آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)Reviewed by 021-28423838 on Mar 22Rating: 5.0آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) .

امروزه ایمیل یا پست الکترونیک یکی از مهمترین سرویس های رایگان در وب است که بدون شک تمامی کاربرانی که از دستگاه های هوشمند مانند کامپیوتر ، لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … استفاده می کنند نیاز به داشتن یک ایمیل یا پست الکترونیکی پیدا می کنند .

در حال حاضر کاربرد های ایمیل خیلی بیشتر از گذشته شده و برای انجام خیلی از امور برای مثال آپدیت نرم افزار های گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو الزام داشتن ایمیل برای تمام کاربران و استفاده کنندگان از دستگاه های هوشمند بسیار بیشتر از گذشته شده است .

علاوه بر ان ایمیل ها دارای امکانات بسیار خوب و جالبی هستند که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند برای مثال ارائه یک فضای ذخیره سازی حداقل 15 گیگابایتی در محیط وب که کاربران می توانند بخش مهمی از اطلاعاتشان را در محیط وب ذخیره کنند که از امنیت بسیار بالایی هم برخودار است .

با توجه به الزامی که دستگاهای هوشمد برای داشتن ایمیل ایجاد کرده اند و امتیازات رایگانی که شرکتهای ارائه دهنده این سرویس ها به کاربران می دهند . امروزه خیل عظیمی از افراد حداقل یک ایمیل یا پست الکترونیکی دارند .

استفاده از ایمیل ها بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارد و علاوه بر آن ما مقاله آموزشی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن را برای کاربرانی که علاقه به ساخت ایمیل دارند قرار داده ایم.

اما گاهی شرایطی پیش می اید که کاربران به هر دلیلی اعم از دلایل امنیتی و یا فاش شدن رمز ورود به ایمیلشان نیاز مبرم به تغییر رمز ایمیل خود پیدا می کنند و می خواهند که رمز ایمیلشان را تغییر دهند. که ما روش تغییر رمز جیمیل در کامپیوتر و در موبایل را در این اموزش شرح داده ایم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) می پردازیم .

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در کامپیوتر :

1.در مرحله اول آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) باید ابتدا وارد اکانت جیمیل خود شوید.برای این کار وارد سایت google.com شوید و در گوشه سمت راست گزینه sign in را کلیک کنید تا به صفحه ورود به جیمیل منتقل شوید.

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 1


ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

2.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در صفحه زیر جیمیل خود را وارد و بر وری Next کلیک کنید.

نکته:شما می توانید جیمیل خود را بدون  gmail.com@ وارد کنید.و خود گوگل اکانت شما را تشخیص می دهد. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 2


3.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) باید رمز جیمیل خود را وارد کنید.و بر وری Next کلیک کنید.

نکته:با کلیک روی علامت چشم می توانید رمز وارد کرده خود را مشاهده کنید تا از صحت آن مطمئن شوید

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 3


4.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) بعد از اینکه وارد جیمیل خود شدید در صفحه اصلی گوگل بر روی علامت مشخص شده در سمت راست بالا کلیک کنید و گزینه Account را انتخاب کنید. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 4


5.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) بعد از اینکه به صفحه تنظیمات جیمیل خود وارد شدید در سمت راست Security را انتخاب کنید.در کادر وسط گزینه ای به اسم Password مشاهد می کنید برای تغییر رمز باید روی آن کلیک کنید.

نکته: A در تصویر  مشخص شده : شما با فعال کردن این گزینه می توانید از گوشی هوشمند خود که جیمیل در آن تنظیم شده برای ورود استفاده کنید.به این صورت که زمانی که می خواهید به جیمیل خود وارد شوید پنجره بر وری گوشی شما باز می شود و از شما سوال می کند که آیا شما در حال ورود به جیمیل خود هستید یا نه با کلیک بر  روی Yes وارد اکانت خود می شوید.

نکته: B در تصویر گزینه مشخص شده : با فعال کردن این گزینه بعد از وارد کردن رمز جیمیل یک کد نیز به گوشی شما ارسال می شود.و شما باید آن کد را در پنجره ورود به جیمیل وارد کنید.این کار امنیت ورد به جیمیل شما را افزایش می دهد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 5


آموزش حذف تاریخچه (History) در مرورگرها

6.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در پنجره زیر رمز فعلی جیمیل خود را برای ورود به صفحه تغییر رمز وارد کنید.و بر روی Next کلیک کنید.

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 6


7.در مرحله آخر آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در حال حاظر در پنجره تغییر رمز می باشید در قسمت 1 رمز جدید و در قسمت 2 تکرار رمز خود را وارد کنید و بر روی CHANGE PASSWORD کلیک کنید تا رمز جدید شما تنظیم شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 7


آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در موبایل:

1:در مرحله اول آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) برای تغییر رمز جیمیل در گوشی ابتدا باید وارد نرم افزار Gmail گوشی خود شوید.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 8


2.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) بعد از اینکه نرم افزار ایمیل اجرا شد  علامت سه خط سمت چپ بالا را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 9


3.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) بعد از باز شدن لیست تنظیمات جیمیل گزینه Setting را در پایین انتخاب کنید.

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 10


4.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)  بعد از وارد شدن به Setting در صورتی که چندین جیمیل دارید جیمیلی که می خواهید رمز آن را تغییر دهید انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 11


5.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در پنجره زیر بر روی Manage Your Google Account کلیک کنید تا وارد تنظیمات اصلی جیمیل شوید.

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 12


6.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) زمانی که وارد تنظیمات شدید گزینه Security را از بالا انتخاب کنید و در قسمت Signing in to Google گزینه Password را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 13


لینک دادن به تصاویر در جیمیل هایپر لینک کردن تصاویر در Gmail

7.در مرحله بعد آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) رمز فعلی جیمیل خود را برای ورود به صفحه تغییر رمز وارد کنید.و بر روی Next کلیک کنید.

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 14


8.در مرحله آخر آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) در حال حاظر در پنجره تغییر رمز می باشید در قسمت 1 رمز جدید و در قسمت 2 تکرار رمز خود را وارد کنید و بر روی CHANGE PASSWORD کلیک کنید تا رمز جدید شما تنظیم شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail) – عکس 15


امیدواریم مقاله آموزش تغییر رمز اکانت جیمیل (Gmail)  از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش به راحتی رمز اکانت های خود در جیمیل را تغییر دهند به یاد داشته باشید که رمزهایی که برای اکانت های خود انتخاب می کنید تا حدودی پیچیده باشد تا به راحتی قابل رمزگشایی نباشد .

کاربران گرامی سعی کنید رمزی که برای خود انتخاب می کنید ترکیبی از اعداد ، حروف ، و کاراکترهاتی خاص باشد تا از لحاظ پیچیدگی نمره خوبی کسب کند و امنیت بیشتری داشته باشد .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .