آموزش تایپ ده انگشتیReviewed by 09129402337 on Dec 2Rating: 5.0آموزش تایپ ده انگشتی

تمرین اصول اصلی تایپ کردن:

روش 10 انگشت یک تکنیک برای استفاده کارآمد از کیبورد رایانه است. با انجام برخی تمرینات و موقعیت های صحیح انگشت می توانید “بدون نکاه کردن به کیبورد” تایپ کنید، می توانید میزان خطای خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و همزمان سرعت تایپ خود را افزایش دهید.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش آموزش تایپ ده انگشتی می پردازیم.

1: نکته اول

اگرچه مزایای روش 10 انگشت کاملاً مشهود است ، اما بسیاری از مردم هنوز در حال شکار و گزند زدن هستند. در اینجا از صفحه کلید خود شروع می کنید تا اینکه کلید سمت راست را مشاهده کرده و سپس با انگشت نشانگر خود ضربه بزنید.

 

بعد از گذشت چند سال ، شما بیشتر از انگشتان دست استفاده می کنید و ممکن است موقعیتهای کلیدی را بهتر بشناسید – با این وجود ، بدون داشتن یک ترکیب مشخص انگشت کلید فقط تعداد محدودی از افراد می توانند “بدون نکاه کردن به کیبورد” و به همان اندازه سریع تایپ کنند.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تایپ ده انگشتی-1


2: موقعیت اصلی برای تایپ
مفهوم اصلی تایپ سریع به سرعت توضیح داده می شود: انگشتان دست شما یک موقعیت شروع ثابت را می گیرند ، از جایی که می توانید به هر کلید مورد نیاز خود برسید. انگشتان چپ شما روی کلیدهای A ، S ، D و F قرار دارد. انگشتان راست شما روی کلیدهای J ، K ، L و؟ شست شما بر روی کلید Space قرار دارد.

آموزش تایپ ده انگشتی

آموزش تایپ ده انگشتی-2


 

نکته:
شما می توانید موقعیت اصلی را بدون نگاه کردن به صفحه کلید خود پیدا کنید. کلیدهای F و J ، جایی که انگشتان نمایه شما در آن قرار دارند ، کمی برجستگی دارند. اینگونه است که می توانید احساس کنید که در کجا می توانید انگشتان دست خود را قرار دهید ، بقیه انگشتان شما نیز بر این اساس قرار می گیرند.

3: انگشت و کلید
هر انگشت باید چندین کلید مختلف را بزنید. در نمودار می توانید علائم رنگی را مشاهده کنید: آنها به شما نشان می دهند که کدام انگشت و کدام کلید با یکدیگر ارتباط دارند.

آموزش تایپ ده انگشتی

آموزش تایپ ده انگشتی-3


 

مثال:
می خواهید حرف  E را بزنید. در اینجا انگشت چپ خود قرار دارد که در موقعیت اصلی قرار دارد بر روی کلید D. با انگشت وسط سمت چپ خود به E برسید و بعد از آن به حالت اولیه در D برگردید.

4: هدف از روش 10 انگشت
هدف این است که لمس صفحه کلید در ناخودآگاه شما انجام شود. ناخودآگاه ما به ما کمک می کند تا در طی چند ثانیه ، تقریباً به طور خودکار ، با اقدامات کم و بیش پیچیده مقابله کنیم.

نکته:
اکر مدت زیادی است که به کار تایپ مشغول هستید.احتمالاً بعد از تغییر روی روش 10 انگشتی ، کندتر از قبل خواهید بود. دلسرد نشوید. بعد از مدت کوتاهی متوجه پیشرفت چشمگیری خواهید شد و سریعتر و راحت تر از سیستم قدیمی خود می نویسید.

5: مزایای یادگیری برای تایپ کردن
استفاده روش 10 انگشت دارای چندین مزیت است که باعث بهبود کار روزانه شما در کامپیوتر می شود.

  • سرعت
    با استفاده از 10 روش انگشت به صورت ناخودآگاه می توانید سرعت تایپ خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید ، به عبارت دیگر در وقت صرفه جویی خواهید کرد.
  • بهره وری
    از آنجایی که دیگر لازم نیست روی کلیدهای تک ضربه بزنید ، می توانید روی متونی که می نویسید تمرکز کنید. دیگر لازم نیست که دیگر به عقب و جلو بروید ، مغز شما تسکین یافته و می تواند کارآمدتر باشد.
  • ارگونومی
    چشم ثابت روی صفحه کلید از وضعیت ناسالم در هنگام کار پشتیبانی می کند. با استفاده از 10 روش انگشت لازم نیست همیشه به صفحه کلید خود نگاهی بیندازید. این به شما کمک می کند تا به حالت صاف و در وضعیت خوبی بنشینید.
تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تایپ ده انگشتی-4


6: آیا باید با هر 10 انگشت تایپ کنم؟
بسیاری از کاربران از خود می پرسند که آیا واقعاً باید از هر 10 انگشت استفاده کنند یا اینکه 6 یا فقط 4 انگشت کافی است؟ البته استفاده از همه انگشتان شرایط بهینه است و چه کسی واقعاً با 10 انگشت تایپ کردن ، سریعتر و راحت تر تایپ می کند.

با این حال ، اگر آموزش تکنیک تایپ کردن خودآموز خود را بسیار دشوار کردید یا در استفاده از تمام انگشتان دچار مشکلات آناتومیکی هستید ، مطمئناً می توانید از انگشتان دست یا کلیدهای تایپ با انگشتان دیگر کمتر از آنچه توصیه می کنیم استفاده کنید.

نکته اصلی عملکرد کارآمد صفحه کلید کامپیوتر این است که شما می توانید موقعیت های کلیدها و حرکات لازم انگشتان خود را بدانید و بدون فکر طولانی یا نگاه کردن به صفحه کلید می توانید از آنها استفاده کنید. تکنیکی که ما توصیه می کنیم فقط روشی را ارائه می دهد که خود را ثابت کرده است. با این حال ، البته شما می توانید – اگر فکر می کنید لازم است – آن را با نیازهای خود سازگار کنید.

7: آیا ارزشش را دارد؟
پیشنهاد ما برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟ و آیا ارزش این را دارد که وقت خود را سرمایه گذاری کرده و یاد بگیرید که “درست” تایپ کنید؟

امروزه 2/3 از کل فعالیت های حرفه ای نیاز به کار بر روی کامپیوتر دارد. و همچنین به طور خصوصی بیشتر وقت خود را در دنیای دیجیتال می گذرانیم. زمانی که هر روز برای وارد کردن متن به کامپیوتر می گذرانیم ممکن است با توجه به حرفه و الگوی استفاده خصوصی ما متفاوت باشد و ممکن است برای ما چندان به نظر نرسد – اما رویکرد بلند مدت در اینجا تعیین کننده است.

فرض کنید شما به طور متوسط ​​1 ساعت در روز را صرف وارد کردن متون می کنید. پیش بینی شده برای یک سال ، که در حال حاضر 365 ساعت است. اگر سرعت تایپ خود را دو برابر کنید ، سالانه حدود 180 ساعت صرفه جویی می کنید. برای یک هفته کاری 40 ساعته ، این به معنای 4 1/2 هفته وقت آزاد در سال است که می توانید برای سایر کارها از آنها استفاده کنید یا حداقل این امکان را برای شما فراهم می کند که بیشتر اوقات به موقع به سر کار بروید.

البته این فقط یک محاسبه مثال است. بسته به میزان مناسب بودن شما در صفحه کلید در حال حاضر ، حتی افزایش سرعت تایپ 3 تا 4 برابر – با صرفه جویی در وقت بالاتر – امکان پذیر است.

تایپ در هر دقیقهتایپ در هر روزتایپ در یک سالتایپ در 5 سال
102 ساعت18 هفته90 هفته
201 ساعت9 هفته45 هفته
4030 دقیقه4,5 هفته22,5 هفته
6020 دقیقه3 هفته15 هفته

زمان مورد نیاز ، که احتمالاً شما را از یادگیری تایپ کردن با 10 انگشت باز می دارد ، می توان در مقایسه با صرفه جویی طولانی مدت احتمالی ، کاملاً نادیده گرفت.

اگر در حال حاضر نمی توانید خیلی سریع با روش تایپ کردن خود تایپ کنید ، تلاش یادگیری قطعاً ارزشمند است.

 

امیدواریم مقاله آموزش تایپ ده انگشتی از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر