رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1Reviewed by 09129402337 on Jan 9Rating: 5.0رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1 گاهی اوقات بعد از به روزرسانی یک لپ تاپ به هر دلیلی، امکان تنظیم روشنایی از کار افتاد. فشار دادن کلیدهای روشنایی روی صفحه کلید نشان می دهد که سطح روشنایی بالا یا پایین می رود ، اما در واقع هیچ نور صفحه تغییر نمی کند.

اولین چیزی که فکر میکنید این است که شاید مشکل سخت افزاری باشد. شاید تصمیم گرفتد سعی کنم سطح روشنایی را در خود سیستم عامل تغییر دهید. یا Action Center را باز کرده و روی Expand کلیک کردم و بعد سعی کردید روشنایی را در آنجا تنظیم کنیم ، اما دوباره هیچ اتفاقی نیفتاد.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1 می پردازیم .

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 1


ما فهمیدم که ممکن است درایور گراقیک ویندوز 8.1 را به درستی پشتیبانی نمی کند و بنابراین باید درایور گرافیکی ویندوز استاندارد یا اصلی را امتحان کنم. در پایان ، این همان چیزی است که مشکل را برطرف می کند.

ابتدا Control Panel را باز کرده و روی Device Manager کلیک کنید:

 

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس-2


در مرحله بعد ، Display Adapters را باز کرده و سپس بر روی کارت گرافیکی نصب شده روی سیستم خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. این گزینه می تواند چیزی شبیه به Intel HD Graphics و غیره باشد. این بستگی به نوع کارت گرافیک شما دارد ، اما در واقع فقط باید یک یا دو کارت گرافیک می تواند وجود داشته باشد.

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 3


حال پیش بروید و بر روی تب Driver کلیک کرده و سپس بر روی دکمه Update driver کلیک کنید.

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 4


بعد دو گزینه خواهید داشت.گزینه Browse my computer for driver software را انتخاب کنید.

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 5


کار تمام شده است ،حالا پیش بروید و روی گزینه let me pick from a list of device drivers on my computer کلیک کنید.

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 6


اکنون باید یک درایور متفاوت برای کارت گرافیک انتخاب کنید. ممکن است در لیست موارد زیادی داشته باشید به ترتیب انتخاب کنید و ببینید کدام یک با سیستم شما سازگارتر است ، اما مطمئن همیشه Microsoft Basic Display Adapter است.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1-عکس 7


بسته به سیستم شما ، ممکن است چندین درایور ذکر شده در لیست را مشاهده کنید ، حتی همان درایور که چندین بار ذکر شده است. شما می توانید برخی از موارد دیگر را امتحان کنید ، اما اگر هیچ درایوری درست کار نکرد، فقط از درایور اصلی استفاده کنید. متأسفانه ، اگر از درایور اصلی استفاده می کنید ، نمی توانید سیستم عامل را با بالاترین رزولوشن یا فریم اجرا کنید ، اما حداقل می توانید میزان روشنایی را تنظیم کنید.می توانید به سادگی به درایور Microsoft Basic Display Adapter رفته و سپس روشنایی را تنظیم کرده و سپس دوباره به درایور سازنده اصلی برگردید. سطح روشنایی در همان سطح تنظیم شده می ماند

 

امیدواریم مقاله آموزشی رفع مشکل نور صفحه نمایش در ویندوز 10 و 8.1 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 3 نظر

ارسال نظر