نشانه های خرابی هاردReviewed by 09129402337 on Feb 26Rating: 5.0نشانه های خرابی هارد

خرابی هارد یکی از چندین دلیل اصلی از دست دادن اطلاعات است! با کمال تعجب، در حالی که هارد دیسک‌ها یکی از حیاتی‌ترین وسایل برای ذخیره‌سازی داده‌ها هستند، کمتر به آن‌ها توجه می‌شود. به آخرین باری فکر کنید که به سلامت هارد دیسک خود را برسی کرده اید؟ واقعیت این است که خرابی هارد دیسک اتفاق می افتد و شایع تر از چیزی است که فکر می کنید.ممکن است هرگز با خرابی هارد دیسک مواجه نشوید، اما اگر این مشکل مواجه شوید می تواند بدترین روز زندگی شما باشد.

 

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح نشانه های خرابی هارد می پردازیم .

اما قبل از ادامه، به یاد داشته باشید که اولویت اصلی شما همیشه باید ایجاد یک نسخه پشتیبان اضافی از داده های خود باشد. این برای جلوگیری از دست دادن اطلاعات در صورت خرابی هارد دیسک اولیه است. غفلت در حفاظت از داده های خود شما را در برابر هکرها، بدافزارها و موارد دیگر آسیب پذیر می کند!

 

علائم و نشانه های خرابی هارد دیسک

1. کند شدن کامپیوتر، قفل کردن های مکرر، صفحه آبی مرگ

نشانه های خرابی هارد-1

 

این سه عامل خرابی می تواند میلیون ها علت مختلف داشته باشد، و خرابی هارد دیسک یکی از آنهاست. اگر این مشکلات پس از یک نصب ویندوز یا در حالت ایمن ویندوز(Saft mode) رخ دهد،مطمئناً مشکل سخت افزاری است، و احتمالاً هارد دیسک خراب است.

برای حذف مشکل در هارد دیسک خود، می توانید مجموعه ای از ابزارهای تشخیص سلامت هارد را اجرا کنید، اما باید با بررسی S.M.A.R.T سیستم خود شروع کنید. (فناوری خود نظارتی، تحلیلی و گزارش دهی). توجه داشته باشید که در حالی که ویندوز به طور خودکار این اطلاعات را در پس‌زمینه جمع‌آوری می‌کند، اما در پیش‌بینی خرابی هارد دیسک به‌طور مشهور غیرقابل اعتماد است و ممکن است قبل از S.M.A.R.T با یک نقص جدی مواجه شوید.

برای بررسی دستی S.M.A.R.T درایو خود. وضعیت، شما به یک ابزار شخص ثالث مانند CrystalDiskInfo یا Hdd Sental نیاز دارید. تا سلامت هارد دیسک خود را برسی کنید.

2-داده ها خراب می شوند و بد سکتور ایجاد می شود

نشانه های خرابی هارد-2

 

در اینجا چند نشانه از داده های خراب وجود دارد. اگر با هر یک از این موارد روبرو شدید، این نشانه مهمی است که ممکن است هارد دیسک شما در حال خراب  شدن باشد.

  • نام فایل یا پوشه بهم ریخته شده است
  • فایل‌ها را باز، جابجا یا ذخیره می کنید و پیام‌های خطای تصادفی دریافت کنید
  • نمی توانید فایل ها را باز کند
  • فایل ها حاوی داده های خراب هستند
  • فایل یا پوشه به صورت خودکار حذف شده است

دو دلیل اصلی برای خراب شدن داده ها وجود دارد. ممکن است یک ویروس یا ایجاد سکتور خراب در هارد شما باشد.

3-صداهای غیرمعمول و عجیب از هارد دیسک

نشانه های خرابی هارد-3

اگر هارد دیسک شما شروع به انتشار صداهای جدید کرده است، معمولا برای هارد دیسک شما مشکل ایجاد می کند. چند صدای غیرمعمول وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

“Click of Death” این یک صدای تکراری است که به دلیل تلاش هد برای نوشتن داده ها اما در عملیات خود ناکام است. بارها و بارها به تلاش ادامه می دهد و باعث می شود صدای کلیک ثابتی تولید کند.
صداهای خراش یا ساییدن ممکن است به این معنی باشد که بلبرینگ سخت افزار یا موتور اسپیندل شما از کار افتاده است.

وقتی صداهای عجیب و غریب از هارد دیسک خود می شنوید، صدای تکراری معروف به کلیک مرگ به دلیل تلاش هد برای نوشتن داده ها، شکست، بازگشت به موقعیت اصلی خود و تلاش مجدد بارها و بارها ایجاد می شود. صداهای ساییدن یا خراش نشان می دهد که بخش هایی از سخت افزار، مانند یاتاقان ها یا موتور دوک از کار افتاده اند.

 

امیدواریم مقاله آموزش نشانه های خرابی هارد از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با تماس با شماره 09129402337 در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .