چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟Reviewed by 021-28423838 on May 2Rating: 5.0چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ .

یکی از عمده مشکلاتی که اکثرا کاربران با ان مواجه می شوند و باعث ازار و اذیت کاربران هم هست و به گونه ای است که اصطلاحا روی اعصاب کاربران راه می ورد این است که بعد از مدتی که از نصب ویندوز می گذرد و کاربران برنامه هایی بر روی ویندوز خود نصب می کنند و از ویندوز خود استفاده می کنند.

هنگامی که سیستم خود را مجدد راه اندازی می کنند متوجه می شوند که سیستم بسیار کند بالا می اید و سرعت بوت شدن ویندوز خیلی پایین امده و باید چند دقیقه منتظر بمانند تا ویندوز بالا بیایید که این کار بسیار ناراحت کننده و باعث ازار کاربران است .

 و اما چه عملیاتی باعث ایجاد این مشکل می شود از انجایی که اکثر کاربران از ویندوز هایی استفاده می کنند که کرک شده و یا اصطلاحا قفل شکسته می باشند و نسخه اورجینال نیستند وقتی ما مدتی از ویندوز استفاده کنیم و در حذف و نصب برنامه ها زیاده روی کنیم این عملیات باعث می شود که سرعت اجرایی و بوت ویندوز کاهش یابد چون برخی از نرم افزار ها همراه خود افزونه هایی را نصب می کنند که باعث شلوغ شدن رجیستری شده و فایل های اضافی به ویندوز اضافه می کنند 

و خب از انجایی هم که ویندوز ما اورجینال نیست این نوع عملیات تاثیر بسیار زیادی روی سرعت اجرا و بالا امدن و به اصطلاح بوت شدن ویندوز می گذارد. علاوه بر این موارد موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که باعث کاهش سرعت بالا امدن ویندوز می شود که در این مقاله به این مشکلات و روش حل و بر طرف کردن انها اشاره شده است.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ می پردازیم .

 


افزایش سرعت ویندوز – چگونه سرعت ویندوز را بالا ببریم ؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟

یکی از مواردی که وجود دارد و همه از آن رنج می برند این است که کامپیوتر خود را دوباره راه اندازی می کنید و ممکن است چند دقیقه  طول بکشد تا ویندوز شما بالا بیاید. در اینجا 10 ترفند وجود دارد که بوت کامپیوتر شما را سریعتر می کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

1.تنظیم بوت منو در بایوس:

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 1


هنگامی که شما برای اولین بار کامپیوتر خود را راه اندازی می کنید.، BIOS شما تنظیم شده است تا از روی هارد بوت شود، اما هنگامی که شما تنظیمات را تغییر دهید. کامپیوتر قبل از بوت شدن همه سخت افزار ها را برای بوت بررسی می کند. اگر کلید DEL را هنگام راه اندازی کامپیوتر خود نگه دارید.

می توانید گزینه “Quick Boot” را روشن کنید و هارد خود را به بالای لیست اولویت بوت ببرید. تنظیمات سریع بوت، بررسی هایی را که سیستم شما هنگامی که اولین بار روشن می شود، خاموش می کند و تنظیمات اولویت بوت هارد دیسک می شود.و  رایانه شما  از سی دی ، فلاپی  یا دیگر رسانه ها بوت نمی شود. و سیستم عامل شما سریعتر بوت می شود.

2. غیره فعال کردن برنامه هایی که در هنگام راه اندازی اجرا می شود.

یکی از روش های سریع برای سرعت بخشیدن به فرایند بوت شدن این است که  برنامه هایی های غیره ضروری را که در هنگام راه اندازی وینذوز اجرا می شود غیره فعال کنیم. . شما می توانید این کار را در ویندوز 10 با فشار دادن Ctrl + Alt + Esc برای باز کردن Task Manager انجام دهید و به برگه Startup  بروید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید، منوی Start را باز کنید، msconfig را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. شما تمام برنامه هایی را که هنگام راه اندازی کامپیوتر خوداجرا می شوند در سربرگ Startup  مشاهده کنید. که می توانید با غیر فعال کردن انها باعث افزایش سرعت بوت ویندوز خود شوید .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 2


3. غیره فعال کردن سرویس های غیره ضروری ویندوز:

 غیر فعال کردن سرویس های اضافی ویندوز  نیز زمان بوت شدن ویندوز را سریع تر می کند. با این حال شما می توانید برخی از سرویس های اضافی ویندوز  را غیره فعال کنید.برای اینکار با کلید میانبر Win+R پنجره Run ا باز کنید و دستور Msconfig را در آن تایپ کنید و بر روی ok کلیک کنید.و طبق تصویر سرویس های اضافی را غیره فعال کنید

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 3


4. زمان بوت منو را تغییر دهید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 4


اگر بیش از یک سیستم عامل دارید.می توانید برای سریع تر بالا آمدن سیستم عامل خود یکی را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید.و تایمر ماندن در بوت منو را کاهش دهید این مقدار زمان انتظار اغلب 30 ثانیه است.برای اینکار با کلید میانبر Win+R پنجره Run ا باز کنید و دستور Msconfig را در آن تایپ کنید.و به سر برگ Boot بروید.

Set as default: تعیین سیستم عامل پیش فرض 
Timeout: زمان ماندن در بوت منو

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 5


حذف فایل های اضافی و تکراری در ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

5.غیر فعال کردن سخت افزار

هنگامی که ویندوز را راه اندازی می کنید،کامپیوتر شما بسیاری از درایور را بارگذاری می کند، بعضی از آنها را حتی ممکن است استفاده نکنید.هر سخت افزاری را که استفاده نمی کنید می توانید غیره فعال کنید.سخت افزار هایی مثل بلوتوث، مودم ها و آداپتورهای Wi-Fi در صورتی که استفاده نمی کنید غیره فعال کنید.تا سرعت اجرای سیستم عامل شما افزایش یابد.

با کلید میانبر Win+R پنجره Run ا باز کنید و دستور devmgmt.msc را در آن تایپ کنید.و سپس روی سخت افزاری را که می خواهید غیره فعال کنید راست کلیک کنید و گزینه Disable را بزنید.

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 6


6. فونتهای غیر ضروری را حذف کنید.

 ویندوز در هنگام راه اندازی فونت ها را بارگذاری کرده و زمان بوت شدن را افزایش می دهد.پوشه Font را از کادر جستجوی منوی Start باز کنید و تمامی فونت هایی را که لازم ندارید انتخاب کنید، راست کلیک کنید. سپس بر روی گزینه “Hide” کلیک کنید. به این ترتیب، اگر بعدا شما  آن فونت را لازم داشته باشید،می توانید آنها را بازگردانید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اما ویندوز آنها را در هنگام راه اندازی بارگذاری نمی کند. توجه داشته باشید که فقط حذف چند فونت تفاوت قابل توجهی را ایجاد نخواهد کرد.احتمالا شما باید بیش از صد فونت غیره ضروری را حذف یا مخفی کنید. 

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 7


7.حافظه RAM خود را ارتقا دهید.

نصب RAM بیشتر همیشه یک راه موثر برای سرعت بخشیدن به کامپیوتر شما است و شامل زمان بوت هم می شود. اگر شما یک کامپیوتر نسبتا جدید دارید، احتمالا نیازی به ارتقاء RAM ندارید، اما اگر شما در حال کار بر روی یک کامپیوتر قدیمی هستید،مخصوصا اگر از برنامه های جدیدتر استفاده می کنید که در هنگام راه اندازی اجرا می شوند، ارتقاء RAM ممکن است باعث بهتر شدن سرعت سیستم شما شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 8


8.سیستم عامل خود را ارتقا دهید.

اگر هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنید. به روز رسانی به ویندوز 8 یا 10 به طور جدی سرعت بوت شما را افزایش می دهد.

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 9


9.استفاده از هارد دیسک های SSD

یکی از بهترین ارتقاء ها که می توانید برای رایانه خود انجام دهید نصب یک هارد SSD است که دارای سرعت خواندن فوق العاده سریع است که می تواند بطور قابل توجهی باعث سرعت بخشیدن به راه اندازی ویندوز شما شود. اگر می خواهید سرعت کامپیوتر و زمان بوت شدن آن را افزایش دهید، با نصب یک هارد SSD می توانید نتیجه بسیار خوبی بگیرید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 10


10.حذف فایل های اضافی

برای اینکار Run را بازکنید و کلمه Temp را تایپ کنید و بر روی ok کلیک کنید.پوشه ای باز می شود.کل فایل ها و پوشه های موجود درپنجره باز شده را حذف کنید.

دوباره Run را باز کنید و کلمه %Temp% را تایپ کنید و بر روی ok کلیک کنید.پوشه ای باز می شود.کل فایل ها و پوشه های موجود درپنجره باز شده را حذف کنید

نکته: در آخر نیز سطل زباله سیستم را خالی کنید.

چگونه سرعت بالا آمدن - بوت شدن - ویندوز را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 11


تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ – 12

رفع مشکل ویندوز بوت منیجر و ارور بوت نشدن ویندوز 10 ، 8 ، 7


امیدواریم مقاله آموزشی چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش مجموعه مشکلاتی که در سیستمشان باعث کندی سرعت بالا امدن ویندوز می شود را بشناسند و با استفاده از این مقاله به راحتی انها را برطرف کنند .

کاربران گرامی در این مقاله سعی شده ده روش از پرکاربردترین و کاربردی ترین روشهای بالا بردن سرعت بالا امدن ویندوز در اختیارتان قرار بگیرید در نظر داشته باشید که این مقاله شامل تمامی روش ها و راه حل ها نمی باشد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .