انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on May 26Rating: 5.0انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ .

از میان تمام سیستم عامل های موجود در بازار اکثر کاربران از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند و خب دلیل این امر هم روشن است میزان نرم افزار هایی که برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده اند بسیار بسیار بیشتر از سیستم عامل های دیگر است و به همین دلیل پر طرفدار تر از الباقی سیستم عامل های موجود است.

اما در برخی مواقع کاربران سعی در استفاده از سیستم عامل های دیگر و تجربه محیط های جدید تری دارند از این میان بسیاری از کاربران سیستم عامل مک از شرکت اپل را برای تجربه جدید انتخاب می کنند و خب اولین مسئله ای که بعد از انتخاب این سیستم عامل به عنوان سیستم عامل جدید برای کار با ان روبه رو می شوند این است که خب.

حالا چطور فایل های خود را از سیستم عامل ویندوز به سیستم عامل مک انتقال دهند انجام این کار بسیار اسان و انجام شدنی است فقط کافیست هر دو کامپیوتر یا به صورت بی سیم و یا با استفاده از کابل شبکه به هم متصل باشند بعد از متصل کردن هر دو کامپیوتر به یکدیگر به راحتی با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان شده می توانید فایل های موجود در ویندوز را به مک انتقال دهید .

کاربران گرامی توجه داشته باشند که اگر هارد اسکترنال و یا وسیله ذخیره سازی دیگری مثل فلش و .. دارید دیگر نیازی نیست که دو سیستم را به هم متصل کنید می توانید از این ابزار ها استفاده کنید ایجاد ارتباط و متصل کردن دو کامپیوتر برای زمانی است که یا شما وسایل ذخیر سازی جدا گانه ندارید و یا به وسایل ذخیره سازی مثل هارد اکسترنال و … دسترسی ندارید و یا اینکه قصد هزینه کردن و خرید این قطعات را ندارید .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ می پردازیم .

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 1


انتقال داده های قدیمی شما به یک کامپیوتر جدید می تواند کمی دردسر ساز باشد، به خصوص اگر از ویندوز به مک منتقل کنید.خوشبختانه،راه های متعددی برای این کار وجود دارد، بنابراین می توانید Mac جدید خود را تنظیم کنید و آماده باشید

روش های مختلفی برای انتقال اطلاعات از سیستم عامل ویندوز شما به سیستم عامل Mac شما وجود دارد.شما می توانید فایل های خود را به هارد دیسک خارجی کپی کنید و آنها را به صورت دستی انتقال دهید و یا یک اتصال شبکه را بین دو سیستم ایجاد کنید یا آنها را با استفاده از حساب ذخیره سازی ابری همگام سازی کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

همچنین مایکروسافت یک ابزار ویژه اپل به طور خاص برای این منظور ایجاد کرده است. هر دو کامپیوتر باید برای استفاده از این ابزار در یک شبکه باشند، اما نیازی به سخت افزار دیگری نیست.

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

 انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

مرحله اول: کامپیوتری که دارای سیستم عامل ویندوز می باشد را آماده کنید

برای شروع این روند، روی کامپیوتر ویندوز خود یک مرورگر را به انتخاب خود باز کنید به صفحه اپل در پایگاه داده کمک رسمی اپل بروید و نرم افزار مهاجرت از ویندوز به مک را نصبت به نسخه سیستم عامل مک خود نصب کنید. این نرم افزار در سیستم عامل مک وجود دارد و نیاز به نصب در مک نیست.

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 2


نسخه مناسب برای نسخه macOS بر روی دستگاه جدید خود را انتخاب کنید و روی لینک کلیک کنید تا به صفحه دانلود برسید.پس از آن روی دکمه “Download” کلیک کنید.

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 3


پس از دریافت دستیار مهاجرت، اطمینان حاصل کنید که هر برنامه باز ویندوز را بسته اید و سپس با دوبار کلیک روی نرم افزار مهاجرت ویندوز آن را باز کنید. در کادر دستیار مهاجرت، روی «Continue» کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 4


به سراغ سیستم مک خود بروید.به زودی روی ویندوز برای شما کدی ظاهر می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 5


انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

گام دوم: کامپیوتری که دارای سیستم عامل مک می باشد را آماده کنید

در حال حاضر سیستم ویندوز شما برای انتقال فایل آماده است ، بنابراین سیستم مک خود را روشن کنید.دستیار مهاجرت مک را در پوشه Utilities باز کنید. این ابزار در حال حاضر از قبل نصب شده است.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 6


هنگامی که ابزار مهاجرت خود را در مک باز می کنید روی «Continue» کلیک کنید، تمام برنامه های مک بلافاصله بسته خواهند شد، پس قبل از انجام این کار آماده باشید.

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 7


در صفحه بعد، گزینه  «From a Windows PC» برای انتقال اطلاعات انتخاب کنید. سپس روی «Continue» در پایین صفحه کلیک کنید.

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 8


در صفحه بعدی یک رمز عبور برای مک نشان داده می شود. همچنین کامپیوتر سیستم ویندوز نیز همان کد را نشان می دهد.ابزار مهاجرات روی هر دو دستگاه در حال اجرا است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 9


اطمینان حاصل کنید که دو رایانه یک کد مشابه را نشان می دهند.بعد ابتدا روی “Continue” در کامپیوتر خود کلیک کنید و سپس روی سیستم Mac خود همین کار را انجام دهید.

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 10


برای ادامه فرایند، به سراغ  مک خود بروید.

آموزش ساخت اپل آیدی ، ساخت Apple ID چگونه است ؟

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

مرحله سوم: انتخاب داده ها برای انتقال

وقتی “Continue” را کلیک کردید دستیار مهاجرت در Mac شما لیستی از فایل هایی را که می توانید به کامپیوتر جدید خود منتقل کنید نشان می دهد. اطلاعاتی را که می خواهید انتقال دهید را انتخاب کرده و سپس روی «Continue» کلیک کنید. پس از اتمام عملیات انتقال تمام فایل های موجود را که توسط کاربر انتخاب شده است درسیستم مک نمایش داده می شود . کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟ – 11

پس از انجام این کار، فرآیند انتقال آغاز خواهد شد.بسته به اینکه چه مقدار داده ای را که انتقال می دهید،انتقال می تواند چندین بار انجام شود، و بعد از اتمام کار ابزار انتقال به شما اطلاع خواهد داد که انتقال به پایان رسیده است.


امیدواریم مقاله پوشه Windows.old چیست و چگونه آن را حذف کنیم؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش  در صورت نیاز تمامی فایل های خود را از سیستم عامل ویندوزی خود به سیستم عامل مک انتقال دهند . 

کاربران گرامی توجه داشته باشند که سیستم عامل مک از لحاظ امنیتی نسبت به سیستم عامل ویندوز بهتر بوده و دارای امنیت بالاتری است .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .