ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPointReviewed by 021-28423838 on Jun 2Rating: 5.0ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint .

خوشبختانه در زمینه استفاده از مجموعه نرم افزاری افیس کاربری وجود ندارد که با کامپیوتر کار کند و از یکی از نرم افزار های مجموعه افیس شرکت مایکروسافت استفاده نکند . شرکت مایکروسافت یک مجموعه نرم افزاری به نام افیس ارائه کرده است که برای نزدیک به دو دهه هنوز که هنوز است بسیار پر طرفدار و کاربردیست .

خب مسلما تمام کاربران به مجموعه افیس اشنایی دارند و خب به صورت عمده سه نرم افزار از این مجموعه بسیار پر طرفدار است و ان سه نرم افزار ورد Word و اکسل Exel و پاور پوینت Powerpointمی باشند . در این بین وقتی کاربران از نرم افزار ورد و پاور پوینت استفاده می کنند و فایل هایی را با این نرم افزار ها می سازند در اکثر موارد  زمانی که این فایل ها را در یک کامپیوتر دیگر باز می کنند با یک مشکل مواجه می شوند . 

و این مشکل که اکثر کاربران را با خود درگیر کرده عدم شناسایی فونت استفاده شده در فایل در سیستم های دیگر است که باعث به هم ریختگی فایل می شود زیرا ویندوز به دلیل نداشتن فونت مورد نظر در مجموعه فونت های خود فایل را با فونت های موجود و پیش فرض خود نمایش می دهد.

خب برای حل این مشکل چه باید کرد یکی از راه کار ها این است که ما یک مجموعه فونت همواره همراه خود داشته باشیم تا در صورت نیاز ان مجموعه را به ویندوز اضافه کنیم اما این راه حل خیلی منطقی به نظر نمی رسد و راه بهتری هم هست .

راه بهتر این است که ما فایل خود را همراه با فونت هایی که در ان استفاده کرده ایم ذخیره کنیم تا اگر فایل را جا به جا کردیم و خواستیم در کامپیوتر دیگری فایل ورد یا پاور پوینت مان را باز کنیم فونت فایل هم همراه ان باشد و به راحتی و بدون مشکل در سیستم های دیگر فایل ما بدون به هم ریختگی باز شود .

خب اینجا اموزش قرار داده شده که مرا حل کار را به شما نشان می دهد فقط کاربران گرامی توجه داشته باشند که این اموزش مراحل را در نمر افزار ورد مجموعه افیش نمایش داده اما مراحل برای نرم افزار پاور پوینت هم به همین صورت و یکسان است و می توانید با انجام این مراحل در نرم افزار پاور پوینت هم نتیجه مرود نظرتان را کسب کنید .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint می پردازیم .


کلیدهای میانبر نرم افزار ورد Microsoft Word چیست؟

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 1 


اگر در سندی که از فونت سفارشی (فونتی غیر از فونت داخلی Word) استفاده می کنید.تعبیه آن فونت ها تضمین می کند که هر کسی که سند شما  را باز میکند.آن سند ورد را با همان فونتی که شما استفاده کرده اید مشاهده می کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 یک سند مایکروسافت ورد را که با یک فونت سفارشی ایجاد کرده اید باز کنید.مایکروسافت ورد فونت سفارشی را به تنظیم فونت پیش فرض خود تغییر می دهد.این تغییر فونت می تواند ساختار سند شما را عوض کند.شما می توانید فونت های سفارشی را در سند مایکروسافت ورد خود ادغام کنید تا مطمئن شوید که سند ورد شما فرمت خود را حفظ خواهد کرد.

و وقتی که آن را برای شخص دیگری ارسال کنید.سند با همان ساختار شما باز می شود.فونت های جاسازی شده،اندازه فایل های سند را کمی بیشتر می کند.اما برای حفظ ساختار سند این کار ضروری است.مگر اینکه فایل ورد خود را به فرم PDF تبدیل کنید تا ساختار آن در همه سیستم ها یکسان باشد.در این مقاله روش ادغام فونت سفارشی با سند را خدمت شما ارائه می دهیم.

1.سند ورد خود را باز کنید.به منوی «File» بروید.

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 2


2.در نوار کناری که باز می شود.روی گزینه “Options” کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 3


3.در پنجره Options Word بر روی “Save” کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 4


4.در سمت راست،گزینه “Embed fonts in the file” را انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 5


آموزش نصب و کرک آفیس 2019

5.تیک گزینه “Embed only the characters used in the document” (برای کاهش اندازه فایل) را انتخاب کنید.انتخاب این گزینه به این معنی است که Word تنها فونت را در صورت استفاده در سند استفاده می کند.اگر شما این گزینه را فعال نکنید،Word تمام فونت های موجود در سیستم را در فایل جاسازی می کند،حتی اگر آن فونت ها مورد استفاده قرار نگیرند.

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 6


6.شما باید تیک گزینه “Do not embed common system fonts” را فعال کنید.این گزینه نیز حجم فایل را کاهش می دهد،زیرا فونت های سیستم را ادغام نمی کند.برای ذخیره تنظیمات خود روی OK کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint – عکس 7

در حال حاضر فونت هایی که در سند خود استفاده می کنید در فایل ادغام شده است.و هر شخصی سند شما را باز کند با فونتی که شما سند را ساخته اید سند را مشاهده می کند.


امیدواریم مقاله آموزشی ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش فونت های مورد استفاده خود که به احتما زیاد از مجموعه فونتهای پیش فرض ویندوز نیست را به فایل خود اضافه کنند.

کاربران گرامی توجه داشته باشید که این مراحل برای نرم افزار پاور پوینت هم یکسان است و میتوانید با انجام مراحل فوق فونت های مورد استفاده برای فایل پاور پوینت خود را هم می توانید همراه فایل ذخیره کنید. 

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .