پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 23Rating: 5.0پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ .

به طور کلی هر دستگاهی که به اینترنت متصل می شود دارای یک شماره شناسایی است . که به آن IP آدرس و یا به اصطلاح  Internet Protocol Address می گویند . که شرکت های ارائه دهنده اینترنت به شما  یا همان ISP ها و به اصطلاح همان  Internet service Provider با استفاده از این IP ادرس می تواند از اطلاعات جستجوی شما مطلع شود . و علاوه بر آن می تواند مشاهده کنند که شما چه چیزهایی را جستجو می کنید .

شرکت های ارائه دهنده اینترنت Internet service Provider نیز خود زیر مجموعه ای از مجموعه های بزرگتر می باشند . که اینترنت خود را با شما به اشتراک گذاشته اند و به همین صورت مجموعه بزرگتر می تواند از مجموعه فعالیت های مجموعه کوچکتر مطلع شود . از این رو می توان آدرس  IP را یک پلاک شناسایی در نظر گرفت که با داشتن شماره آن پلاک به راحتی می توان به شما دسترسی داشت.

بهترین کار برای حفظ امنیت برای سیستم های خودتان این است که در نگهداری از شماره آی پی خود مسائل امنیتی را لحاظ کنید و اجازه ندهید تا به دست افرادی بیفتد که قصد صدمه زدن به شما از طریف نفوذ به سیستمتان را داشته باشند .

معنی  (آدرس IP) چیست؟

یک  (آدرس IP) یک آدرس عددی منطقی است که به هر کامپیوتر، چاپگر، سوئیچ، روتر یا هر دستگاه دیگری که بخشی از شبکه مبتنی بر TCP / IP است اختصاص داده شده است.

آدرس IP جزء اصلی معماری شبکه است؛ هیچ شبکه ای بدون آن وجود ندارد یک آدرس IP یک آدرس منطقی است که برای شناسایی هر دستگاه تحت شبکه یا کامپیوتر در شبکه به طور منحصر به فرد استفاده می شود. از آنجا که آدرس های IP منطقی هستند، می توانند تغییر کنند. آنها مشابه آدرس ها در یک شهر یا روستا هستند.

زیرا آدرس IP آدرس دستگاه تحت شبکه یا کامپیوتر را به شبکه جهانی یا داخلی  می دهد تا بتواند با دیگر دستگاه تحت شبکه یا کامپیوترها  یا شبکه ها دیگر ارتباط برقرار کند. درست همانطور که پست الکترونیکی به دوستان و بستگان ارسال می شود.

 

چگونه دو کامپیوتر را به هم شبکه کنیم؟

آدرس های آی پی شامل 

1:آدرس IP محلی یا local : برای استفاده در شبکه های داخلی و شرکت و خانه برای اتصال کامپیوتر ها به هم یا برای انتصال به دستگاهای تحت شبکه نظیر پرینتر ، دوربین و غیره.

2:آدرس IP عمومی یا Public : از این نوع آدرس IP برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت استفاده می شود.و هر سیستمی که به اینترنت متصل باشد دارای این آدرس IP می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل


با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به آموزش پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ می پردازیم .

روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق (command prompt  (cmd :

1:در مرحله اول روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق (command prompt  (cmd برای اینکار ابتدا باید وارد Cmd بشوید.برای این کار می توانید با کلید میانبر win+R پنجره Run را بازکنید و در آن cmd را تایپ کنید.و یا در ویندوز 10 بر وری منوی استارت راست کلیک کرده و گزینه Run را انتخاب کنید.

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -1


2.در مرحله بعد روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق (command prompt  (cmd  بعد از بازکردن cmd کلمه ipconfig را تایپ کرده و کلید enter را بزنید.

1.IP Lan : در قسمت Ethernet adapter Ethernet  روبروی گزینه IPv4 Adress  می توانید IP کارت شبکه کابلی خود را مشاهده کنید.

2.IP wireless : در قسمت wireless lan Adapter wi-fi روبروی گزینه IPv4 Adress  می توانید IP کارت شبکه بی سیم(وایرلس) خود را مشاهده کنید.

3.modem ip Adress : گزینه Default Getway در هر دو شبکه کابلی و وایرلس آدرس  مودم یا روتر شما را نمایش می دهد که برای دسترسی به تنظیمات مودم و  روتر خود می توانید از این آدرس استفاده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -2


معرفی تجهیزات شبکه های کامپیوتری

روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق Control panel :

1.در مرحله اول روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق Control panel برای مشاهد آدرس آی پی خود ابتدا باید وارد Network Connections شوید.برای این کار می توانید با کلید میانبر win+R پنجره Run را بازکنید و در آن ncpa.cpl را تایپ کنید.و یا در ویندوز 10 بر روی منوی استارت راست کلیک کرده و گزینه Run را انتخاب کنید.و سپس ncpa.cpl را در آن تایپ کنید.

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -3


2.در مرحله بعد روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق Control panel  بعد از باز شدن Network Connections بر روی کارت شبکه ای که می خواهید.IP آن را مشاهده کنید دوبار کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

Ethernet : کارت شبکه کابلی

Wi-fi : کارت شبکه وایرلس

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -4


3.در مرحله بعد روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق Control panel بعد از اینکه بر روی کارت شبکه مورد نظر دوبار کلیک کردید.پنجره Wi-fi Status  باز می شود در این کادر بر روی Details کلیک کنید تا پنجره Network Connections Details باز شود تا IP خود را مشاهده کنید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -5


 

روش پیدا کردن آدرس آی پی محلی یا Local از طریق نرم افزار نرم افزار Wireless Network Watcher

بعد از اینکه  نرم افزار Wireless Network Watcher را دانلود و نصب کردید نرم افزار به صورت اتوماتیک اجرا می شود و شبکه شما را اسکن می کند و آدرس آی پی تمام دستگاهایی که به مودم شما متصل است را نمایش می دهد.

نکته:در قسمت Device Information گزینه Your Computer سیستم شما و گزینه Your Router آدرس مودم یا روتر شما را نمایش می دهد.و IP Address دیگر مطعلق به دستگاها و یا گوشی های متصل به مودم شما می باشند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -6


نحوه اشتراک گذاری فایل ها در شبکه چگونه است؟

روش  پیدا کردن آدرس آی پی عمومی یا Public :

برای مشاهده IP عمومی خود سایت گوگل(google.com) را باز کنید و کلمه my ip را در آن جستجو کنید تا IP Public خود را مشاهده کنید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟ -7


امیدواریم مقاله آموزشی  پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟  از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش به راحتی آدرس آی پی خود را پیدا کنند . خیلی از زمان ها پیش می اید که کاربران نیاز به یافتن آدرس آی پی خود پیدا می کنند.

برای مثال فرض کنید در یک شرکت فعال هستید و در قسمت دفتری ان شرکت فعالیت می کنید و تنها یک پرینتر در آن دفتر موجود است که همه کاربران باید از آن استفاده کنند .

در چنین شرایطی اگر ارتباط سیستم شما با پرینتر قطع شود برای انجام تنظیمات مجدد شما حتما باید از آدرس آی پی سیستم خود مطلع باشید تا بتوانید بین سیستم خود و پرینتر ارتباط ایجاد کنید . در این مقاله روش پیدا کردن آدرس آی پی locale و public قرار داده شده که با استفاده از این اموزش بسیار راحت آدرس آی پی خود را پیدا می کنید .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 2 نظر

ارسال نظر