پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟Reviewed by 09129402337 on Nov 27Rating: 5.0پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟

 

آیا باید دیسک سخت پارتیشن بندی شود؟

پارتیشن بندی ، یا تقسیم یک هارد فیزیکی منفرد در چند درایو ، دارای جوانب مثبت و منفی است.

مزایای استفاده از هارد دیسک پارتیشن بندی یا برخی کاربردهای پارتیشن چیست؟

پارتیشن بندی دیسک یکی از مباحثی است که نظرات متضاد ایجاد می کند.

برخی سوگند می خورند که پارتیشن بندی مناسب به عملکرد کمکی می کند ، تهیه نسخه پشتیبان را آسان تر می کند ، و معمولاً “بهتر” است.

برخی دیگر تصمیم می گیرند که ویندوز همه این موارد را مرتب کنند ، و معتقدند که پارتیشن بندی نادرست ممکن است مانع از کارکرد سیستم فایل – که قبلاً هم برای امنیت و هم بهینه سازی شده است – به بهترین وجه کار کند.

به برخی از جوانب مثبت و منفی پارتیشن بندی دیسک سخت شما نگاهی خواهیم کرد.

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟-1


با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟ می پردازیم.

پارتیشن ها

پارتیشن بندی چیزی غیر از راهی برای ساماندهی فضای بر روی هارد دیسک نیست. ما معمولاً از یک هارد به عنوان یک دیسک یاد می کنیم ، اما پارتیشن بندی به شما امکان می دهد یک هارد دیسک را تقسیم کنید بنابراین به نظر می رسد چندین درایو مختلف است. این دیسک هنوز یکسان است ، اما فضای موجود در آن تقسیم می شود تا به عنوان دو یا چند درایو در ویندوز ظاهر شود.

دو روش کلاسیک برای تقسیم یک درایو منفرد در رایانه شخصی ویندوز وجود دارد:

پارتیشن منفرد. به طور معمول ، رایانه شما دارای یک درایو “C:” است و تمام برنامه ها ، داده ها و فایل های سیستم عامل شما در آن قرار دارند.
دو (یا بیشتر) پارتیشن. “C:” باقی مانده است و معمولاً حداقل سیستم عامل و برنامه ها را در خود جای داده است ، اما درایوهای اضافی – شاید “D:” ، “E:” یا سایر موارد نیز برای ذخیره داده ها وجود دارند.
علاوه بر این ، بیشتر کامپیوتر های معاصر یا نصب ویندوز 10 با پارتیشن های پنهان اضافی همراه هستند. ما در مورد افراد اینجا صحبت نمی کنیم؛ آنها اهداف مختلفی را ارائه می دهند. این بحث فقط مربوط به قسمتهایی است که در Windows File Explorer هنگام اجرای Windows مشاهده می کنید.

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟-2


دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن پارتیشن بندی یک هارد دیسک وجود دارد.

سازمان. برخی احساس می کنند تقسیم داده ها یا مؤلفه ها در چندین “درایو” راهی بهتر برای سازماندهی داده های خود نسبت به ایجاد پوشه های بیشتر در یک درایو واحد است.
پشتیبان گیری. تهیه نسخه پشتیبان از پارتیشن ها به طور جداگانه ساده تر است. بگویید سیستم عامل شما درایو C است: و داده های شما درایو D:. اگر نیاز به نصب مجدد یا پشتیبان گیری مجدد داشته باشید ، بسته به موقعیتی که شما از آن استفاده می کنید ، ممکن است فقط درایو C: تحت تأثیر قرار گیرد و داده های خود را روی D: دست نخورده بگذارید.
امنیت. رمزگذاری کامل درایو معمولاً رمزگذاری “کل پارتیشن” است. با استفاده از چندین پارتیشن ، می توانید رمزگذاری کنید – به طور معمول ، یک پارتیشن واحد شامل داده های حساس شما.
سرعت. بسته به نحوه استفاده از داده های شما ، ممکن است که انتقال داده های کم مصرف به یک پارتیشن جداگانه بتواند سرعت را بهبود بخشد ، به خصوص اگر در مقایسه با SSD از دیسک سخت مغناطیسی (HDD) استفاده می کنید.
چند بوت شدن اگر می خواهید چندین سیستم عامل را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و انتخاب کنید که کدام یک از آنها بوت شوند ، باید هرکدام در یک بخش جداگانه قرار بگیرند. همچنین ایجاد یک پارتیشن داده اضافی که همه از آنها استفاده می کنند معمول است.

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟-3


چرا ممکن است پارتیشن نداشته باشید

در ویندوز به هر پارتیشن یک نامه درایو جداگانه اختصاص داده می شود. در حالی که روش های مختلفی در این زمینه وجود دارد ، نامه ها می توانند تبدیل به منبع کمیابی برای ماشین آلات با بسیاری از اتصالات شبکه محلی ، درایوهای اضافی یا نرم افزارهایی شوند که نیاز به تخصیص نامه درایو دارند.
نظارت پشتیبان. اگر چندین پارتیشن دارید ، کار بیشتر است تا اطمینان حاصل کنید که همه آنها به درستی از آنها نسخه پشتیبان تهیه شده اند.
سرعت. بسته به نحوه استفاده از داده های خود ، اگر از یک HDD استفاده می کنید ، ممکن است با در اختیار داشتن داده های مربوط به پارتیشن های جداگانه ، دیسک سخت شما برای دستیابی به داده های پخش شده بیشتر در رسانه ، سخت تر کار کند و سرعت آن را کند کند.
امنیت کاذب. حتی اگر پارتیشن های جداگانه به عنوان درایوهای جداگانه در ویندوز مشاهده کنید ، چنین نیستند. این بدان معناست که اگر هارد فیزیکی که آن پارتیشن ها را نگه می دارد خراب شود ، تمام پارتیشن ها با آن همراه هستند.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

پارتیشن بندی هارد دیسک چیست؟-4


توصیه ما به شما:

از سیستم فایل NTFS (پیش فرض این روزها) استفاده کنید ، که کار بهینه ای برای بهینه سازی سرعت ، فضا و قابلیت اطمینان انجام می دهد و اندازه پارتیشن شما محدود نمی شود.
به طور مرتب پشتیبان گیری کنید. داشتن پارتیشن های جداگانه نیازی به تهیه نسخه پشتیبان را از بین نمی برد. فقط آن را کمی پیچیده تر می کند.
برای سازماندهی داده های خود از پوشه ها استفاده کنید. این همان چیزی است که پوشه ها برای آنها وجود دارد و از نظر پارتیشن جداگانه انعطاف پذیر تر هستند.

اگر دلیل خاصی برای پارتیشن دارید ، به هر حال به دنبال آن بروید. فراموش نکنید که این یک هارد دیسک که شما از آن استفاده می کنید ، و تمام پارتیشن های شما باید به درستی نگهداری و پشتیبان گیری شوند.

 

امیدواریم مقاله آموزشپارتیشن هارد دیسک چیست؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.