دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 25Rating: 5.0دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ .

همه کاربرانی که از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها استفاده می کنند گاها به این مشکل که کامپیوتر دچار مشکل شده و روشن نمی شود بر می خورند . و به یکباره متوجه می شوند که کامپیوتر و یا لپ تاپ ان ها روشن نمی شود و احساس می کنند که لپ تاپ یا کامپیوترشان خراب شده است در حالی که در اغلب موارد مشکل خاصی نبوده و می توان به راحتی مشکل پیش امده را رفع کرد.

یا برای مثال فردی با لپ تاپ خود شروع به کار می کند و به مدت چندین ساعت به فعالیت خود با لپ تاپ شخصیش ادامه می دهد و بعد از اتمام کارش لپ تاپ را خاموش می کند.و برای انجام بقیه کارهایش اماده می شود و یا استراحت می کند .

اما زمانی که مجدد به سراغ لپ تاپ می آید متوجه می شود که لپ تاپ روشن نمی شود در حالی که او هیچ کاری انجام نداده که از لحاظ سخت افزاری برای لپ تاپ مشکل ایجاد کند .

و یا گاها شخصی پشت سیستم خود نشسته و کارهای خود را انجام می دهد اما ناگهان یا برق قطع می شود و یا دو شاخه سیستم که به برق متصل بوده از پریز جدا می شود و سیستم ناگهان خاموش می شود اما کاربر وقتی مجدد سیستم را به برق متصل می کند می بیند سیستم روشن نمی شود در حالی که باز هم اتفاقی که باعث عدم روشن شدن کامپیوتر باشد نیفتاده است .

و یا خیلی از این قبیل مشکلات که به نوعی از روشن شدن سیستم جلوگیری می کنند و ما به درستی با دلایل آن آشنا نیستیم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به آموزش دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ می پردازیم .

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -1


دلیل ماندن در صفحه اول کامپیوتر و گیر کردن روی آرم مادربرد چیست؟

این یک اتفاق بد برای شروع یک روز است که دکمه پاور را در رایانه خود فشار می دهید و هیچ اتفاقی نمی افتد. دلایلی محتلفی می تواند وجود داشته باشد که کامپیوتر شما روشن نمی شود یا ویندوز شما بالا نمی آید.دلایل زیادی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری می تواند وجود داشته باشد.

که اغلب سرنخ هایی در مورد مشکل برای شما نمایان می کند . و معمولا به سادگی می شود مشکل را فهمید و آن را رفع کرد.در اغلب موارد مشکل با هزینه کم برطرف می شود.ولی در نظر داشته باشید ممکن است مشکل شما سخت افزاری باشد و مجبور به پراخت هزینه های زیادی برای تعمیر شوید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نگران نباشید زیرا ممکن است هیچ اطلاعاتی از دست نرود و مشکل با هزینه کمی رفع شود.

در این آموزش ما ده دلیل روشن نشدن سیستم را برای شما شرح می دهیم.بهترین راه را بر اساس شواهد و خطاهایی که می بینید انتخاب کنید و مشکل خود را برطرف کنید.اکثر مردم در مواجهه با یک رایانه که شروع به کار نمی کند،نگران ازدست دادن  تمام داده های ارزشمند خود برای همیشه هستند.

درست است که رایج ترین دلیل اینکه یک کامپیوتر شروع به کار نمی کند این است که یک قطعه سخت افزار خراب شده یا دچار مشکل می شود، اما آن سخت افزار معمولا هارد دیسک نیست.

 

در ابتدای آموزش دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ اگردستگاه شما روشن نمی شود و هیچ نشانه از روشن شدن چراغ علامت یا پیامی در صفحه نمایش برای شما ظاهر نمی شود مراحل زیر را دنبال کنید.

یکی از دلایل اصلی روشن نشدن کامل سیستم خرابی منبع تغذیه می باشد ولی احتمال اینکه دلایل ساده برای روشن نشدن سیستم هم وجود داشته باشد هم زیاد است.

بنابراین بسیار مهم است که از طریق یک روش عیب یابی کامل مانند آنچه در زیر آمده اید،پیش بروید.

ابزار مورد نیازتان را همراه داشته باشید مثل کابل برق اضافی پاور یا آداپتور لپ تاپ و پیچ گوشتی حال ادامه مراحل .

1.مرحله اول دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ باور کنید یا نه، دلیل اصلی و شماره یک این است که اتصالات و کابل ها به درستی متصل نشده یا برق وصل نیست.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

پیش از شروع یک فرایند عیب یابی گام به گام و وقت گیر،از موارد زیر  مطمئن شوید

 کلید برق محافظ و یا سه راهی بر روی حالت روشن باشد 

کلید صفر و یک پاور کیس شما در پشت کیس بر روی یک باشد.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -2


2.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ اتصالات کابل برق متصل به کامپیوتر را بررسی کنید. توجه داشته باشید که کابل برق متصل به کیس صفت و محکم باشد شل بودن اتصال این کابل به کیس  یکی از دلایل اصلی است که رایانه روشن نمی شود.

نکته: حتی اگر رایانه شما به وسیله  یک باتری روشن می شود، باید اطمینان حاصل کنید که آداپتور برق متناوب AC به طور صحیح وصل شده است اگر شما کابل ها را به کامپیوتر خود وصل کرده اید، اما اتصالات شل شده باشند ممکن است کامپیوتر شما به این دلیل نتواند روشن شود.

البته باید باتری را هم چک کنید که شارژ داشته باشد .کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -3


3.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ دستگاه کامپیوتر و لپ تاپ خود را مستقیما به پریز برق وصل کنید. به عبارت دیگر، هر محافظ،سه راهی،یو پی اس، باتری یا سایر دستگاه های توزیع برق را از کامپیوتر جدا کرده و کلامپیوتر را مستقیم به پریز برق جدا کنید.

اگر پس از انجام این کار کامپیوتر شما روش شد، به این معنی است که چیزی که از بین راه حذف شده است(محافظ،سه راهی..) علت مشکل است، بنابراین شما احتمالا نیاز به جایگزین محافظ،سه راهی و.. دارید. اگر مشکل حل نشد آموزش را ادامه دهید تا مشکل شما برطرف شود.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -4


4.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ انجام آزمایش “لامپ” برای تایید سالم بودن پریز برقی که سیستم را به آن متصل می کنید. بنابراین باید مطمئن شوید که منبع برق به درستی کار می کند.

توصیه نمی کنیم خروجی را  با یک فاز متر آزمایش کنید. گاهی اوقات یک سیم کشی خراب می تواند به اندازه کافی قدرت را برای روشن کردن چراغ فازمتر داشته باشد . با این فرض که برق وصل است .با اتصال یک دستگاه به پریز مانند یک لامپ، از سلامت سیم کشی مطمئن شوید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -5


فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟

5.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ در صورتی که بر روی کامپیوتر رو میزی کار می کنید. مطمئن شوید که سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه درست تنظیم شده است.

(بر روی 220 ولت) اگر ولتاژ ورودی برای منبع تغذیه (PSU) با تنظیم صحیح کشور شما مطابقت نداشته باشد، کامپیوتر شما ممکن است به هیچ وجه روشن نشود.

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -6


6.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ باتری اصلی را در لپ تاپ جدا کنید و تنها با استفاده از برق AC یعنی با اتصال کابل برق(شاژر) دستگاه خود را تست کنید. 

نکته: اگر لپ تاپ شما روشن شد، به این معنی است که باتری شما علت مشکل است و شما باید آن را جایگزین کنید. تا زمانی که شما آن را جایگزین کنید، به راحتی از لپ تاپ خود استفاده کنید، تا زمانی که نزدیک به یک پریز برق هستید.

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -7


7.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ اگر دستگاه شما لپ تاپ است. پین های شکسته / خم شده در سری شارژ لپ تاپ شما یا پورت شارژ روی دستگاه که ممکن است مانع از دریافت درست ولتاژ شود، را با دقت برسی کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکته: در صورتی که پین های شارژ خم شده است و امکان درست کردن آن وجود دارد آن رارفع کنید در غیره این صورت اقدام به خرید قطعه نو و جدید بکنید .

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -8


8.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ کابل برق کامپیوتر یا آداپتور لپ تاپ را تعویض کنید . در کامپیوتر، این کابل برق است که بین کامپیوتر و منبع تغذیه جریان را برقرار می کند. در لپ تاپ نیز شارژ یا آداپتور باعث شارژ شدن باتری یا روشن شدن دستگاه می شود.

نکته:معمولا در کامپیوتر های رو میزی کابل برق کیس شما با مانیتور یکسان هستند.و شما برای تست می توانید از کابل برق مانیتور استفاده کنید.

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست ؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -9


9.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ باتری CMOS را تعویض کنید، به ویژه اگر رایانه شما بیش از چندین سال است روشن نشده است  یا زمان زیادی است که باتری CMOS آن تعویض نشده است.

باور کنید یا نه، باتری CMOS یک علت نسبتا شایع برای روشن نشدن کامپیوتر می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -10


10.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ اگر از یک کامپیوتر رو میزی استفاده می کنید مطمئن شوید که کابل 24 پین به مادربرد وصل شده است. این یک دلیل رایج نیست، اما ممکن است این کابل به درستی به مادربرد وصل نشده باشد.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -11


11.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ اگر از یک کامپیوتر های رو میزی استفاده می کنید، منبع تغذیه خود را تست کنید. در این نقطه در عیب یابی شما، حداقل برای افراد با کامپیوتر های رو میزی، احتمال دارد که منبع تغذیه در رایانه شما دیگر کار نکند و باید تعویض شود.

با این حال، باید آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید. هیچ دلیلی برای جایگزینی قطعات سخت افزاری سخت افزاری در هنگام عیب یابی وجود ندارد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکته:اگر از منبع تغذیه بوی سوختگی احساس شد یا صدای سوت از داخل منبع تغذیه شنیده شد. به این معنی می باشد که منبع تغذیه شما خراب شده است.

روش تست پاور:مطابق تصویر پین سه و چهار را با یک سیم به هم متصل کنید و بینید فن پاور شروع به کارو میکند یا نه.اگر فن پاور شروع به کار کرد مشکل از مادربرد شماست اگر کار نکرد پاور شما خراب شده است.و نیاز به تعمیر دارد.

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -12


12.در این مرحله دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ دکمه روشن و خاموش  کامپیوتر خود را تست کنید تا ببینید آثاری از خرابی در آن مشاهده می شود یا نه.در صورت خراب بودن  بسته به قاب کیس شما ممکن است است بتوانید کلید خراب را تعمیر یا جایگزین کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکته: در برخی مادر بردها بر روی برد اصلی(MotherBord) کلیک خاموش و روشن تعبیه شده است بری تست می توانید از آن کلید استفاده کنید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ -13

آموزش بیت لاکر در ویندوز | BitLocker چیست ؟


امیدواریم مقاله آموزشی دلایل و راه حل های روشن نشدن لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش زمانی که به مشکل روشن نشدن سیستم خود بر می خورند بتوانند راههایی که در این اموزش گفته شد را بررسی کنند و سیستم خود را روشن کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 11 نظر

 • گل اقلان عسکری گفت:

  با درود مقاله شما بسیار کاربردی و قابل استفاده بود علیرغم نداشتن هیچگونه سواد سخت افزاری کامپیوتر و صرفا” با استفاده گام به گام از راهنمایی شما متوجه شدم که دکمه پاور خارجی کیس من خراب بوده و از طریق دکمه پاور داخلی روی مادر برد متوجه خرابی کلیدپاور خارجی شدم از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • مدیریت 28423838-021 گفت:

   سلام
   خوشحالیم که تونستیم مشکل شما رو حل کنیم
   ممنون بابت نظری که دادید
   از مقاله های دیگر سایت هم می تونید استفاده کنید سایر مقالات هم کاربردی هستند و برای رفع مشکل کاربران نوشته شده اند

 • Delivan گفت:

  سلام من وقتی کامپ رو روشن می کنم توی صفحه نمایش یک سری متن های طولانی میاره و دکمه هایf1، f2 و… رو میزنم باز سیستم بالا نمیاد؛ باید چیکار کنم؟

 • a...r گفت:

  مال من بالا نمیاد و این پیامو میده preparing automatic repair

 • a...r گفت:

  مال من وقتی روشن میکنم این پیامو میده preparing automatic repair

 • قاسم گفت:

  سلام برای من روشن میشه ولی با ولتاژ کم انگار زورش نمیرسه بالا بیاد لامپش چشمک میزنه مانیتورم بالا نمیاد

ارسال نظر