اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپReviewed by 02128423838 on Aug 25Rating: 5.0اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ .

همه کاربران و استفاده کنندگان از کامپیوتر به منوی راست کلید اشنایی دارند و از میزان کاربرد این منو اگاهی کامل دارند این منو بسیار کاربردی و مهم است اما خب گاها کاربران تمایل پیدا میکنند که یک برنامه که خیلی از ان استفاده می کنند را به این منو اضافه کنند تا همیشه به راحتی به ان دسترسی داشته باشند .

انجام این کار در سیستم عامل های ویندوز کار زیاد سختی نیست شما می توانید با اندکی دستکاری در بخش رجیستری برنامه دلخواه خود را به منوی راست کلیک دسکتاپتان اضافه کنید و در مواقع نیاز به ان برنامه به راحتی با یک راست کلید و انتخاب برنامه مورد نظر ان برنامه را اجرا کنید.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 1


حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

اگر نیاز به دسترسی سریع دارید تا بتوانید بدون استفاده از آیکون های اضافی روی دسک تاپ خود یک برنامه کاربردی را اجرا کنید.می توانید با یک هک رجیستری ساده آن برنامه را به منوی راست کلیک دسک تاپ اضافه کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار را خدمت شما ارائه می کنیم.این روش روی ویندوز 7 ، 8 ، 10 یا Vista تست شده است.اما روی ویندوز XP تست نشده اما به احتمال زیاد روی ویندوز XP نیز عمل کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

افزودن برنامه های کاربردی به منوی راست کلیک:

در این آموزش ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه Notepad را به منو اضافه کنید.اما می توانید به جای آن برنامه های دیگری را که می خواهید اضافه کنید.

1.اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که regedit.exe را از طریق کادر جستجوی Start یا کادر Run باز کنید و سپس به مسیر زیر بروید.

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell
اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 2


اگر مسیر را درست رفته باشید صفحه باید شبیه به صفحه زیر باشد.

2.در مرحله بعد باید یک کلید جدید در زیر کلید shell ایجاد کنید.نام آن دقیقاً همان چیزی است که در فهرست دسک تاپ ظاهر خواهد شد.بر روی کلید “shell” راست کلیک کرده و سپس گزینه New \ Key را از فهرست انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 3


3.نام جدیدی را که می خواهید در فهرست زمینه دسکتاپ نشان دهد.وارد کنید.برای این مثال از Notepad استفاده خواهیم کرد.

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 4


آموزش فعال کردن هات اسپات در ویندوز 10

اختیاری: اگر می خواهید برای دسترسی سریع تر کلید “Alt” را به این ورودی منو اختصاص دهید ، می توانید مقدار (Default) را در سمت راست تغییر دهید و یک کاراکتر را در مقابل کلید مورد نظر خود قرار دهید.

به عنوان مثال:اگر می خواهید فقط یکبار از کلید N استفاده کنید تا هنگامی که منوی زمینه دسکتاپ ظاهر شود.از کلید N استفاده کنید می توانید این کار را انجام دهید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 5


4.در مرحله بعد باید کلید فرمان را ایجاد کنید که در واقع فرمان استفاده شده برای راه اندازی برنامه را اعمال می کند.بر روی کلید جدید Notepad کلیک راست کرده و سپس گزینه New \ Key را از فهرست انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 6


5.این کلید را با نام حروف کوچک “command” بگذارید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 7


6.برای انجام این مرحله به مسیری کامل برنامه کاربردی که می خواهید راه اندازی کنید نیاز دارید.برای دریافت سریعتر این مورد.می توانید از Shift + Right-Click استفاده کنید تا آدرس برنامه را پیدا کنید.

توجه: البته برای Notepad نیازی به مسیر کامل نخواهید داشت اما این فقط یک نمونه است.

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 8


7.اکنون بر روی “command” در سمت چپ کلیک کرده و سپس بر روی کلید (Default) در سمت راست کلیک کنید تا مقدار رشته را ویرایش کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 9


فعال کردن و غیر فعال کردن حالت تبلت مود در ویندوز ۱۰

8.آدرس کپی شده را در کادر وارد(Paset) کنید.یا اگر دوست دارید می توانید مسیر کامل را دستی تایپ کنید.پس از اتمام کار کلید باید به شکل زیر باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 10


9.در پایان با کلیک راست بر روی دسک تاپ آیتم جدید در منو ظاهر می شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ – 11

می توانید همانطور که می خواهید برنامه های کاربردی زیادی را به فهرست راست کلیک دسک تاپ اضافه کنید.کافی است مراحل را دوباره با یک نام جدید در فهرست تکرار کنید.


امیدواریم مقاله آموزشی اضافه کردن اپلیکیشن دلخواه به منوی راست‌ کلیک دسکتاپ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی برنامه مورد نظر خود را در منوی راست کلیک دسکتاپ بگنجانند .

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.