تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10Reviewed by 021-28423838 on May 29Rating: 5.0تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 .

اغلب پیش می اید که کاربرانی که از ویندوز استفاده می کنند دارای مشکلات در بینایی باشند شرکت مایکروسافت برای این که این افراد بتوانند بهتر از ویندوز استفاده کنند ویژگی هایی را در ویندوز مخصوص افراد کم بینا قرار داده است. 

این ویزگی کمک شایانی به افرادی که دارای مشکل در بینای هستند و به اصطلاح کم بینا هستند می کند با استفاده از این ویژگی افراد می توانند اندازه فونت ها و ایکن ها را تغییر داده و بزرگ کنند که خب با استفاده از این ویژگی و انجام این عملیات می توانند برای انجام کار های خود خیلی خیلی راحتر از ویندوز استفاده کنند.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 می پردازیم .


انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 1


گاهی اوقات اندازه فونت در رایانه شما می تواند به دلیل مسائل پوسته(تم) و یا صفحه نمایش های با رزولوشن بالا، خیلی کوچک باشد که ممکن است برای شما کار کردن با فونت های ریز کمی دشوار باشد خوشبختانه، ویندوز 10 به شما امکان می دهد که اندازه متن را به اندازه دلخواه خود تغییر دهید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر اندازه متن:

اگر تنها چیزی که با آن مشکل دارید اندازه متن در هنگام جستجوی از طریق ویندوز است می توانید متن را بزرگتر یا کوچکتر کنید که این تغییر بر روی همه قسمت های ویندوز اعم از  نوار عنوان ، منوها  ، متن آیکون و چندین مورد دیگر اعمال می شود .

1.با فشار دادن کلید های Win + I  تنظیمات را باز کنید.و سپس بر روی “Ease of Access” کلیک کنید.

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 2


2.زبانه “Display” در سمت چپ به طور پیش فرض انتخاب شده است.در سمت راست در قسمت “Make Text Bigger”، نوار را بکشید تا اندازه متن نمونه بالا برای شما مناسب باشد و سپس روی “Apply” کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 3


3.سایز فونت های ویندوز بلافاصله پس ازتغییر اندازه بزرگتر می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 4


بزرگر کردن همه چیز در ویندوز 10:

اگر شما متن را بزرگتر کرده اید،اما هنوز هم دچار مشکل در دیدن قسمت هایی در صفحه خود هستید،می توانید همه چیز را بزرگتر کنید.این عملیات همه چیز را در UI، از جمله متن، فونت ها و برنامه ها که شامل همه (UWP (Universal Windows Platform و برنامه های دسکتاپ می شود را بزرگتر می کند.

1.در بخشSettings > Ease of Access > Display در قسمت “Make Everything Bigger” درصد مقیاس بندی را از منوی کشویی انتخاب کنید

نکته: ممکن است مجبور شوید  از سیستم(یوزر خود) خارج شوید.و دوباره وارد اکانت خود شوید. و مجددا برای اعمال برخی از تغییرات در برنامه های خاص اقدام کنید،اما اکثر موارد بلافاصله اعمال می شود.

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 5


چگونه از راه دور ویندوز 10 خود را قفل کنیم؟

نکته: برای رفتن به اندازه پیش فرض به Settings > Ease of Access > Display بروید و تنظیمات «Recommended» را از منوی کشویی انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 – 6


امیدواریم مقاله آموزشی تغییر اندازه فونت و سایز آیکن ها در ویندوز 10 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش اندازه متون و تمامی ایکون ها را در ویندوز 10 تغییر دهند . این ویژگی همان طور که گفتیم یک ویژگی ایده ال برای افرادی است که با مشکل بینایی دستو پنجه نرم می کنند .

امیدواریم که کاربرانی که این مشکل را دارند بتوانند با این ویژگی تا حدودی از مشکل بینایی خود را کاسته و بهتر با ویندوز کار کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .