فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 24Rating: 5.0فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ .

عموما کلیه کاربرانی که از دستگاهای هوشمند مانند گوشی ها و لپ تاپ ها استفاده می کنند بدون شک با استفاده از این دستگاه به وبگردی هم می پردازند و به احتمال بسیار بالا اکثر این کاربران ایمیل دارند و از ایمیل خود استفاده می کنند و به احتمال زیاد فایلهایی را در پست الکترونیکی خود ذخیر می کنند.

به هر فضایی که در محیط وب برای ذخیر سازی استفاده می شود یعنی فضایی که در محیط وب به ما داده می شود و ما می توانیم در آن فضا اطلاعاتی ذخیره کنیم اصطلاحا فضای ابری گفته می شود .

کاربران گرامی توجه داشته باشند که اگر نیاز به ساخت ایمیل پیدا کردند می توانند از مقاله ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن استفاده کنند . دانستن این نکته خوب است که هر ایمیل تقریبا بین 10 تا 15 گیگا بایت محل ذخیره سازی رایگان به کاربران می دهد .

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -1


با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  مقاله آموزشی  فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ را آغاز می کنیم .

فضای ذخیره سازی ابری یک مدل خدماتی است که در آن داده ها در سرور ها نگهداری، مدیریت و پشتیبان گیری می شوند و برای کاربران شبکه (معمولا اینترنت) در دسترس قرار می گیرند. کاربران معمولا برای ذخیره سازی داده های ابریشان برای هر میزان مصرف، نرخ ماهانه پرداخت می کنند. امنیت فضای ابری هنوزه نگرانی کاربران است که ارائه دهندگان سرویس فضای ابری سعی کرده اند با ایجاد قابلیت های امنیتی مانند رمزگذاری و احراز هویت، امنیت را افزایش دهند.

آموزش تصویری کرک (Crack) ویندوز 10 (ده ، تن) ، ویندوز 8.1 و تمام نسخه های مایکروسافت آفیس office

سه معماری اصلی معماری ذخیره سازی مبتنی بر ابر وجود دارد: عمومی، خصوصی و ترکیبی.

1 : معماری عمومی در فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ :

خدمات ذخیره سازی ابری عمومی یک محیط ذخیره سازی چند منظوره را فراهم می کند که برای داده های بدون ساختار مناسب است . این داده ها در مراکز داده جهانی ذخیره می شوند و اطلاعات ذخیره سازی شده در سراسر مناطق متعدد یا قاره ها در دسترس می باشد. این بخش فضای ابری توسط سرویس های ذخیره سازی مانند آمازون (S3) ، ذخیره سازی Google Cloud و فضای ذخیره سازی مایکروسافت مدیریت می شود.

2 : معماری خصوصی در فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ :

سرویس های ذخیره سازی ابری خصوصی، یک محیط اختصاصی محافظت شده با استفاده از فایروال و نرم افزارهای امنیتی فراهم می کنند. فضای ابری خصوصی مناسب برای کاربرانی هستند که نیاز به امنیت بالابرای داده های خود دارند.

3 : معماری ترکیبی در فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟:

فضای ابری ترکیبی، ترکیبی از فضای ابری عمومی و خصوصی است. این مدل انعطاف پذیری زیادی برای کسب و کار دارد و امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد. یک سازمان ممکن است، برای مثال، ذخیره داده ها را به صورت فعال و ساخت یافته در یک فضای ابری یکپارچه بایگانی کند. که از هر کجا و از طریق برنامه کاربردی قابلیت دسترسی داشته باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

 

برخی از دلایل اصلی استفاده از فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ و چرا باید از فضای ابری استفاده کنیم؟

1 : راحتی و قابلیت اطمینان (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : به عنوان مثال، اگر تا به حال از یک سرویس ایمیل مبتنی بر وب مانند Gmail یا Yahoo! استفاده کرده اید شما قبلا از فضای ابری استفاده کرده اید. تمام ایمیل ها در یک سرویس مبتنی بر وب بر روی سرورها ذخیره می شود و نه بر روی هارد دیسک کامپیوتر شما.

این بدان معنی است که شما می توانید از هر رایانه ای با اتصال به اینترنت به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید. همچنین به این معنی است که اگر برای کامپیوتر شما مشکلی پیش بیاید.، می توانید به  ایمیل های خود بدون هیچ مشکلی دسترسی داشته باشید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -2


2 : ذخیره فایل (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : شما می توانید تمام انواع اطلاعات را در فضای ابری ذخیره کنید، از جمله فایل ها و ایمیل. این بدان معنی است که شما می توانید به فایل ها و اطلاعات خود  از هر کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه که  به اینترنت متصل باشد و نه فقط کامپیوتر شخصی خود دسترسی داشته باشید. Dropbox و Google Drive یکی از محبوب ترین سرویس های ذخیره سازی مبتنی بر ابر هستند.

3 : به اشتراک گذاری فایل (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : فضای ابری به اشتراک گذاری فایل ها را با چند نفر در یک زمان آسان می کند. به عنوان مثال، شما می توانید چندین عکس را به یک سرویس عکس مبتنی بر ابر مانند فلیکر یا iCloud Photos آپلود کنید، سپس به سرعت آنها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

4 : پشتیبان گیری داده ها(فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : همچنین می توانید از فضای ابری برای محافظت از فایل های خود استفاده کنید. برنامه هایی مانند Mozy و کربنیت به طور خودکار اطلاعات خود را به فضای ابری آپلود می کنند. به این ترتیب، اگر رایانه شما گم شود، دزدیده شود یا آسیب دیده باشد، قادر به دسترسی به اطلاعت خود در فضای ابری هستید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -3


فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -4


5: قیمت مناسب  (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : اولین نکته در فضای ابری این است که شما به اندازه نیازتان فضا تهیه می کنید و این باعث می شود تا شما پول بیشتری برای تهیه سخت افزار اضافی برای ذخیر سازی ندهید و ان مقدار فضایی که نیاز دارید را تهیه کنید و یا به مرور زمان این مقدار فضا را بسته به نیازتان افزایش و یا کاهش دهید .

که در نتیجه برای شما به عنوان مصرف کننده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. علاوه بر آن به دلیل اینکه امروز مشتریان فضای ابری افزایش یافته اند شرکتهای ارائه دهنده فضای ابری چون زیرساختهای بزرگی را برای مشتریان زیادی اماده می کنند در نتیجه خرید سخت افزار ها به دلیل حجم زیاد با قیمت مناسبتری برایشان انجام می شود و در نتیجه می توانند قیمت های مناسب تری را ارائه کنند . 

 

6: افزایش سرعت (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : در فضای ذخیر سازی ابری تمامی سرویس هایی که شما نیاز دارید می توانید با چند کلیک راه اندازی کنید . این موضوع باعث می شود سرعت انجام کارها برایتان بیشتر شود و زمان بیشتری برای انجام امور دیگر داشته باشید .

 

برخی از برنامه ها و نرم افزار های مبتی بر وب که دارای فضای ابری هستند و یا از ان استفاده می کنند کدامند ؟

قبلا ما در مورد اینکه چگونه برنامه های دسکتاپ به شما امکان انجام وظایف در رایانه شما را می دهند، صحبت کردیم. اما همچنین برنامه های کاربردی وب یا برنامه های وب وجود دارد که در فضای ابری اجرا می شوند و نیازی به نصب در رایانه شما ندارند. بسیاری از محبوب ترین سایت های اینترنتی در واقع برنامه های وب هستند. شما حتی ممکن است از یک برنامه وب بدون اینکه متوجه شده باشید. استفاده کرده باشید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

برخی از برنامه های محبوب وب:

1 : فیس بوک (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : فیس بوک به شما اجازه می دهد یک پروفایل آنلاین ایجاد کنید و با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. پروفایل ها و مکالمات را می توان در هر زمان به روز کرد، بنابراین فیس بوک از فن آوری های وب استفاده می کند تا اطلاعات را به روز نگه دارد.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -5


2 : Pixlr (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : یک برنامه ویرایش تصویر است که در مرورگر شما اجرا می شود. مانند فتوشاپ Adobe، شامل بسیاری از ویژگی های پیشرفته مانند اصلاح رنگ و ابزار های تیز کردن است.

فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -6


3 : سندنگار Google (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : سندنگار گوگل یک مجموعه اداری است که در مرورگر شما اجرا می شود. به اندازه مایکروسافت آفیس، می توانید از آن برای ایجاد اسناد، صفحات گسترده، ارائه ها و موارد دیگر استفاده کنید. و از آنجا که فایل ها در ابر ذخیره می شوند، آسان است آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

 

فضای ابری (Cloud) چیست؟ - ذخیره سازی ابری چیست؟

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -7


خطاهای رایج مرورگر چیست؟ خطاهای مرورگر کدام است؟

4:یاهو Mail (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) :  یک سرویس ایمیل است که در سال 1997 توسط شرکت  آمریکایی یاهو راه اندازی شد. یاهو ایمیل چهار برنامه ایمیل مختلف را فراهم کرده است: سه برنامه برای استفاده شخصی و یکی برای کسب و کار. تا دسامبر 2011، یاهو ایمیل دارای 281 میلیون کاربر بود، و این سومین بزرگترین سرویس ایمیل در جهان است.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -8


5.outlook (فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟) : مجموعه ای متشکل از پست الکترونیکی، مخاطبین، وظایف و خدمات تقویم از مایکروسافت است. یکی از اولین خدمات پست الکترونیکی در جهان، در سال 1996 به عنوان هاتمیل توسط Sabeer Bhatia و Jack Smith در Mountain View کالیفرنیا تاسیس شد و در Sunnyvale مستقر است. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟ -9


امیدواریم مقاله آموزشی فضای ابری (Cloud) چیست؟ – ذخیره سازی ابری چیست؟  از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش اطلاعات مفیدی در رابطه با فضای ذخیره سازی ابری به دست بیاورند و هر زمان که بریا کسب کارشان استفاده از این تکنولوژی را مفید دیدند اقدام به خرید فضای ابری بکنند .

امروزه فضا های ذخیره سازی ابری بسیار پر کاربرد شده اند به گونه ای که اکثر شرکت ها برای حفظ اطلاعات خود حتما از فضای ابری استفاده می کنند.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .