افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 18Rating: 5.0افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ .

بدون شک تمام کاربرانی که از ویندوز استفاده می کنند بعد از مدتی استفاده از ویندوز شاهد کند شدن سرعت ویندوز خود می باشند و این امر باعث ازار کاربر شده و گاها باعث می شود که کاربر در انجام برخی از کار ها در ویندوز دچار مشکل شود .

ما در اینجا سعی کردیم چند راه کار برای افزایش سرعت ویندوز بیان کنیم تا بتوانیم تا حدودی سرعت ویندوز را بالا ببریم . کاربران گرامی توجه داشته باشند که نرم افزار های بسیاری به عنوان افزایش دهنده سرعت ویندوز وجود دارند که ما در این مقاله فقط به راه کارهای داخل خود ویندوز و انجام عملیات داخل خود ویندوز پرداختیم و هیچ نرم افزار جانبی دیگری را معرفی نکرده ایم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل به آموزش مرحله به مرحله افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ می پردازیم .

1.مرحله اول افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ پاکسازی فایل های اضافی ، ابتدا باید Run را اجرا کنیم برای این کار می توانیم از کلید میانبر Win +R یا مطابق تصویر Run را در منوی استارت جستجو کنیم.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -1


حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

2.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از اجرای Run کلمه Temp را در آن تایپ کنید و بر وری ok کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -2


3.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از اینکه بر روی OK کلیک کردید پنجره Temp باز می شود و شما باید همه ی پوشه های موجود در آنرا بدون نگرانی پاک کنید این ها فایل های موقت و اضافی هستند پس بدون نگرانی آن ها راحذف کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -3


4.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از پاک کردن فایل های پوشه ی temp دوباره Run را اجرای کنید.و کلمه %Temp%  را در آن تایپ کنید و بر وری ok کلیک کنید.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -4


5.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از اینکه بر روی OK کلیک کردید پنجره %temp% باز می شود و شما همچنین باید همه ی پوشه های موجود در این پوشه را نیز بدون نگرانی پاک کنید این ها فایل های موقت و اضافی هستند پس بدون نگرانی آن ها راحذف کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -5


6.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از پاک کردن فایل های موجود در پوشه temp به My Computer بروید وبر روی درایو C درایوی که ویندوز در آن نصب شده راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -6


7.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟  بعد از باز شده پنجره Properties بر روی گزینه Disk Cleanup کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -7


8.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از اینکه پنجره Disk Cleanup باز شد.در صورتی که ویندوز شما آپدیت شده باشد شما گزینه ای به اسم Clean up system file را مشاهده می کنید بر روی آن کلیک کنید.

تا فایل هایی که در زمان بروز رسانی دانلود شده حذف شوند دقت داشته باشید ممکن است این کار کمی زمان بر باشد پس صبور باشید تا کامل حذف شوند.در صورتی که ویندوز شما آپدیت نشده باشد این گزینه را مشاهده نمی کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -8


اجرای ویندوز و نرم افزار های ویندوز روی مک چگونه است؟

9.در ادامه پنجره Disk Cleanup  را نبندید و گزینه های موجود در کادر وسط را تیک بزنید.فقط دقت کنید اگر از ویندوز ده استفاده می کنید در صورتی که به فایل های دانلود کرده خود نیاز دارید تیک گزینه Download را بردارید و الباقی گزینه ها را فعال و بر وری ok کلیک کنید.تا فایل های اضافی کامل حذف شوند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -9


10.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ برای غیره فعال کردن سرویس های اضافی که باعث کند شدن سیستم ما می شوند اقدام می کنیم.ابتدا در منوی استارت کلمه Services را جستجو و اجرا کنید.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -10


11.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از باز شدن پنجره Services باید در ویندوز ده سه سرویس و در ویندوز 7 و 8.1 چهار سرویس را مطابق مرحله 12  غیره فعال کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

  1. background intelligent transfer service
  2. windows search
  3. Windows Update 
  4. Super fetch (ویندوز 7-8.1)
تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -1-11


افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -2-11


12.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بر وری سرویس مورد نظری که می خواهید غیره فعال شود دوبار کلیک کنید تا پنجره مشابه زیر باز شود.بخش Startup type را بر روی Disabled  و در صورت فعال بودن دکمه Stop  بر روی آن کلیک کنید و در پایان بر روی ok کلیک کنید.این کار را برای همه ی سرویس های ذکر شده انجام دهید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -12


13.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ زمانیکه در ویندوز با خطاهای از قبیل: فایل سیستمی X پیدا نشد یا فایل سیستمی فلان خراب شده است مواجه شدید می توانید از ابزار System File Checker استفاده کنید.

دستور sfc یا System File Checker یکی از ابزارهای کاربردی در ویندوز می باشد که کاربرد اصلی آن، بررسی و جایگزین کردن فایلهای سیستمی خراب شده یا گم شده با فایلهای سیستمی حفظ (WRP) شده است. در واقع با استفاده از دستور sfc می توان سیستم عامل ویندوز را با cmd تعمیر نمود.

برا انجام این کار ابتدا Cmd را در منوی استارت جستجو کنید و بعد از پیدا کردن آن بروری Cmd راست کلیک و Run as administrator را بزنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -13


14.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ بعد از باز شدن پنجره cmd کلمه sfc /scannow را در آن تایپ کرده و کلیک Enter را بزنید و صبر کنید تا بررسی فایل های سیستم به پایان برسد و بعد پنجره Cmd را ببندید.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -14


15.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ به سراغ غیره فعال کردن برنامه های اضافی که در زمان بالا آمدن یا شروع اولیه ویندوز اجرا می شوندمی رویم.برای انجام این کار کلمه Msconfig را در منو استارت جستجو و آن را اجرا کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -15


16.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ در پنجره System configuration  به سربرگ Startup  بروید و بروی Open task Manager کلیک کنید.

افزایش سرعت ویندوز - چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -16


چگونگی خاموش شدن کامپیوتر در ساعت مشخص

17.در مرحله بعدی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ همانطور که در پنجره زیر مشاهده می کنید لیستی از برنامه هایی که در زمان بالا آمدن ویندوز اجرا می شوند برای شما نمایان می شود شما می توانید با راست کلیک و زدن گزینه Disable هر کدام از برنامه هایی که نمی خواهید.

در زمان بالا آمدن ویندوز اجرا شوند را غیره فعال کنید این کار تاثیر زیادی در سرعت بالا آمدن ویندوز شما دارد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ -17


امیدواریم مقاله آموزشی افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش زمانی که ویندوزشان از لحاظ سرعت دچار مشکل شده و کند شد تغییراتی را در سرویس ها و ابزار های داخل ویندوز خود انجام دهند و با انجام این تغییرات سرعت ویندوز خود را افزایش دهند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر