آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد همه نسخه هاReviewed by 021-28423838 on Jun 23Rating: 5.0آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد .

مجموعه نرم افزاری افیس یکی از قوی ترین و کاربردی ترین مجموعه های نرم افزاری دنیاست که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده و پشتیبانی می شود نرم افزار ورد یکی از نرم افزار های این مجموعه است که امروزه در بسیاری از محل هایی که کامپیوتر در ان وجود داشته باشد به احتمال زیاد مجموعه نرم افزاری افیس را می توان درون ان کامپیوتر مشاهده کرد.

در این میان نرم افزار ورد یکی از پر کاربردترین نرم افزار های مجموعه افیس می باشد که دارای امکانات و قابلیت های بسیار زیادی است که با پشتیبانی این نرم افزار توسط مایکروسافت روز به روز به این امکانات اضافه می شود.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد می پردازیم .


ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد همه نسخه ها

دلایلی زیادی وجود دارد که ممکن است شما متن را روی یک تصویر در سند Word قرار دهید.شاید شما مایل به قرار دادن لوگوی شرکت خود در پس زمینه یک سند که برای کار نوشته اید قرار دهید یا شاید بتوانید یک علامت “محرمانه” در یک سند حاوی اطلاعات حساس قرار بدهید.شما می توانید این کار را به راحتی در مایکروسافت ورد انجام دهید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 1


قرار دادن تصویر پشت متن

یک تصویر در ورد اشاره به هر یک از اشیائی دارد که می توانید از گروه “Illustrations”در نوار “Insert” ورد اضافه کنید.ما قصد داریم از یک تصویر ساده در مثال زیر استفاده کنیم،اما این تکنیک برای هر یک از انواع تصاویر کاربرد دارد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 2


اگر شما قبلا عکس خود را در سند ورد خود قرار نداده اید.این کار را اکنون انجام دهید.هنگامی که شما تعدای از این تصاویر را در سند خود وارد می کنید.تصاویر،آیکون ها ، Smart Art ، نمودار ها  این شی ها به طور پیش فرض با متن شما قرار می گیرد.این مدل ها و اشکال 3D هستند که به طور پیش فرض به متن اعمال می شوند.

شما باید تنظیمات شئ را تغییر دهید تا جایی که شی یا تصویر پشت متن شما قرار بگیرد،اما باید بدانید که ممکن است برخی تنظیمات با توجه به شیئی که شما در حال قرار دادن متن در پشت آن هستید.کمی متفاوت از قرار دادن متن روی یک تصویر باشد.

1.پس از قرار دادن شی خود روی آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید.سپس شما یک آیکون کوچک را در گوشه بالا سمت راست مشاهده می کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 3


2.این آیکون “گزینه های طرح بندی” است.روی آن کلیک کنید.تا یک لیست کوچک از گزینه های طرح ظاهر شود.دکمه “Behind Text” را در قسمت “With Text Wrapping” انتخاب کنید.هنگامی که شما این کار انجام می دهید،هر متن در سند Word که در هنگام قرار دادن تصویر حرکت می کند.به موقعیت اصلی خود برمی گردد.

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 4


توجه کنيد که هنگام انتخاب “Behind Text” دو گزینه در دسترس قرار می گیرند.گزینه “(Move with text)حرکت با متن” به گرافیک شما اجازه می دهد که در هنگام افزودن یا حذف متن روی صفحه حرکت کند.گزینه “(Fix position on page)ثابت کردن موقعیت در صفحه” هنگامی که متن را اضافه یا حذف می کنید تصویر شما را در همان صفحه نگه می دارد.

نکته: در حال حاضر که گزینه “Behind Text” را فعال کرده اید،تمام متن پاراگراف منظم در روی تصویر شما ظاهر می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 5


درج یک جعبه متن روی تصویر

یک راه دیگر برای قرار دادن متن در روی یک تصویر یا یک شیء وجود دارد که ان استفاده از جعبه متن( text box) است. هنگامی که یک جعبه متن ایجاد می کنید،آن جعبه مانند هر شیء دیگر عمل می کند.شما می توانید آن را به راحتی جابجا کنید.و آن را در روی یک شی دیگر مانند یک تصویر قرار دهید.این روش زمانی مفید است که می خواهید از متنی کوچکتر از یک پاراگراف استفاده کنید.

1.ابتدا تصویر خود را در سند ورد وارد کنید.برای قرار دادن یک جعبه متن، روی تب “Insert” کلیک کنید و دکمه “Text Box” را کلیک کنید.در منوی کشویی نوع جعبه متن مورد نظر را انتخاب کنید.در اینجا ما از گزینه “Simple Text Box” استفاده می کنیم.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 6


کلیدهای میانبر نرم افزار ورد Microsoft Word چیست؟

2.بعد از قرار دادن جعبه متن در سند جعبه متن بصورت خودکار انتخاب می شود.بنابراین می توانید متن خود را تایپ کنید.سپس آن را بر روی تصویر خود بکشید.تا نتیجه ای شبیه زیر مشاهده کنید.

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 7


پس از تایپ متن متوجه خواهید شد که کادری در اطراف جعبه متن وجود دارد و پس زمینه جعبه متن سفید است.در ادامه کادر و پس زمینه جعبه متن را حذف می کنیم.

3.روی کادر جعبه متن کلیک کنید.متوجه خواهید شد که یک برگه جدید با نام  “Format” ظاهر می شود.بر روی آن برگه کلیک کنید.در قسمت “Shape Style” دو گزینه “Shape Fill” و “Shape Outline” وجود دارد که ما از آنها استفاده خواهیم کرد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 8


4.هنگامی که روی دکمه “Shape Fill” کلیک می کنید.یک منوی کشویی با رنگ های مختلف و تم ظاهر می شود. روی گزینه “No Fill” کلیک کنید.

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 9


سپس پس زمینه جعبه متن شما حذف می شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 10


5.بعد، روی دکمه “Shape Outline” کلیک کنید و گزینه “No Outline” را از آن منوی کشویی انتخاب کنید.

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 11


رفع مشکل ویندوز بوت منیجر و ارور بوت نشدن ویندوز 10 ، 8 ، 7

اکنون خواهید دید که قاب دور متن نیز حذف می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد – 12

مزیت بزرگ این روش این است که آن می توانید به راحتی جعبه متن را بکشید و جابجا کنید.و در هر نقطه از تصویر قرار دهید.


امیدواریم مقاله آموزشی آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی بر روی عکس های خود متن های دلخواهشان را بنویسند و یا لوگو و طرح های خود را روی عکس هایی که می خواهند قرار دهند.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .