حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)Reviewed by 021-28423838 on Jul 22Rating: 5.0حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) .

امروزه استفاده از پست الکترونیک یا همان ایمیل بسیار رایج شده است و عمدتا همه کاربران کامپیوتر به احتمال خیلی زیاد از ایمیل استفاده می کنند. و خب در بین سرویس های ایمیل رایگان موجود سرویس ایمیل شرکت گوگل یا همان جیمیل بسیار پر کاربرد تر و پر طرفدار تر است .

بسیاری از کاربران و شرکت ها و موسسات از ایمیل برای انجام کار های خود استفاده می کنند و خب گاهی احتمال اینکه یک ایمیل برای انجام کار خاصی ایجاد کنند و قصد داشته باشند بعد از انجام  فعالیت خود ان ایمیل را حذف کنند وجود دارد که در اینجا با این روش اشنا خواهید شد .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) می پردازیم .


آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

شما می توانید یک حساب Gmail گوگل و تمام ایمیل های آن را حذف کنید.زمانی که شما این کار را انجام می دهید.حساب های دیگر گوگل ، یوتیوب ، گوگل پلاس ، گوگل پلی و غیره شما حذف نمی شوند.مگر اینکه آنها را نیز از بخش حذف سرویس های گوگل حذف کنید.

مراحل کار سخت نیست.با چند کلیک ساده و همچنین وارد کردن رمز عبور خود می توانید.حساب جیمیل و تمام ایمیل های آن را حذف کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 1


1.به تنظیمات حساب Google بروید.

2.Data & Personalization را انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 2


3.در صفحه ای که ظاهر می شود.به بخش  Download, delete, or make a plan for your data بروید.

4.روی Delete a service or your account کلیک کنید.

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 3


مدیریت پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم Google Chrome

نکته: شما همچنین می توانید به جای حذف کل حساب جیمیل خود (سابقه جستجو، سندنگار Google، AdWords و AdSense و سایر سرویسهای Google) را انتخاب و حذف کنید.

5.سپس Delete a service را در صفحه بعدی انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 4


6.از شما خواسته می شود که وارد حساب کاربری خود شوید.

7.در صفحه بعد می توانید سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.اگر می خواهید یک حساب Gmail را حذف کنید، روی نماد سطل زباله در کنار Gmail کلیک کنید.

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 5


8.یک آدرس ایمیل متفاوت از آدرس مرتبط با حساب جیمیل که در حال حذف شدن است را وارد کنید یک آدرس ایمیل در How you sign in to Google dialog box را وارد کنید.

نکته: ممکن است آدرس ایمیل ثانویه ای بجز ایمیل جیمیل برای حذف از شما بخواهد. 

نکته: اطمینان حاصل کنید که یک آدرس ایمیل که به آن دسترسی دارید را وارد کنید.برای تکمیل حذف حساب Gmail خود به آدرس ایمیل نیاز دارید.

9.روی Send Verification Email کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) – عکس 6


10.ایمیل دریافتی از (no-reply@accounts.google.com) را با موضوع “هشدار امنیتی برای حساب Google مرتبط شده” یا “تایید حذف جیمیل”را  باز کنید.

11.روی لینک  deletion link در ایمیل دریافتی کلیک کنید.

12.در صورت درخواست وارد حساب Gmail خود شوید.

13.در پنجره تأیید حذف جیمیل Yes را انتخاب کنید.تا ایمیل example@gmail.com را به طور دائم از سرور Google حذف کنید.

14.روی حذف Gmail کلیک کنید.

نکته: شما نمی توانید این مرحله را لغو کنید. بعد از این که روی لینک کلیک کنید، حساب Gmail و پیام های شما به طور کامل از بین می روند.

15.روی Done کلیک کنید.

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

دونکته مهم که نیاز به توضیح انها وجود دارد کدام است.

چه اتفاقی برای ایمیل های ارسال شده به آدرس Gmail حذف شده می افتد.

افرادی که ایمیل به آدرس جیمیل قدیمی حذف شده شما ارسال می کنند،یک پیام خرابی دریافت می کنند.ممکن است شما بخواهید یک آدرس جدید را در پیام ارسال شده برای کاربران ارسال کنید.که این کار را می توانید در تنظیمات جیمیل خود انجام دهید.

چه اتفاقی برای جیمیل حذف شده افتاده است

ایمیل های شما برای همیشه حذف خواهند شد.دیگر نمی توانید به آنها در Gmail دسترسی پیدا کنید.اگر یک کپی از ایمیل ها را با استفاده از Google Takeout یا با استفاده از یک برنامه دانلود کردید.می توانید به ایمیل های خود دسترسی داشته باشید.


امیدواریم مقاله آموزشی حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail) از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی جیمیلی که به ان نیاز ندارند را حذف کنند . 

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.