آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)Reviewed by 021-28423838 on Mar 21Rating: 4.5آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) .

 در حال حاضر نسخه های دیگری از این سیستم عامل در بازار وجود دارد که ما در اینجا آموزش طریقه نصب سیستم عامل به صورت تمیز یا به اصطلاح Clean install نسخه Mac OS High Sierra را برای شما کاربران گرامی قرار داده ایم . 

شرکت اپل همانند شرکت مایکروسافت یک سیستم عامل طراحی کرده است که از ابتدای اغاز طراحی سیستم عامل ها هر دوی این شرکت ها با هم رقابت داشته اند تا بتوانند محصول بهتر یا بهتر بگوییم سیستم عامل بهتری را به بازار عرضه کنند . درباب مقایسه ، سیستم عامل شرکت اپل دارای سرعت بهتر و امنیت بیشتری می باشد و ظاهر و رابط کاربری زیباتری دارد .

اما سیستم عامل شرکت مایکرو سافت یعنی ویندوز بسیار بسیار عمومی تر و پر کاربرد تر می باشد یعنی کاربران بسیار بیشتری از سیستم عامل مایکروسافت به نسبت سیستم عامل اپل استفاده می کنند. اما به دلیل ایجاد انحصار توسط شرکت اپل که این انحصار به گونه ای است  که این سیستم عامل فقط برای دستگاهای شرکت اپل طراحی شده اند.

و هیچ دستگاه دیگری نمی تواند از این سیستم عامل استفاده کند مگر با استفاده از روش های خاص ، که در نتیجه این انحصار باعث این شده که این سیستم عامل با وجود داشتن کیفت مطلوب تر به اندازه سیستم عامل شرکت مایکروسافت عمومی و کاربردی نباشد.

و همین امر باعث شده تا مجموعه نرم افزار های کاربردی بسیار بیشتری برای سیستم عامل مایکروسافت نسبت به سیستم عامل اپل طراحی شود . و باعث محبوبیت بیشتر سیستم عامل شرکت مایکروسافت شود اما خب کاربرانی که از دستگاه های شرکت اپل استفاده می کنند.

با وجود این که می دانند در زمینه مجموعه نرم افزار های کاربردی که روی سیستم عامل نصب می شود اپل دارای محدودیت می باشد اما باز هم علاقه به استفاده از این سیستم عامل دارند .

در نهایت این مسئله را این گونه می توان تعریف کرد که سیستم عامل اپل از نظر کیفیت بهتر از سیستم عامل مایکروسافت می باشد اما به دلیل پخش نشده بودن و انحصاری که اپل برای سیستم عامل خود در نظر گرفته مجموعه نرم افزار هایی که برای سیستم عامل مایکروسافت طراحی شده بسیار بیستر از سیستم عامل شرکت اپل می باشد .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل به آموزش مرحله به مرحله آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) می پردازیم .

نکته : قبل از شروع ، شما باید یک فلش درایو بوتیبل ایجاد کنید. این امر مستلزم داشتن دسترسی به سیستم عامل مک است . در این آموزش ما با در نظر گرفتن اینکه شما فلش بوتیبل یا دیسک مک را دارید آموزش را شروع می کنیم.

آموزش نصب ویندوز 10 (ده،تن)

1.مرحله اول آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) با خاموش کردن دستگاه، هر هارد دیسک و  فلش که به دستگاه وصل است را قطع کنید.

  •  فلش بوتیبل مک یا دیسک خود را در دستگاه قرار دهید.
  • کلید option را روی صفحه کلید نگه دارید و دستگاه را روشن کنید.
  • زمانی که شما صفحه بوت را مشاهده کردید کلید option  را رها کنید.
  • به وسیله کلیدهای جهت رو کیبرد گزینه Install macOS High Sierra  بروید و کلید Enter را بزنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس1


2.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) مک کپی کردن فایل های نصب از درایو فلش را آغاز خواهد کرد. این کار ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد.

نکته : بسته به سرعت درایو فلش شما ممکن است کپی خیلی خیلی کند باشد، اما همچنان صبر کنید، تا کپی تمام شود.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 2


3.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) زبان خود را انتخاب کنید و روی دکمه فلش کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 3


4.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) اگر دیسک شما جدید نیست و نیاز به  پیکربندی ندارد به مرحله 8 بروید ، اگر می خواهید دیسک خود را پاک کنید و یا پیکربندی کنید مراحل را ادامه دهید.و گزینه Disk Utility را انتخاب کنید.و کلید Enter را بزنید.

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 4


آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون)

5.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) هارد دیسک خود را از ستون سمت چپ در Disk Utility انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

  • به احتمال زیاد  درایو شما uninitialized است.
  • اگر چندین هارد درایو دارید، مطمئن شوید که درست  انتخاب کرده اید، گام بعدی پاک کردن درایو انتخاب شده است.
  • روی دکمه “Erase” در بالای پنجره کلیک کنید.
آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 5


6.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) یک نام برای درایو خود انتخاب کنید (بعدا می توانید آنرا تغییر نام دهید). فرمت را به عنوان (Mac OS Extended (journaled، و Scheme به   GUID Partition Map را تغییر دهید.و بر روی Erase  کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 6


7.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) صبر کنید تا فرایند پاک کردن به پایان برسد و بعد بر وری Done کلیک کنید.

  • با استفاده از دکمه قرمز X در گوشه بالا سمت چپ پنجره، از ابزار Disk Utility  خارج شوید.
آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 7


8.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) گزینه  “reinstall macOS” را ازلیست انتخاب کنید و کلید  [enter] را فشار دهید یا روی “Continue” کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 8


9.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) برای قبول قرارداد مجوز، “Agree” را کلیک کنید.

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra)

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 9


10.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) برای قبول قرارداد مجوز دوباره بر روی، “Agree” را کلیک کنید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 10


آموزش نصب ویندوز 8.1 ، نصب ویندوز 8

11.در مرحله بعد آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) مک او اس شروع به نصب کرد. صبور باشید و منتظر بمانید تا تکمیل شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

  • نکته: هنگامی که نصب کامل است، دستگاه خود را دوباره راه اندازی خواهد شد.ومراحل نصب به پایان می رسد.
تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) – عکس 11


امیدواریم آموزش نصب سیستم عامل مک (Mac OS High Sierra) از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش هر زمان که نیاز داشتند سیستم عامل مک را روی سیستم خود نصب کنند .

سیستم عامل مک همان طور که گفتیم سیستم عاملی است که از لحاظ مجموعه های نرم افزاری وابسته یعنی نرم افزار هایی که روی سیستم عامل نصب می شوند تا کار های کاربران را راحتر کنند دچار ضعف است و در تمام زمینه ها در اندازه سیستم عامل مایکروسافت نرم افزار ندارد اما در رابطه با نرم افزا های کلیدی بد نیست .

و مجموعه های شرکت ادوب که در زمینه کار های گرافیکی و تدوین طراحی شده اند و نرم افزار های مهندسی مهم مانند اتوکد ، مطلب و … را می توان روی سیستم عامل مک نصب کرد . اما از نظر سرعت و امنیت سیستم عامل مک به نسبت سیستم عامل ویندوز قوی تر و امنتر است .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .