کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on May 5Rating: 5.0کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ .

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا سرعت اینترنت در کشورمان به شکی محسوس و چشمگیری افزایش پیدا کند به نحوی که امروزه دیگر برای دانلود فایل ها با حجم بالا لازم نیست زمان زیادی صرف کنیم و با توجه به فناوری های پیشرفته ما می توانیم داده هایی با حجم بالا را نیز در زمان های بسیار کوتاه دانلود کنیم .

این امر یعنی سرعت بالای اینترنت یک اتفاق بسیار خوب و خوشحال کننده برای تمام کاربران می باشد اما خب زمانی که سرویس اینترنتی که ما استفاده می کنیم محدود به حجم باشد . یعنی با میزان دانلود ما رابطه مستقیم داشته باشد ما باید به دانلود هایی که انجام می دهیم و فایل هایی که دانلود می کنیم توجه داشته باشیم.

خب زمانی که ما از سرویس های اینترنتی استفاده کنیم که محدودیت استفاده از حجم دارند یعنی به ما اجازه دانلود بیشتر از اندازه مجاز تعیین شده نمی دهند ما باید مصرف حجم خود را مدیریت کنیم . یکی از روش های مدیریت حجم مصرفی جلوگیری از اپدیت های غیر ضروری در ویندوز می باشد .

تمامی افرادی که از ویندوز 10 استفاده می کنند مطلع هستند که ویندوز 10 به صورت دوره ای خود را اپدیت می کند و حجم زیادی از اینترنت شما را استفاده می کند. بنابرین ما با محدود کردن اپدیت ویندوز می توانیم به نحوه موثری مصرف حجم اینترنت خود را مدیریت کنیم.

علاوه بر ان برنامه های کاربردی بسیار دیگری نیز وجود دارند که اپدیت می شوند و از حجم اینترنت شما استفاده می کنند و این عملیات هم عموما بگونه ای است که شما متوجه نمی شوید . و با توجه به افزایش سرعت اینترنت تا متوجه شوید که حجم ترافیک اینترنت شما چقدر است ابن نرم افزار ها و سرویس ها که اغلب هم به روز شدنشان غیر زروری است خود را به روز می کنند و حجم شمارا تمام می کنند حال چاره کار چیست .

یکی از بهترین راه کار ها برای جلوگیری از افزایش حجم ترافیک مصرفی اینترنتتان مدیریت مصرف اینترنت در ویندوز 10 می باشد که باعث می شود شما با محدود کردن نرم افزار ها و سرویس های ویندوز و بخش های دیگر که به صورت اتومات و دوره ای خود را اپدیت می کنند از مصرف حجم ترافیک اینترنتی خود جلوگیری کنید.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به آموزش  کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ می پردازیم .

 

 


آموزش تصویری غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 (ده ،تن) به سه روش مختلف

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

1.به روز رسانی ویندوز 

به روز رسانی های مکرر و اجباری ویندوز، یکی از دلایل استفاده زیاد اینترنت در سیستم عامل ویندوز 10 است.

روش غیره فعال کردن آپدیت ویندوز 10

1.با کلید میانبر Win+R پنجره Run را باز کنید و کلمه compmgmt.msc را تایپ کرده و بر روی ok  کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 1


2.در کادر سمت چپ در زیر مجموعه Services and Aplications بر روی Services کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 2


3.در کادر وسط Windows Update را پیدا کنید و بر روی آن راست کلیک کنید.و گزینه Properties را بزنید.

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 3


4.در کادری که باز شد Startup type را بر روی Disable قرار دهید.و بر روی Stop کلیک کنید.و در پایان بر روی ok کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 4


آموزش نصب ویندوز 10 (ده،تن)

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

2.بررسی استفاده برنامه های کاربردی  از داده های اینترنت 

با وجود تمام به روز رسانی های خودکار ویندوز 10، در برنامه های کاربردی شما نیز از اینترنت استفاده می شود. ویندوز 10 شامل یک ابزار «Data  Usage» جدید است که به شما اجازه می دهد تا دقیقا ببینید که چه مقدار داده در هر برنامه بر روی کامپیوتر شما استفاده می شود. این به شما کمک می کند تا برنامه های که مصرف بالایی دارند را پیدا و غیره فعال کنید.

 بررسی استفاده از اینترنت:

1.بر روی منوی استارت راست کلیک کنید و Setting را انتخاب کنید.در پنجره باز شده Network & internet را کلیک کنید.

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 5


2.در کادر سمت چپ Data  Usage را کلیک کنبد.و سپس بر روی view usage per app کلیک کنیدکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 6


3.در پنجره Usage details می توانید جزئیات استفاده برنامه ها از اینترنت را مشاهده کنید.

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 7


کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

3.غیره فعال کردن دسترسی برنامه های پس زمینه به اینترنت:

به طور پیش فرض، ویندوز 10 برخی از برنامه ها را در پس زمینه نگه می دارد و آنها مقدار زیادی از اینتترنت را مصرف می کنند.شما می توانید برخی از این برنامه ها را با رفتن به تنظیمات خاموش کنید.

سپس برنامه هایی را که لازم ندارید، غیرفعال کنید.تقریبا تمام آن برنامه هایی که در لیست قرار دارند در ایران کاربردی نیست، هنگامی که ویندوز به روز رسانی می شود  این تنظیمات ممکن است به تنظیم حالت قبلی بازگردد، بنابراین، به طور دوره ای آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید.غیر فعال هستند.

1.بر روی منوی استارت راست کلیک کنید و Setting را انتخاب کنید.در پنجره باز شده Privacy را کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 8


2.در کادر باز شده در قسمت سمت چپ بر روی background apps کلیک کنید.در کادر وسط می توانید برنامه ها را مشاهده کرده و با کلیک روی هر یک از آنها دسترسی آن نرم افزار را به اینترنت ببندید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 9


کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

4. غیرفعال کردن کاشی های متصل به اینترنت در منوی استارت:

برنامه های مبتنی بر اینترنت مانند اخبار، آخرین اخبار و سایر اطلاعات در پس زمینه در حال اجرا هستند و اطلاعات را از طریق اینترنت بروز رسانی می کنند.و این بروز رسانی باعث مصرف اینترنت می شود شما می توانید آنها را یکی یکی با کلیک راست بر روی کاشی مورد نظر و  زدن گزینه “Turn off live tile” خاموش کنید.

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 10


کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

5.پیکربندی محدودیت استفاده از اینترنت در ویندوز 10

در ویندوز ده می توانید محدودیت های مصرف اینترنت برای کارت شبکه Wi-Fi یا Ethernet  تنظیم کنید.تا بتواند استفاده از اینترنت را کنترل کند و استفاده غیر ضروری را محدود کند.که در زیر نحوی انجام آن را خدمت شما ارائه کرده ایم.

1.Settings را باز کنید
2.روی Network & Internet کلیک کنید.
3.بر روی Data Usage کلیک کنید.
4.از منوی کشویی Show settings for کارت شبکه بی سیم یا کابلی را برای محدود کردن انتخاب کنید.
5.در قسمت “Data limit” روی دکمه Set limit کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 11


رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟

6.نوع محدودیتی را که میخواهید استفاده کنید را انتخاب کنید، از جمله:

ماهانهMonthly
تعیین تاریخ اتمامOne time
نامحدودUnlimited

7.بسته به انتخاب شما در مرحله 6 اطلاعات مورد نیاز را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر گزینه “Monthly” را انتخاب کردید باید مشخص کنید.

  • Monthly reset data- زمانی که استفاده از داده ها باید مجددا تنظیم شود.
  • Data limit – میزان حجم قابل استفاده اینترنت.
  • Unit – محدودیت داده را در مگابایت (MB) یا گیگابایت (GB) تعیین می کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 12


8.روی دکمه Save کلیک کنید.

پس از اتمام این مراحل، ویندوز 10 بر مصرف اینترنت شما نظارت خواهد کرد،آداپتور شبکه را به میزان تعیین شده تنظیم می کند و OneDrive را متوقف می کند (در صورت وجود) و فعالیت های دیگر را برای کاهش مصرف اینترنت غیره فعال می کند. سپس به محض نزدیک شدن به حد مجاز مصرف، شروع به ارسال هشدار برای شما می کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ – 13


امیدواریم مقاله آموزشی کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش از میزان مصرف اضافی حجم ترافیک اینترنت خود در ویندوز ده جلوگیری کنند و یا به هر نحوی که دوست دارند بر مصرف اینترنت خود محدودیت اعمال کنند.

کاربران گرامی توجه داشته باشند که با توجه به قیمت بالای حجم های اینترنتی مدیریت مصرف حجم داده یکی از کارهای بسیار مناسب برای کاهش هزینه هایتان می باشد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .