ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اولReviewed by 021-28423838 on Jul 17Rating: 5.0ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اول

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول .

همه کاربرانی که از ابزار های هوشمند استفاده می کنند بدون شک با استفاده از این ابزار ها به وبگردی نیز می پردازند یکی از مهمترین نرم افزار هایی که کاربران برای وبگردی به ان نیاز دارند استفاده از مرورگر مناسب می باشد.

و خب اولین سایتی را که باید در این مرورگر جستجو کنند سایتی است که موتور جستجو باشد مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و …  بعد از وارد شدن به سایت موتور جستجو باید مورد و یا عبارت مورد نظر خود را برای جستجو تایپ کنند تا موتور جستجو مشغول به جستجو شود.

از انجا که عملیات جستجو توسط رباط ها انجام می شود خیلی مهم است که عبارت های مورد جستجو دقیق وارد شوند تا بهترین نتیجه مورد نظر برای کاربر نمایش داده شود از این رو جستجو در موتور های جستجو نیز دارای ترفند هایی است که با استفاده از انها می تواند جستجوی خود را بسیار بهتر و حرفه ای تر انجام دهید .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول می پردازیم .

میلیون ها نفر از مردم هر روز به دلایل مختلف از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند.دانش آموزان از آن برای تکالیف مدرسه استفاده می کنند، کارآفرینان از آن برای تحقیق استفاده می کنند و میلیون ها نفر از آن برای سرگرمی استفاده می کنند.اما اکثر افراد ممکن است از امکانات جستجوی گوگل به طور کامل استفاده نکنند.

آیا می خواهید از جستجوی گوگل کارآمدتر استفاده کنید و نتایج جستجو را که می خواهید سریعا دریافت کنید؟در این مقاله 10 راهنمایی و ترفندهای جستجو در Google برای به حداکثر رساندن کارایی جستجو را خدمت شما ارائه می کنیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اتصال بی سیم گوشی اندروید به کامپیوتر (وایرلس)

1. از زبانه ها استفاده کنید

اولین گام این است که از زبانه ها برای جستجو در گوگل استفاده کنید.در بالای نتیجه هر جستجو تعدادی زبانه وجود دارد.وب(Web) تصویر (Image) اخبار(News) و موارد دیگر را مشاهده خواهید کرد.با استفاده از این برگه ها می توانید تعیین کنید چه نوع جستجو مورد نیاز شما است.

اگر شما نیاز به جستجو تصاویر دارید.از تب تصویر(Image) استفاده کنید.اگر دنبال یک مقاله خبری جدید هستید.از زبانه خبر (News) استفاده کنید.

این روش ابتدایی ترین روش است و بیشتر افراد از این زبانه ها استفاده می کنند.این تب ها می توانند به طور چشمگیری سرعت جستجو را افزایش دهند.

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اول

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 1


2. از نقل قول استفاده کنید

هنگام جستجو برای چیزی خاص با استفاده از نقل قول سعی کنید حدس جستجو گر گوگل را به حداقل برسانید.هنگامی که شما پارامترهای جستجو خود را در نقل قول قرار می دهید.دامنه جستجوی گوگل را محدود می کنید.

به عنوان مثال، اگر شما برای “تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل” جستجو می کنید.موتور گوگل برای محتویاتی که این چهار کلمه را در خود دارد جستجو می کنند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

با این حال، اگر شما “تعمیر و خدمات کامپیوتر” را جستجو کنید.عبارت را دقیقا همانطور که شما تایپ کرده اید جستجو می کند.در صورتی که به درستی جمله خود را جستجو نکنید.می تواند نتیجه های دیگری را که ممکن است در زیر محتویات اصلی دفن شده باشد.پیدا کند.و شما دیرتر به نتیجه مورد نظر خود برسید

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 2


3.جستجو را با کلمات بیشتر محدود کنید

گاهی اوقات شما ممکن است در جستجوی یک کلمه با معنای مبهم باشید.به طور مثال کلمه موستانگ،هنگامی که شما در گوگل کلمه موستانگ را جستجو می کنید.ممکن است نتایجی را برای اتومبیل ساخته شده توسط فورد یا قطعات ساخته شده توسط این شرکت دریافت کنید.اگر می خواهید یکی از نتایج را مشاهده کنید.با استفاده از جملات کامل تر به موتور جستجو بگویید که یکی از محتواها را نادیده بگیرد.مثال زیر را ببینید.

خودروهای موستانگ

این جمله به موتور جستجو می گوید فقط نتایجی را نمایش دهد که در آن جمله خودروهای موستانگ وجود دارد.و هر نتیجه ای که کلمه “قطعات” در آن وجود دارد حذف می شود.

4. از : برای جستجو در سایت های خاص استفاده کنید

ممکن است زمانی شما نیاز به جستجوی Google برای مقالات یا محتوا در یک وب سایت خاص دارید.این کار بسیار ساده است و ما به شما در زیر نشان خواهیم داد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

خدمات کامپیوتر:pcgalaxy.ir

این جستجو برای تمامی مطالب مربوط به خدمات کامپیوتر را در سایت PCGALAXY.IR جستجو خواهد کرد.تمام نتایج جستجو دیگر حذف خواهد شد.اگر شما نیاز به پیدا کردن محتوای خاص در یک سایت خاص دارید این روش یک میانبر است که می توانید از آن استفاده کنید.

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اول

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 3


5. یک صفحه را پیدا کنید که به یک صفحه دیگر لینک شده است

این نکته جستجوی گوگل کمی مبهم است.به جای جستجو برای یک صفحه خاص شما در جستجوی یک صفحه ای هستید که به یک صفحه خاص پیوند دارد.

اینگونه درباره اش فکر کنید.اگر می خواهید ببینید که چه کسی مقاله ی نیویورک تایمز را در سایت خود قرار داد.از این ترفند برای پیدا کردن همه سایت هایی که به آن پیوند دارنداستفاده کنید .نحو کار به صورت زیر است

link:pcgalaxy.ir

این جستجو همه صفحاتی را که به وب سایت کهکشان کامپیوتر لینک داده اند نمایش می دهد. آدرس وب در سمت راست می تواند عملا هر سایتی باشد.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 4


معرفی انواع فرمت های تصاویر

6. استفاده از علامت ستاره 

علامت ستاره (*) یکی از مفیدترین موارد در لیست ما است.

وقتی از یک ستاره در یک جمله جستجو شده در Google استفاده می کنید.علامت ستاره به گوگل میفهماند که ادامه جمله هر چیزی می تواند باشد و موتور جستجو آن را به طور خودکار پر می کند.اگر تمام کلمات را برای جستجو نمی دانید راهی عالی برای پیدا کردن اشعار آهنگ است.نحو کار به صورت زیر است

“من مانده ام*”

برای شما ممکن است بی معنی به نظر بیاید.با این حال Google برای این عبارت جستجو خواهد کرد زیرا می دانید که ستاره ها می توانند هر کلمه ای باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اول

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 5


7. سایت هایی را پیدا کنید که مشابه سایت های دیگر هستند

این مورد یک روش منحصر به فرد است که می تواند برای هرکسی کاربردی باشد.

بگذارید بگوییم شما یک وبسایت مورد علاقه دارید.این وب می تواند هر چیزی باشد.با این حال این وب سایت تکراری شده است و شما می خواهید وب سایت های مشابه آن را پیدا کنید.شما می توانید از این ترفند استفاده کنید.نحو کار به صورت زیر است

related:digikala.com

اگر شما به صورت بالا جستجو کنید.لینک سایت دیجیکالا را پیدا نخواهید کرد.در عوض شما لینک های فروشگاه های آنلاین مشابه آن را مشاهده می کنید.این قابلیت یک ابزار جستجوی قدرتمند گوگل است که می تواند به شما در پیدا کردن سایت های جدید کمک کند.

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل - بخش اول

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 6


8. از جستجوی گوگل برای انجام عملیات ریاضی استفاده کنید

موتور جستجوی گوگل می تواند برای شما عملیات ریاضی انجام دهد.این توصیف نسبتا پیچیده است زیرا می توان آن را به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد.شما می توانید از آن برای پاسخ به پرسش های اساسی و پیچیده استفاده کنید.

نکته: توجه داشته باشیم که تمام مسائل ریاضی را حل نمی کند.اما تعداد زیادی از آنها را حل خواهد کرد.نحو کار به صورت زیر است

8 * 5 + 5

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 7


9. جستجو برای چند کلمه در یک جستجو

جستجوی گوگل انعطاف پذیر است.زمانی که می داند با جستجوی تنها یک کلمه یا عبارت چیزی را که می خواهید پیدا نمی کنید.به این ترتیب گوگل به شما اجازه می دهد تا چند کلمه را جستجو کنید.

با استفاده از این ترفند می توانید یک کلمه یا عبارت را با یک کلمه یا عبارت دیگر جستجو کنید.این کار می تواند جستجوی شما را محدود کند تا به شما کمک کند دقیقا همان چیزی را پیدا کنید که دنبال آن هستید.نحو کار به صورت زیر است

“بهترین راه برای آماده شدن برای مصاحبه شغلی” یا “چگونه برای مصاحبه شغلی آماده شوم “

با این کار هر دو عبارت را جستجو می کنید.نکته : نقل قول ها در اینجا نیز استفاده می شود.در این مثال این دو عبارت دقیق جستجو خواهند شد.این کار را می توان با کلمه نیز انجام داد، مانند مثال زیر:

گوکل صفحاتی که “خدمات کامپیوتر یا تعمیر کامپیوتر” دارند را جستجو می کندکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 8


نحوه اضافه کردن سطل زباله به فایل اکسپلورر در ویندوز 7

10. جستجو در طیف وسیعی از اعداد

جستجو برای طیف وسیعی از اعداد یکی دیگر از قابلت های مفید گوگل است.که برای بسیاری از افراد کاربرد دارد.

افراد علاقمند به پول یا آمار این قابلیت را بسیار مفید می دانند.اساسا، شما از دو نقطه و یک عدد استفاده می کنید تا به موتور جستجو Google بفهمانید که به دنبال محدوده خاصی از اعداد هستید.نحو کار به صورت زیر است.

چه تیمی جام جهانی را به دست آورده است:1990

..45…43…41

در اولین مثال نتیجه جستجو تیمی را که در سال 1990 موفق به کسب جام جهانی شده است را نمایش می دهد.این روش می تواند به محدود کردن جستجو ها کمک کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

در مثال دوم، گوگل دنباله اعداد 45…43…41 را جستجو خواهد کرد.اگر شما نیاز به جستجو برای اعداد مانند این عدد دارید.این ویژگی برای شما بسیار مفید خواهد بود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول – 9


امیدواریم مقاله آموزشی ترفندهای جستجوی حرفه ای در گوگل – بخش اول از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش بتوانند بسیار بهتر و حرفه ای تر از قبل به جستجو در موتور جستجوی گوگل بپردازند کاربران گرامی توجه داشته باشید که این مقاله بخش اول ترفندها جستجو بود که در مقالات بعدی بخش های بعدی را نیز قرار خواهیم داد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.