حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on Apr 3Rating: 5.0حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ .

امروز اکثر کاربرانی که از کامپیوتر ها استفاده می کنند با مشکل ذخیره سازی داده های خود مواجه می شوند و نیاز به فضای خالی برای ذخیره اطلاعات امروزه بسیار بسیار در اولویت قرار گرفته است اما گاهی پیش می اید که ما فایل های بسیاری را در سیستم خود ذخیره کرده باشم و بخشی از این فایل ها هم تکراری باشد .

در چنین مواقعی وقتی ما نیاز به فضای خالی داریم می توانیم فایلهای تکراری را پیدا کرده و حذف کنیم و فضا برای ذخیره اطلاعاتمان باز کنیم اما به دلیل زیاد بودن فایلها ما نمیتوانیم فایلها را جستجو کنیم و فایلهای تکراری بیابیم . در برخی مواقع هم درایو ویندوز یکسری فایل های اضافه و بی استفاده را به مرور زمان در خود ذخیره می کند . 

در چنین مواقعی پیدا کردن و خذف فایل های تکراری و اضافی در سیستم به ما کمک می کند که فضای مورد نیاز خود را بدست بیاوریم و گاها باعث می شود که دیگر به دنبال خرید هارد دیسک اضافی برای ذخیره اطلاعات مان نباشیم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ می پردازیم .

ظرفیت هارد دیسک ها هر روز بیشتر و بیشتر می شوند، اما باز هم ما برای ذخیره فایل های خود با کمبود فضا روبرو می شویم. مخصوصا اگر از هارد های (SSD) استفاده کنیم که فضای بسیار کم تری نسبت به هارد دیسک های مکانیکی در اختیار ما قرار می دهند.

اگر شما هم با کمبود فضای خالی در هارد خود روبرو هستید.، این ترفندها به شما کمک می کند تا فضای گرفته شده به وسیله فایل ها و برنامه های اضافی را خالی کنید.

 

اجرای Disk Cleanup برای حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

ویندوز دارای یک ابزار کاربردی است.که فایل های موقت و سایر اطلاعات غیر مهم را حذف می کند.

1. در اولین مرحله اجرای Disk Cleanup برای حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 برای دسترسی به Disk Cleanup ، روی یکی از درایوهای خود در پنجره Computer کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

(همچنین شما می توانید  Disk Cleanup  در منوی Start جستجو کنید.)

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -1


آموزش تصویری پشتیبان گیری (بکاپ) از ویندوز 7 ،8 ، 10

 2. در مرحله بعد برای حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 فایل هایی را که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید. این فایل ها شامل فایل های موقت، فایل ها در سطل آشغال و سایر فایل های غیر مهم است.

شما همچنین می توانید فایل های سیستم را پاک کنید.فایل های سیستمی فایل هایی هستند که هنگام بروز رسانی ویندوز یا درایور سخت افزار ها دانلود شده اند و دیگر به آن ها نیازی ندارید.برای اینکار روی دکمه  Clean up system file کلیک کنید.

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -2


3. در مرحله بعدی حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 پس از انجام این کار، می توانید بر روی دکمه More Options کلیک کنید و از دکمه Clean up در System RestoreS and hadow Copies برای حذف داده های بازیابی سیستم استفاده کنید.

این دکمه تمام مواردی را که برای نقطه بازیابی ذخیره شده اند حذف می کند، توجه داشته باشید بعذ از خذف این گزینه دیگر نمی توانید از نقطه بازیابی استفاده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -3


حذف برنامه های اضافی در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف برنامه های اضافی مشکل کمبود فضای آزاد را برطرف می کنند، اما برخی از برنامه ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند.

1. در اولین مرحله از حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است شما می توانید از بخش  Programs and Features  در control panel روی ستون Size کلیک کنید تا ببینید که هر برنامه چقدر بر روی رایانه شما فضا اشغال کرده است.

سپس با توجه به حجم ان برنامه و عدم نیاز به ان برنامه می توانید ان را حذف کنید .کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اگر این ستون را نمی بینید، روی دکمه گزینه ها در گوشه بالا سمت راست لیست کلیک کنید و نمای جزئیات را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این اطلاعات دقیق نیست .برای برخی از برنامه ها مقدار فضای مورد استفاده آنها نمایش داده نمی شود. یک برنامه ممکن است از فضای زیادی استفاده کند اما در ستون اندازه آن اطلاعاتی نمایش داده نشود.

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -4


نکته: شما حتی می توانید از نرم افزارهای حذف کننده های مانند Revo Uninstaller استفاده کنید تا مطمئن شوید که برنامه ها به طور کامل با همه فایل ها حذف شوند.

نکته: اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید Settings  را باز کنید و به System -> Apps & features بروید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -5


بررسی فضای دیسک به وسیله  WinDirStat در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

برای پیدا کردن دقیق نوع فایل هایی که از فضای هارد دیسک شما استفاده می کنند، می توانید از برنامه تجزیه و تحلیل هارد دیسک استفاده کنید. این برنامه ها هارد دیسک شما را اسکن می کنند و دقیقا مشخص می کنند کدام فایل ها و پوشه ها بیشترین فضا را دریافت می کنند. ما WinDirStat  را توصیه می کنیم.

پس از اسکن سیستم خود WinDirStat به شما نشان می دهد دقیقا کدام پوشه ها و فایل ها  از فضای بیشتری استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که شما هیچ فایل مهمی از سیستم حذف نمی کنید.

فقط فایل های داده های شخصی را حذف کنید. WinDirStat می تواند به شما بگوید که چه برنامه ای چقدر فضا  را اشغال کرده است. حتی اگر در Control Panel آن برنامه ها را نداشته باشند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -6


آموزش تصویری حذف رمز (پسورد) ویندوز ، 7 ، 8 ، 10

پاک کردن فایل های موقت در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

یکی ازابزارهایی مفید و کاربردی در ویندوز ابزار  Disk Cleanup می باشد. با استفاده از این ابزار فقط می توانید فایل های موقت در درایو های ویندوز را پاک کنید. و نمی توانید فایل های موقت را که توسط سایر برنامه ها استفاده می شود را حذف کنید. به عنوان مثال، حافظه فایرفاکس یا مرورگر Chrome را نمی توانید با این ابزار پاک کنید.

که این گونه فضا های اشغال شده می تواند چند گیگابایت از فضای هارد دیسک را اشغال کند. (حافظه کش مرورگر شما از فضای هارد دیسک برای صرفه جویی در وقت شما در هنگام دسترسی به وب سایت ها در آینده استفاده می کند، اما اگر به فضای هارد دیسک نیاز دارید بهتر است این کش ها را پاک کنید.)کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

برای حذف کردن فایل های موقت و غیر ضروری نرم افزا CCleaner را امتحان کنید.

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -7


پیدا کردن فایل های تکراری در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

شما می توانید از برنامه های مختلفی برای پیدا کردن فایل های تکراری و حذف آنها استفاده کنید که در اینجا ما از Duplicate File Detector برای حذف فایل های تکراری استفاده کرده ایم. و آن را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -8


کاهش مقدار فضای مورد استفاده برای System Restore در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

اگر در بخش System Restore مقدار زیادی از فضای هارد دیسک را برای نقاط بازیابی تنظیم کرده باشد می توانید مقدار فضای هارد دیسک اختصاص داده شده به System Restore را کاهش دهید.

برای کم کردن فضای مورد استفاده System Restore در بخش Disk space usage  به وسیله دکمه موجود آن را کاهش دهید.همچنین می توانید در بالای کادر با فعال کردن Disable system protection نقطه بازیابی را کلا غیره فعال کنید.

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -9


غیره فعال کرده Hibernate در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

Hibernate حالتی است که سیستم به ظاهر به طور کامل خاموش می شود.ولی در اصل تمام برنامه ها و پنجره های باز شما را در هارد ذخیره می کند تازمانی که دوباره سیستم روشن شد تمام پنجره ها و برنامه های شما را برای شما باز کند.ذخیره این برنامه ها و پنجره ها فضایی را در هارد شما اشغال می کند.

1.در مرحله اول غیره فعال کردن Hibernate در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 دکمه ویندوز را روی صفحه کلید فشار دهید تا منوی Start را باز شود.
2.در مرحله بعد حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7  cmd را در منوی استارت جستوجو کنید و بر روی  Command Prompt راست کلیک کرده و سپس روی Run as Administrator کلیک کنید.
تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -10


3.در مرحله بعد در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 هنگامی که پنجره User Account Control باز شد.بر روی yes کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -11


4.در مرحله بعد در حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 در خط فرمان powercfg.exe /hibernate off را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید.
تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ -12

5.در مرحله آخر حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 کلمه Exit را تایپ کنید و سپس Enter را بزنید تا پنجره Command Prompt بسته شود.

آموزش نصب ویندوز 8.1 ، نصب ویندوز 8


امیدواریم مقاله آموزشی حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش تمامی فایل های اضافی و تکراری خود را حذف کنند. کاربران گرامی توجه داشته باشید این که بتوانید فایلهای تکراری را در سیستمتان حذف کنید کمک بسیار شایانی به شما در افزایش فضای ذخیره سازی خواهد کرد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 3 نظر

ارسال نظر