معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟Reviewed by 021-28423838 on Apr 8Rating: 5.0

 در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ .

تفاوت عمده موجود در لپ تاپ ها و کامپیوتر های رو میزی در این است که مجموعه قطعات موجود در لپ تاپ ها ابعاد کوچکتری پیدا کرده اند که این تغییر ابعاد باعث تغییر شکل انها شده است از این رو شناخت قطعات در لپ تاپ ها کمی دشوار تر از کامپیوتر های رو میزی است .

یکی از مهمترین قطعات در لپ تاپ ها رم ها می باشند که در برخی از مواقع دچار مشکل شده و خراب می شوند و و باید انها را تعویض کرد در نتیجه ما به عنوان استفاده کننده از لپ تاپ ها باید قطعات را بشناسیم تا بتوانیم در زمان هایی که نیاز به تعویض قطعات شد قطعه خراب شده خود را از لحاظ ظرفیت و نوع بشناسیم و مشابه ان را خریده و جایگزین کنیم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدام است؟ می پردازیم .

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لپ تاپ ها به یکی از مهمترین ابزارهای زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و در نتیجه در زمان استفاده از لپ تاپ ها برای اینکه دستیابی به بهترین عملکرد و سرعت را داشته باشیم باید حافظه رم بالایی به لپ تاپ خود اختصاص دهیم . RAM به معنی حافظه دسترسی تصادفی است و یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ شما است.که تاثیر زیادی در کارائی و سرعت سیستم شما دارد.

با پیشرفت تکنولوژی رم های لپ تاپی بسیار متفاوتی به بازار امده و اگر می خواهید بدانید که چگونه RAM مناسب برای دستگاه خود انتخاب کنید، باید تفاوت رم های لپ تاپ را بدانید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -1


مادربرد چیست؟ و اجزای اصلی مادربرد کدام است؟

در اولین گام از معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ باید از مدل رم ها اطلاع پیدا کنید . مدل رم ها عبارتند از DDR1، DDR2 یا ،DDR3  و همه آنها در دسته SDRAM قرار دارند.  اگرچه همه این سه نوع حافظه در انجام عملیات مشابه هم هستند.اما آنها دارای برخی تفاوت های در طراحی فیزیکی و طراحی عملکرد هستند. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -2


شما باید از این تفاوت ها مطلع شوید تا دقیقا بدانید که چه مدلی از رم در دستگاه شما استفاده شده است.تا اگر زمانی نیاز به تعویض یا افزایش رم خود داشتید به مشکل نخورید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -3


ماژول های رم این روزها برای عملیات سریع تر، حجم زیادی از رم را  پشتیبانی می کنند و برای هماهنگی با پردازنده های سریع تر و قوی ترهر روز در حال پیشرفت هستند.

اساسی ترین تفاوت بین DDR1 ، DDR2 و DDR3 در معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟

  • تعداد پین ها
  • ولتاژ بهره برداری
  • زمان انتقال داده ها
  • فرکانس زمانی در حال اجرا
  • موقعیت Notch در ماژول

 

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -4


هنگامی که شما حافظه رم لپ تاپ ها  را با همدیگر مقایسه می کنید، متوجه خواهید شد که موارد گفته شده بالا با برای هر یک از انواع RAM ها متفاوت هستند و از این رو آنها با یکدیگر سازگار نیستند و نمی توان آنها را در کنار هم استفاده کرد. رم داده ها را قبل و بعد از پردازش به صورت موقت ذخیره می کند و در حال حاضر در نسخه های مختلف و سرعت های مختلف قابل دسترسی است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

 

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -5


حافظه RAM در حال حاضر به عنوان حافظه دسترسی تصادفی شناخته می شود از این رو آنها به عنوان SDRAM از نسخه های DDR1، DDR2 یا DDR3 نامیده می شود. آنها بر اساس پمپاژ دوگانه یا پروسه انتقال دوگانه کار می کنند. آنها قادر به ارائه دو انتقال داده برای هر چرخه زمانی در ثانیه می باشند.

بخش اول از معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ به حافظه رم DDR1 اختصاص دارد .

اولین مدل های رم DDR یا DDR1 می باشد و متعلق به نسل اول در تکامل تکنولوژی SDRAM است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

این حافظه دارای ۲۰۰ پایه است و معمولا مدل زیر ساخته می شوند :

 DDR266 : این حافظه در فرکانس باس ۲۶۶ MHZ راه اندازی می شود .

DDR333 : این حافظه در فرکانس باس ۳۳۳ MHZ راه اندازی می شود .

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -6


بخش دوم از معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ به حافظه رم DDR2 اختصاص دارد .

رم های DDR2 جانشین رم های DDR1 شدند. و سرعت انتقال داده ها را تا 6.4 گیگابایت در ثانیه و با ولتاژ پایین کار می کند و عملکرد بسیار خوبی را نسبت به DDR1 به علت کارکرد سریع تر و کمی ولتاژ (1.8 ولت) انجام می دهد. یک مجموعه فرمان ساده می تواند عملکرد بهتر نسبت به DDR1 را به ارمغان بیاورد.

DDR2-4000 : این حافظه در فرکانس باس ۲۰۰  MHZ راه اندازی می شود .

DDR-533 : این حافظه در فرکانس باس ۲۶۶ MHZ راه اندازی می شود .

DDR2-667 : این حافظه در فرکانس باس ۳۳۳ MHZ راه اندازی می شود .

DDR2-800 : این حافظه در فرکانس باس ۴۰۰ MHZ راه اندازی می شود .

 

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -7


نحوه اتصال چاپگر وایرلس به ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

بخش دوم از معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ به حافظه رم DDR3 اختصاص دارد .کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل 

حافظه رم DDR3 متعلق به جدیدترین نسل  یعنی نسل سوم رم لپ تاپ است و نسخه بهبود یافته تر  از DDR2 با بهبود پهنای باند انتقال داده و مصرف برق پایین تر است. رم های DDR3 برای کار در 400 مگاهرتز تا 1066 مگاهرتز طراحی شده اند و می تواند از 6.40 گیگابایت به 17 گیگابایت در ثانیه انتقال یابد. طراحی DDR3 RAM باعث می شود ظرفیت تراشه از 512 مگابایت تا 16 گیگابایت باشد.

DDR3-800 : این حافظه در فرکانس باس ۴۰۰ MHZ راه اندازی می شود .

DDR3-1066 : این حافظه در فرکانس باس ۵۳۳ MHZ راه اندازی می شود .

DDR3-1333 : این حافظه در فرکانس باس ۶۶۷ MHZ را ه اندازی می شود .

DDR2-1600 : این حافظه در فرکانس باس ۸۰۰ MHZ راه اندازی می شود .

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟ -8


با توجه به تکامل مداوم و پیشرفت های فن آوری حافظه کامپیوتر،رم های DDR1 قدیمی و منسوخ شده است و دیگر تولید نمی شود. با توجه به عملکرد بهتر و اندازه مناسب تره حافظه های DDR2 و DDR3 از این نسل ها  استفاده بیشتری می شود.و حافظه DDR4 نیز تازه به بازار عرضه شده ولی هنوز بیشتر لپ تاپ ها با حافظه DDR3  به بازار عرضه می شوند.


امیدواریم مقاله آموزشی  معرفی رم های لپ تاپ ، انواع رم لپ تاپ کدامند؟  از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش با انواع مختلف رم در لپ تاپ ها اشنا شده باشند و هر زمان نیاز به تعویض انها پیدا کردند بتوانند مدل و نوع رم خود را تشخیص داده و مشابه ان را تهیه کنند.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .