روش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ ، photoshopReviewed by 09129402337 on Nov 15Rating: 5.0روش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ ، photoshop

 یکی از کارهای مهم محبوب در فتوشاپ ، بریدن زمینه است. در این آموزش به ابزار Quick Select، Refine Edge و ابزار Pen خواهیم پرداخت. انتخاب شما به تصویر بستگی خواهد داشت ، تفاوت را ببینید و سپس بهترین گزینه را برای کار خود انتخاب کنید.

دو روشی که در اینجا نشان می دهم Quick Select و Select هستند که برای مواردی مانند مو و خز بسیار عالی است. سپس محدوده رنگی را نمایش خواهم داد که برای چیزهایی مانند درختان بسیار جذاب است.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش روش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ ، photoshop می پردازیم.

 

روش اول:خارج کردن رنگ با طیف رنگی (کار بر روی همه نسخه های عکس)

این بهترین روش در شرایطی است که ما به انتخاب نیاز داشته باشیم و موضوع پیچیده و دارای سوراخ های زیادی باشد ، اما یک رنگ یکنواخت در پشت آن وجود دارد.

قدم 1. با استفاده از دامنه رنگ برای انتخاب در فتوشاپ
Choose Select>Color Range.

کادر گفتگو ظاهر می شود.

گام 2
ابزار Eyedropper سمت چپ را انتخاب کنید.

بر روی پس زمینه کلیک کنید ، رایج ترین رنگ و نزدیک به موضوع را انتخاب کنید. روی رنگ آبی کلیک کردم. توجه کنید که Window در Color Range برخی از قسمت های سفید را نشان می دهد. این مناطق انتخاب شده اند.

مرحله 3. تعریف مجدد انتخاب
روی eyedropper که دارای + در کنار آن است کلیک کنید.

این مورد را در پس زمینه بکشید تا به انتخاب اضافه کنید. در اینجا به سمت راست درخت بکشید تا همه بلوزها و سفیدها را انتخاب کنید.

یک مقدار کمی از دست رفته بودم ، بنابراین دوباره در منطقه سفید کلیک کردم. به پنجره پیش نمایش نگاه کنید.

مرحله 4.
اسلایدر فازی را برای اصلاح انتخاب انتخاب کرده و موضوع ما را سیاه و سفید و پس زمینه سفید کنید.

روی ok کلیک کنید

به قسمت نقطه چین انتخاب ها توجه کنید. ما پیش زمینه را با موفقیت انتخاب کردیم.

مرحله 5. انجام انتخاب
بیایید این انتخاب را قطع کنیم: از آنجا که پیش زمینه انتخاب شده است ، می خواهیم ناحیه قطع شده را معکوس کنیم. (موضوع را نشان داده و پیش زمینه را پنهان کنید). به همین دلیل ما کلید Alt / Option را نگه می داریم و روی ماسک جدید Layer کلیک می کنیم. (اگر موضوع انتخاب شد ، Alt / Option را نگه ندارید). روی نماد Layer Mask کلیک کنید.

خواهید دید که یک ماسک لایه ایجاد شده است

و در پایان نتیجه کار را می بینید.


روش دوم: استفاده از ابزار قلم در فتوشاپ برای خارج کردن بخش های انتخاب شده سخت

وقتی صحبت از لبه های تمیز می شود ، هیچ چیزی جای  ابزار قلم را نمی گیرد. این باعث می شود آن را برای شکل های ساده تری که به لبه واضح نیاز دارند ، بهترین انتخاب کنید. این یکی از سخت ترین ابزارها در فتوشاپ برای تسلط است ، اما پس از یادگیری، برای شما بسیار مفید خواهد بود. ما روی عکس زیر به شما این روش را آموزش خواهیم داد

مرحله 1. ساخت EDGE ROUGH با ابزار قلم
ما روش خاصی را برای استفاده از ابزار قلم دارم ، که فکر می کنیم خیلی سریع کار کند ، ما شما را با این ابزار در این مقاله آشنا خواهیم کرد.

ابزار قلم را از نوار ابزار انتخاب کنید.

بر روی گوشه ای که می خواهید شروع کنید کلیک کنید و مسیری را که می خواهید بکشید

اولین منحنی در شیء خود را انتخاب کرده و دوباره کلیک کرده و بکشید. این بار بین 2 نقطه یک خط الاستیک مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که چگونه می توانید وقتی که از نزدیک به نقطه یا از نقطه دور می شوید ، تغییر کند یا اینکه هنگام تغییر جهت چه اتفاقی می افتد. در این مرحله نگران انتخاب دقیق نباشید ، تنها کاری که می خواهیم انجام دهیم اینست که مسیری را بپیمایند که تقریباً طرح کلی شکل را دنبال کند.

توجه كنيد كه به چرخ سمت راست رسيدم ، چند نکته را در اطراف اتومبيل بيان كردم ، زمين را حفظ مي كنیم ، بنابراين نيازي به انتخاب قسمت انتهاي خودرو ندارد.

برای پایان دادن به ترسیم مسیر ، مکان نما را از همان نقطه اول حرکت دهید. در حالی که شناور هستید ، یک دایره کوچک خواهید دید. برای بستن مسیر و پایان ترسیم ، بر روی آن نقطه کلیک کنید.

 

مرحله 2. تعریف مجدد مسیر
بعضی از افراد تلاش می کنند که اولین بار مسیرهای خود را کامل کنند و این هم خوب است. من شخصاً دوست دارم آن را در 2 مرحله کامل گنم

در زیر ابزار Path Selection ، ابزار Direct Selection را انتخاب کنید.

اکنون می توانید بر روی یک نقطه کلیک کنید تا آن را فعال کنید.

تصویر را بزرگنمایی کرده و نقاط را با دقت بکشید. برای تغییر زاویه منحنی ها روی انتهای دسته ها کلیک کنید. این نقاط انتهایی را فشار داده و بکشید تا استحکام منحنی تغییر کند. ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد ، اما با کمی تمرین راحت تر می شود.

نکته: برای حرکت فقط یک طرف از منحنی ، همانطور که بر روی نقطه انتهایی بکشید ، Alt / Option را نگه دارید.

مرحله 3. افزودن نکات به CURVE
هنگامی که شما یک نقطه را به مناطق تنگ و دارای انحنای زیاد می کشید ، در ابتدا مشکل خواهد بود.

در اینجا ما نقطه را به آینه کشیده ایم ، اما ما منحنی مناسب را در بالا نمی گیریم.

ابزار قلم را با + روی آن انتخاب کنید تا یک نکته اضافه شود.

بر روی خط کلیک کنید و رها کنید ، جایی که می خواهید نقطه لنگر دیگری را اضافه کنید. اکنون نکته جدیدی را مشاهده خواهید کرد.

می توانید به ابزار بخش مستقیم برگردید ، یا از ابزار + pen استفاده کنید.

نقطه جدید را به موقعیت خود بکشید و اکنون یک منحنی خوب دارید. در صورت سردرگمی نگران نباشید.

 

با استفاده از تکنیک های نشان داده شده ، پالایش مسیر را تمام کنید.

مرحله 4. به پایان رساندن مسیر.
پس از اتمام کار ، بیایید حرکت نقاط خارجی را برای پوشاندن کامل آسمان در نظر بگیریم.

نقاط گوشه را بکشید تا چیزی شبیه به این وجود نداشته باشد. اگر تا به حال به این نتیجه رسیده اید ، تبریک می گویم!

مرحله 5. ایجاد انتخاب از یک مسیر
به پنل مسیرها بروید

شما مسیر ما را با عنوان “مسیر کار” خواهید دید. شما می توانید این مسیر را به عنوان یک گروه قطع در InDesign یا Quark Xpress ذخیره کرده و از آن استفاده کنید.

در این حالت ، ما قصد داریم آن را به یک انتخاب تبدیل کنیم.  Ctrl را نگه دارید و روی مسیر کار در پنل Paths کلیک کنید.

اکنون بخش نقطه چین حالت انتخاب را مشاهده خواهید کرد.

Alt / Option را برای ایجاد یک ماسک معکوس نگه دارید.

و اکنون ما با تمیزترین لبه هایی که دیده اید ، یک برش کامل داریم.

 

امیدواریم مقاله آموزش روش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ ، photoshop از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

 

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر