غیرفعال کنید (آنها را ببندید) یا ویژگی “SSL Scan” آنها را خاموش کنید تا ببینید که آیا خطای “Your Connection is Not Private” در Chrome رفع شده است یا خیر.

 

9. سیستم عامل خود را به روز کنید.

سیستم های قدیمی فناوری های جدیدتر مانند TLS 1.3 و جدیدترین مجموعه های رمزگذاری را پشتیبانی نمی کند.در واقع گوگل کروم از سال 2015 از ویندوز xp پشتیبانی نمی کند . ما همیشه توصیه می کنیم در صورت امکان از ویندوز 10 یا جدیدترین نسخه Mac OS استفاده کنید

 

10. کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید.

 اگر هیچ یک از گزینه های فوق کار نکرد ، کامییوتر و مودم خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 

 

امیدواریم مقاله آموزش رفع مشکل پیغام your connection is not private از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با تماس با شماره 09129402337 در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

 

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر