آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون)Reviewed by 021-28423838 on Mar 6Rating: 5.0  آموزش نصب ویندوز 7

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون) در حال حاضر با وجود اینکه نسخه های جدیدتری از ویندوز توسط شرکت مایکروسافت به نام های ویندوز 8.1 و ویندوز 10 منتشر شده اما هنوز هم اکثر کاربرای ایرانی از ویندوز 7 استفاده می کنند.

آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون)

اگر مقاله های قبلی مارو مطالعه کرده باشید می دانید که نصب ویندوز به دو روش (MBR (master boot record و UEFI (Unified Extensible Firmware (Interface  انجام می شود که در هر روش مراحل نصب به یک صورت است و تفاوتی با هم ندارد و فقط تفاوت به سورس و ساختار هارددیسکی (Hard Disk) که ویندوز را روی آن نصب می کنیم بر می گردد.

در ابتدا شما برای شروع کار و نصب ویندوز نیاز به دیسک ویندوز یا فلش بوتایبل شده دارید که در بخش آموزش ها می توانید روش بوتایبل کردن فلش به صورت معمولی  (MBR (master boot record و (UEFI (Unified Extensible Firmware Interface  را مشاهده کنید.

سیستم عامل های مایکروسافت از ویندوز XP  به بعد در دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی ارائه شد که تفاوتی در ظاهر و مراحل نصب ویندوز ندارن و فقط تفاوت در هسته و سرعت پردازش اطلاعات می باشد که شما نسبت به نوع پردازنده (CPU) خود ویندوز 32 بیتی یا ویندوز 64 بیتی را انتخاب و نصب کنید .

هر سیستم عاملی برای راه اندازی نیاز به امکانات سخت افزاری مشخصی دارد در اینجا ما امکانات سخت افزاری مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 را قرار می دهیم .

توجه داشته باشید این امکانات و سخت افزارها مینیموم یا کمترین ظرفیت برای سخت افزار مورد نیاز می باشد که خود شرکت مایکروسافت اعلام کرده است.

پردازنده (CPU) : تک هسته ای با توان حداقل یک گیگا هرتز برای پردازنده های 32 بیتی و 64 بیتی

رم (RAM) : با ظرفیت 1 گیگابایت برای سیتم عامل های 32 بیتی و با ظرفیت 2 گیگا بایت برای سیستم عامل های 64 بیتی

فضای هارد دیسک : (Hard Disk space) با ظرفیت 16 گیگابایت برای سیتم عامل های 32 بیتی و با ظرفیت 20 گیگا بایت برای سیستم عامل های 64 بیتی

گرافیک (VGA) : حداقل 128 مگابایت با پشتیبانی از DirectX 9.0

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون) می پردازیم .

1: نصب ویندوز 7 (هفت،سون) را شروع می کنیم دیسک خود را در دستگاه قرار دهید و یا فلش خود را به سیستم متصل کنید.

2:برای شروع نصب ویندوز 7 (هفت،سون) باید ما تعیین کنیم که سیستم در زمان روشن شدن از روی دیسک یا فلش مموری ویندوز شروع به کار کند یا به اصطلاع بوت کند برای این کار در کامپیوتر های خانگی کلید F12  را می زنیم تا پنجره boot Menu برای شما باز شود این کلید در لپ تاپ ها مختلف متفاوت است که چند نمونه در زیر مشاهده می کنید.

Asus …………. F8 or Esc

Lenovo……….. novo button

Sony …………ASSIST button

Hp ……………F9

نحوه حذف رمز عبور در ویندوز 10 ، 8 ، 7 ، XP چگونه است؟

3:اگر از دیسک برای نصب ویندوز 7 (هفت،سون) استفاده می کنید گزینه  CDROM  و اگر از فلش مموری استفاده می کنید در لیست اسم فلش مموری را مشاهده می کنید توجه داشته باشید اگر بخواهیم بصورت  UEFI  ویندوز را نصب کنید باید ابتدای نام گزینه انتخابی کلمه UEFI  درج شده باشد. در زیر چند نمونه از بوت منو ها برای شما نمایش داده شده است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 – 1


4:بعد از انتخاب دیسک یا فلش خود برای نصب ویندوز 7 (هفت،سون) با پیام Press any key to boot from روبرو می شوید و با مشاهد این پنجره کافیست یکی از کلیدهای کیبورد خود را فشار دهید تا مراحل نصب آغاز شود.

نصب ویندوز 7

نصب ویندوز 7 -2


5:پنجره لود اولیه نصب ویندوز 7 (هفت،سون) را مشاهده می کنید. توجه داشته باشید که درنسخه های آخر ویندوز 7 (هفت،سون) این مرحله حذف شده است و شما به جای این لود،لوگوی ویندوز 7 (هفت،سون) را مشاهده می کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -3


6: صبر کنید تا مراحل نصب ویندوز 7 (هفت،سون) آغاز شود.بعد تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید و بر روی Next  کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -4


7: در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) بر روی Install now کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -5


8:در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) گزینه مشخص شده را تیک می زنیم و بر روی Next  کلیک می کنیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7

نصب ویندوز 7 -6


چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟

9:در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) گزینه  (Custom:Installwindows only (advanced  را انتخاب می کنیم.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -7


10: در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) باید درایوی که می خواهید در آن ویندوز نصب کنید را انتخاب و فرمت کنید و بر روی Next کلیک کنید دقت داشته باشید که با فرمت پارتیشن ویندوز تمام اطلاعات آن درایو پاک می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -8


11:بعد از انتخاب درایو و زدن گزینه Next  پنجره زیر ظاهر می شود و وارد مرحله  اصلی نصب ویندوز 7 (هفت،سون) می شود.در این مرحله باید صبر کنید تا گزینه های نصب کامل  شود و بعد از اتمام این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) سیستم به صورت اتوماتیک دوباره راه اندازی می شود.

و وارد مرحله دوم نصب ویندوز 7 (هفت،سون) می شود در مرحله بعد هم نیاز به انجام کاری نیست صبر می کنید تا بعد از راه اندازی دوم وارد مرحله پایانی نصب ویندوز 7 (هفت،سون) شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -9


12:بعد از اتمام مرحله دوم نصب ویندوز 7 (هفت،سون) و راه اندازی مجدد سیستم پنجره زیر ظاهر می شود که از شما میخواهد نام کاربری دلخواه خود را وارد کنید و بعد روی کلید Next  کلیک کنید.

نصب ویندوز 7

نصب ویندوز 7 -10


13:در مرحله بعد نصب ویندوز 7 (هفت،سون) در صورت تمایل می توانید برای ویندوز خود رمز تعیین کنید در غیره این صورت با خالی گذاشتن موارد خواسته شده بر روی Next  کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -11


14:در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) اگر ویندوز اورجینال تهیه کردید کد آن را در بخش Product Key  وارد کنید در غیره این صورت تیک گزینه Automatically activate  را بردارید . بر روی Skip  کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -12


15: این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) تنظیمات بروزرسانی ویندوز می باشد که در صورت اورجینال بودن ویندوز 7 (هفت،سون) گزینه Use recommended settings  را انتخاب کنید در غیره این صورت گزینه Ask me later  را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7

نصب ویندوز 7 -13


16:در مرحله بعد نصب ویندوز 7 (هفت،سون) Time Zone  را بر روی Tehran  تنظیم کنید و Next  را بزنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -14


17:در این مرحله از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) پنجره زیر در صورت متصل بودن سیستم شما به شبکه یا اینترنت ظاهر می شود که شما نسبت به شبکه ای که در آن هستید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -15


انتقال مخاطبین از گوشی قدیمی به گوشی جدید چگونه است؟

18:مرحله زیر مرحله پایانی نصب ویندوز 7 (هفت،سون) می باشد و می تواند برای سورس های مختلف متفاوت باشد در صورت اورجینال بودن ویندوز 7 (هفت،سون) شما پنجره زیر رامشاهده نمی کنید. در این مرحله ویندوز 7 (هفت،سون) شما کرک می شود و مرحله نهایی نصب انجام می شود.در بعضی نسخه ها سیستم بعد از این مرحله ریست می شود و در بعضی سورس ها باید خودتان سیستم را راه اندازی مجدد کنید تا مرحله کرک کامل شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7

نصب ویندوز 7 -16


19:بعد از مرحله کرک ویندوز نصب ویندوز 7 (هفت،سون) به پایان می رسد و دسکتاپ شما نمایان می شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نصب ویندوز 7 -17


امیدواریم مقاله آموزش نصب ویندوز 7 (هفت،سون)  از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش ویندو 7 را روی سیستم های خود نصب کنند.کاربران گرامی توجه داشته باشید که در این آموزش نسخه Ultimate از نصب ویندوز 7 (هفت،سون) انتخاب شده هر چند الباقی نسخه ها هم مراحل نصب یکسانی دارند

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.