حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجددReviewed by 021-28423838 on Mar 22Rating: 5.0حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با آموزش حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد .

 تغییر دستگاه های دیجیتال هوشمند مانند تلفن و ، دوربین ، لپ تاپ و … در سال های اخیر به دلیل سرعت پیشرفت تکنولوژی و ارائه دستگاهای جدید زیاد شده است. با پیشرفت سریع فن آوری، امروزه حریم خصوصی یک نگرانی بزرگ است. سرقت اطلاعات از دستگاه قدیمی یا فروخته شده به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است .

اگر قصد دارید کامپیوتر،هارد،گوشی،و هر گونه ابزار ذخیره سازی قدیمی خود را تعویض کنید و یا بفروش برسانید. باید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات به طور کامل پاک شده باشند. با این حال، اکثر ما آگاه نیستیم که کلمۀ «به طور کامل» چیست.

حقیقت این است که حذف فایل ها به صورت معمولی به این معنی نیست که دیگر قابل بازیابی ندارد و قابل دستیابی مجدد نیستند.. فایل های حذف شده هنوز در دستگاه ذخیره سازی شما (هارد دیسک ، فلش و … ) وجود دارند، اما چیزی که شما مشاهده می کنید یک فضای کاملا خالی و پاک شده است .

در چنین وضعیتی، می توان با کمک نرم افزار بازیابی اطلاعات کلیه اطلاعات حذف شده را بازیابی کرد. البته اگر شما اطلاعاتی که برایتان مهم است را پاک کنید و در محل ذخیره آن اطلاعات ، اطلاعات جدیدی کپی کنید .

فایل های جدید جایگزین فایل های قبلی می شود و دیگر فایل های قبلی قابل بازیابی نیست.اما این کار منطقی نیست و بسیار زمان بر می باشد. علاوه بر ان اگر اقدام به بازگردانی اطلاعات با استفاده از سخت افزار های بازیابی اطلاعات بشود باز هم امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد .

برای اینکه فایل ها را  دائمی پاک کنید و فایل هایی که حذف شده غیرقابل بازیابی باشند، نیاز به برنامه حرفه ای دارید. این برنامه ها معمولا  شامل چندین الگوریتم پاک کردن داده ها برای کمک به کاربران برای حذف کامل فایل های و غیره قابل بازگشت کردن آنها می باشد. در آموزش زیر، به شما نشان خواهم داد که چگونه فایل را به صورت دائمی پاک کنید و آن را غیرقابل برگشت کنید.

علاوه بر اینکه در این آموزش نحوه حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد را شرح داده ایم . طریقه حذف بدون امکان بازگشت تاریخچه های مروگر ها و بخش های بسیار دیگری در ویندوز که بیان خواهیم کرد را قرار داده ایم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به آموزش حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد می پردازیم .

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد با استفاده از نرم افزار Alternate File Shredde 

 

ویژگی های نرم افزار Alternate File Shredder :

– قابلیت انتخاب فایل یا فولدر برای حذف.

– حذف فایل ها بدون قابلیت بازگشت.

– داری الکوریتم های پیشرفته برای حذف.

آموزش تصویری حذف رمز (پسورد) ویندوز ، 7 ، 8 ، 10

1.در مرحله اول حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد صفحه اول نرم افزار Alternate File Shredde را مشاهده می کنید.که توضیح کوتاهی از گزینه های آن برای شما می دهیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

Add : اضافه کردن فایل برای حذف

Add Folder : اظافه کردن فولدر برای حذف

Remove : حذف فایل های انتخابی اضافه شده

Clear : حذف کلیه فایل های اضافه شده

Shrede file : حذف فایل ها بدون قابلیت بازگشت

Shred free space : بررسی فضای خالی موجود در درایو یا حافظه جانبی برای غیره قابل بازگشت کردن فایل های پاک شده قبلی

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -1


2.در مرحله بعد حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد بر روی Add folder کلیک می کنیم تا یک فولدر را برای حذف انتخاب کنیم

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -2


3.در مرحله بعد حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد بعد از اینکه فولدر مورد نظر را انتخاب کردیم فایلهای فولدر اضافه شده برای شما لیست می شود.بر روی Shrede file کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -3


آموزش نرم افزار ریکاوری EaseUS Data Recovery

4.در مرحله آخر حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد بعد اینکه بر روی Shrede file کلیک کردید پنجره زیر برای شما ظاهر می شود و از شما سوال می کندکه ایا برای حذف فایل ها مطمئن هستید یا نه بر روی yes to all  کلیک کنید تا فایل های شما به صورت کامل و غیره قابل بازگشت حذف شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -4


حذف کامل تارخچه مرورگر ها، ویندوز ،نرم افزارهای فشرده سازی،عکس های مشاهد شده و … بدون امکان بازگشت مجدد با استفاده از نرم افزار wipe pro

wipe pro نرم افزاری کاربردی که توسط آن شما قادرید تا  دسترسی  کامل برای پاک کردن

(browsing history) : تاریخچه سرچتان در ویندوز 

(cookies) : ادرس های سایت هایی که در بروز های خود ذخیره کرده اید

(index.dat files) : سایت هایی که با اینترنت اکسپلورر مشاهده و جستجو شده 

(cache) : کش موجود در ویندوز 

(logs) : کلیه لاگ ها در ویندوز که به صورت خود کار ذخیره می شوند 

(temporary internet files) : فایل های اینترنتی موقت 

(autocomplete search) : کلیه سرچ هایی که در مرورگرتان در سایت گوگل انجام داده اید .

(history) : کلیه تاریخچه های که در ویندوز ثبت شده 

(recent document list) : کلیه اسنادی که باز کرده اید مانند وورد و اکسل و …

(cached thumbnails of viewed pictures) : مجموعه عکسهایی که به صورت خودکار در بخش عکسهای ویندوز وجود دارند 

(registry cache) : کش رجیستری ویندوز 

( recent) : ایکون موجود در استارت که تمام فایهایی که به تازگی باز کرده اید را ذخیره می کند .

را داشته باشید.و می توانید با انتخاب گزینه مورد نظر هر زمان که مایل بودید آنها را برای همیشه پاک کنید به طور مثال می توانید تارخچه وبگردی خود را به طور کامل پاک کنید.که دیگر قابل بازیابی نباشند.

برای شروع کار نرم افزار Wipe pro را دانلود و نصب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

1. در مرحله اول حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد بعد از این که نرم افزار را نصب کردید آن را اجرا کنید و صبر کنید تا فایل های نرم افزار های شما را بازخوانی کند

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -5


2.در مرحله بعد حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد بعد از اجرای نرم افزار بر روی گزینه Details کلیک کنید تا وارد پنجره انتخاب گزینه های مورد نظر برای حذف شوید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -6


حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

3.در مرحله آخر حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد در این پنجره مواردی که می خواهید به صورت کامل حذف شود را انتخاب و بر روی Delete کلیک کنید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد -6


امیدواریم مقاله آموزشی حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش هز زمان که نیاز پیدا کردند اطلاعات موجود در هارد دیسک خود و یا مجموعه اطلاعاتی که در ویندوز و تاریخچه ویندوز وجود دارد را به صورتی که به هیچ عنوان قابل بازیابی نباشد پاک کنند .

کاربران گرامی توجه داشته باشید که هر زمان که خواستید دستگاه ذخیره سازی خود و یا دستگاهی که به نوعی دارای حافظه  می باشد مانند دوربین های دیجیتال و … بفروشید برای حذف امنیت اطلاعات خود حتما با این نرم افزار دستگاه ذخیره سازی خود را فرمت کنید تا اطلاعاتتان به هیچ عنوان قابل بازیابی نباشد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

 

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر