مفهوم نرم افزار و سخت افزارReviewed by 09129402337 on Mar 26Rating: 5.0مفهوم نرم افزار و سخت افزار

 

مفهوم سخت افزار و نرم افزار سوالی است که برای افرادی که به تازگی به عرصه کامپیوتر و الکترونیک پا گذشته اند پیش می آید.ما در این مقاله به این مبحث می پردازیم.

سخت افزار:

اصطلاح سخت افزار به دستگاه مکانیکی سازنده کامپیوتر اطلاق می شود. سخت افزار کامپیوتر از دستگاه های الکترونیکی بهم پیوسته تشکیل شده است که ما می توانیم از آنها برای کنترل عملکرد ، ورودی و خروجی کامپیوتر استفاده کنیم. نمونه هایی از سخت افزار عبارتند از CPU ، صفحه کلید ، ماوس ، دیسک سخت و غیره.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح مفهوم نرم افزار و سخت افزار می پردازیم .

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

مفهوم نرم افزار و سخت افزار-1


 

قطعات سخت افزاری:

سخت افزار کامپیوتر مجموعه ای از چندین مؤلفه است که با هم کار می کنند. برخی از قسمت ها ضروری است و برخی دیگر مزایای اضافه شده دارند. سخت افزار کامپیوتر همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است از CPU و لوازم جانبی ساخته شده است.

مفهوم نرم افزار و سخت افزار

مفهوم نرم افزار و سخت افزار-2


 

نرم افزار
مجموعه ای از دستورالعمل هایی که کامپیوتر را برای انجام کارهای تعیین شده سوق می دهد ، یک برنامه نامیده می شود. دستورالعمل های نرم افزار به زبان کامپیوتر برنامه ریزی شده ، به زبان ماشین ترجمه شده و توسط کامپیوتر اجرا می شوند. نرم افزار را می توان به دو دسته طبقه بندی کرد –

  • سیستم نرم افزار
  • نرم افزار کاربردی

سیستم نرم افزار

نرم افزار سیستم مستقیماً بر روی دستگاه های سخت افزاری کامپیوتر کار می کند. این یک بستر برای اجرای یک برنامه فراهم می کند. این عملکرد کاربر را پشتیبانی می کند. نمونه هایی از نرم افزار سیستم شامل سیستم عامل هایی مانند ویندوز ، لینوکس ، یونیکس و اپل مکینتاش و غیره است.

 

مفهوم نرم افزار و سخت افزار

مفهوم نرم افزار و سخت افزار-3


 

نرم افزار کاربردی

یک نرم افزار کاربردی برای بهره مندی از کاربران برای انجام یک یا چند کار طراحی شده است. نمونه هایی از نرم افزارهای کاربردی شامل Microsoft Word ، Excel ، PowerPoint ، Oracle و غیره.

مفهوم نرم افزار و سخت افزار

مفهوم نرم افزار و سخت افزار-4


 

تفاوت بین نرم افزار و سخت افزار در زیر طبقه بندی شده است. 

 

شمارهنرم افزارسخت افزار
1این مجموعه برنامه هایی است که سیستم سخت افزاری کامپیوتر را قابل استفاده می کنند.این شامل اجزای فیزیکی سیستم کامپیوتر است.
2این شامل اعداد ، حروف ، نمادهای الفبایی ، شناسه ها ، کلمات کلیدی و غیره است.از اجزای الکترونیکی مانند IC ها ، دیودها ، ثبات ها ، کریستال ها ، و غیره تشکیل شده است.
3محصولات نرم افزاری با افزودن ویژگی های جدید به برنامه های موجود برای پشتیبانی از سخت افزار تبدیل می شوند.طراحی سخت افزار مبتنی بر تصمیمات معماری است تا بتواند در طیف وسیعی از شرایط و زمان محیطی کار کند.
4این بسته به نوع کامپیوتر و توابع داخلی و زبان برنامه نویسی آن متفاوت خواهد بود.بیشتر برای انواع سیستم های کامپیوتر ای ساخته شده است.
5توسط برنامه نویسان باتجربه و با زبان سطح بالا طراحی و ساخته شده است.این سخت افزار می تواند فقط زبان سطح پایین یا زبان دستگاه را درک کند.
6این زبان به هر زبان سطح بالا مانند BASIC ، COBOL ، C ، C ++ ، JAVA و غیره نمایش داده می شود.سخت افزار فقط روی کدهای باینری 1 و 0 کار می کند.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

7این نرم افزار به عنوان سیستم عامل ، برنامه های کاربردی ، پردازنده زبان ، نرم افزار کاربردی و غیره طبقه بندی می شود.این سخت افزار از دستگاه های ورودی ، دستگاه های خروجی ، حافظه و غیره تشکیل شده است.

 

امیدواریم مقاله آموزش مفهوم نرم افزار و سخت افزار از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با تماس با شماره 09129402337 در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .