ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آنReviewed by 021-28423838 on Mar 19Rating: 5.0ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی بامقاله آموزشی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن هستیم .

 امروزه همه کاربران و استفاده کننده گان از کامپیوتر بدون شک نیاز به یک ایمیل یا پست الکترونیکی دارند . داشتن ایمیل امروزه بسیار کاربردی بوده و در بسیار از کارها از ان استفاده می شود .

ایمیل امروزه جایگاهی پیدا کرده که شما بدون داشتن آن عموما در بخشی از کارها و عملیات روزانه خود به مشکل بر می خورید اگر از گوشی های هوشمند که از سیستم عامل اندرود دارند  استفاده می کنید برای این که بتوانید نرم فزار های موجود روی گوشی را به روز رسانی کنید حتما باید یک پست الکترونیکی یا ایمیل داشته باشید .

علاوه بر ان یکی از بهترین و شاید مناسب ترین کاربرد های ایمیل در گوشی های هوشمند امروزی این است که در گوشی های هوشمند قابلیتی ارائه شده که شما می توانید با استفاده از ان تمام شماره هایی که در گوشیتان ذخیره کرده اید را به ایمیل شخصی خودتان انتقال دهید.

و این امر باعث می شود که اگر روزی برای گوش شما مشکلی پیش آمد و یا سیم کارتتان با مشکل مواجه شد ، بتوانید تمامی اطلاعات و شماره های خود را از ایمیل یا پست الکترونیکی خود باز خوانی کنید که این امر بسیار بسیار مفید بوده و الزام داشتن ایمیل را به شما یاد اوری می کند .

شرکتهای بسیاری در دنیا وجود دارند که به کاربران اجازه می دهند که برای خود حساب رایگان ایمیل ایجاد کنند . امروزه شرکت های ارائه دهنده ایمیل رایگان با هم رقابلت سختی در رابطه با ارتقاع کیفیت سرویس های خود دارند . و امکانات بسیاری برای حساب های الکترونیکی که به رایگان ارائه می دهند قرار داده اند اعم از فضای ذخیره سازی بیشتر در وب و سهولت استفاده و بسیاری امکانات دیگر که در این مقاله به آنها نمی پردازیم .

در دنیا شرکتهای که ایمیل رایگان ارائه می کنند بسیار زیاد است اما سه شرکت که بسیار شناخته شده تر و معروفتر هستند گوگل ، یاهو و مایکروسافت می باشند . که ما در اینجا آموزش ساخت ایمیل Gmail را قرار داده ایم.

در بین تمام سرویس های ایمیل رایگان سرویس ایمیل شرکت گوگل یعنی همان Gmail بسیار کاربردی تر و قوی تر می باشد . از این رو ما این سرویس رایگان ایمیل را برای آموزش انتخاب کرده ایم.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل به آموزش مرحله به مرحله ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن می پردازیم .

برای ایجاد یک آدرس Gmail، ابتدا باید وارد سایت گوگل شوید. و به منوی Gmail وارد شوید که شما را به صفحه ثبت نام حساب Google هدایت می کند. شما نیاز به ارائه برخی از اطلاعات اساسی مانند نام شما، تاریخ تولد، جنسیت و کشور دارید و همچنین باید یک نام برای آدرس Gmail خود انتخاب کنید. هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می کنید، می توانید شروع به افزودن مخاطبین و تغییر تنظیمات ایمیل خود کنید.

آموزش اوت لوک (Outlook)

1.در مرحله اول ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن به www.gmail.com و یا به سایت گوگل رفته و به منوی Gmail  بروید و بر وری Create account کلیک کنید.

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -1


2.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن بعد از کلیک روی گزینه Create account دو گزینه برای شما نمایان می شود اگر در حال ساخت ایمیل شخصی برای خود هستید گزینه For myself را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -2


3.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن باید اطلاعات شخصی ایمیل و رمز خود را تعیین کنید.در first name نام دلخواه و در last name نیز نام خانوادگی خود را وارد کنید.

در قسمت Username  آدرس ایمیل مورد نظر خود را که می خواهید آدرس ایمیل شما باشد تایپ کنید فقط دقت داشته باشید که این اسم باید قبلا در گوگل ثبت نشده باشد.

در قسمت Password نیز یک رمز برای ایمیل خود تعیین کنید. و در قسمت Confirm تکرار رمز خود را وارد کنید.فقط دقت داشته باشید که رمز شما باید حداقل 8 رقم باشد و شامل حروف انگلیسی کوچک و بزرگ  نیز باشد.به طور مثال (Abc123456789) بعد از تنظیم رمز بر روی Next کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن 

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -3


4.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن در صورتی که بعد از کلیک بر روی Next با خطای زیر روبرو شدید به این معنی می باشد که ایمیلی که انتخاب کردید قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و شما باید یک ایمیل دیگر برای خود انتخاب کنبد و همینطور می توانید از پیشنهاداتی که خود گوگل در زیر ایمیل نمایش می دهد نیز استفاده کنید و به مرحله بعد بروید.

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -4


آموزش تنظیم ایمیل در نرم افزار Mozilla Thunderbird

5.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن باید شماره تلفن همراه خود و ایمیل ریکاوری در صورت داشتن ایمیلی دیگر(برای زمانی که رمز ایمیلتان فراموش می شود) وتاریخ تولد خود به میلادی و همچنین جنسیت خود را مشخص کنید.بعد از تکمیل اطلاعات بر روی Next کلیک کنید.

Male: آقا       Female: خانم           Rather not Say :تعیین نکردن جنسیت             Custom:وارد کردن دستی

نکته :فقط دقت داشته باشید که شماره موبایل صحیح وارد کنید زیرا برای تایید کدی به شماره همراه شما ارسال می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -5


6.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن برای تایید صحت شماره تلفن همراه شما یک کد با آن ارسال می کنید در صورتی که شماره تلفن خود را به درستی وارد کرده اید بر روی Send کلیک کنید.تا کد به تلفن همراه شما ارسال شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -6


7.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن کدی را که برای شما ارسال شده در کادر وارد کنید و بر روی Verify کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -7


8.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن  در صورتی که می خواهید شماره موبایلتان در اکانت جیمیلتان اضافه شود برای کارهایی مثل تماس صوتی و تصویری و متنی و غیره از طریق نرم افزارهای تماس گوگل 

گزینه Yes I’m in و در صورتی که قصد این کار را ندارید بر روی Skip کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -8


9.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن باید شرایط سرویس و خط مش Google را مرور کنید ، سپس روی I Agree کلیک کنید.اسکرول را پایین بکشید تا دکمه I agree ظاهر شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -9


10.در مرحله بعدی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن بعد از اینکه شرایط گوگل را قبول کردید مراحل ساخت ایمیل به پایان می رسد. و شما با کلیک بر وری Next میتوانید اینباکس خود را مشاهده کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -10


در صفحه ایمیل خود در سمت چپ چندین گزینه مشاهده می کنید که به طور مختصر آن ها را برای شما شرح می دهیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

همانطور که مشاهده می کنید گزینه اول Inbox می باشد که ایمل های دریافتی خود را در آن می توانید مشاهد کنید.و در روبروی Inbox عددی نوشته شده که به معنی تعداد  ایمیل های نخوانده شماست.

Starred:این بخش شامل ایمیل های هستند که شما آن ها را ستاره دار کردید و می توانید در این پوشه مشاهده کنید.

Snoozed:در این بخش می توانید ایمیل هایی را مشاهده کنید که برای آن ها تاریخ ارسال تعیین کردید و هنوز زمان ارسال /آن ها فرا نرسیده است

Send::در این بخش می توانید ایمل های ارسالی خود را مشاهد کنید.

Drafts:در این بخش ایمیل هایی که ذخیره کردید و می خواهید بعدا ارسال کنید را می توانید مشاهده کنید

Important:ایمل هایی مهمی را که می خواهید به انها دسترسی سریع داشته باشید را می توانید در بخش مشاهده کنید.

Chat:مشاهده چت های انجام شده با دوستان خود در چت گوگل.

All Mail: این بخش تمام ایمیل های شما را در کنار هم نمایش می دهد.

Spam:در این بخش   ایمیل های تبلیغاتی و ویروس ذخیره می شود بهتر است در این بخش ایمیل هایی را  که فرستنده آن را نمی شناسید باز نکنید.

نکته : همچنین شما می توانید ایمیل های تبلیغاتی که در اینباکستان دریافت می کنید اسپم کنید تا مستقیم به پوشه اسپم منتقل شوند تا Inbox شما شلوغ نشود.

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -11


در این مرحله از ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن سعی داریم تا مراحل ارسال ایمیل را به کاربران گرامی اموزش دهیم .

1.برای ارسال ایمیل وارد صفحه اول جیمیل خود شوید . و در قسمت سمت چپ گزینه Compose را کلیک کنید تا پنجره ای دز سمت راست پایین برای شما باز شود.

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -12


آموزش تصویری ساخت فلش بوتیبل با روفوس (Rufus)

2.در کادر باز شده در سمت راست طبق توضیحات در تصویر گزینه های مشخص شده را تکمیل و ایمیل خود را با زدن Send ارسال می کنیم.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر و خدمات کامپیوتر در محل

ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن -13


امیدواریم مقاله آموزشی ساخت ایمیل ، آموزش ساخت ایمیل Gmail و استفاده از آن از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش به راحتی برای خود یک حساب جیمیل در گوگل ایجاد کنند و با ان به ارسال و دریافت ایمیل بپردازند .

بسیاری از کاربران که ایمیل یا پست الکترونیکی ندارند برخی از اوقات نیاز مبرم به داشتن ایمیل پیدا می کنند و نیاز به یک مرجع آموزش مناسب دارند تا شیوه ساخت ایمیل Gmail را به انها آموزش دهد ما در این اموزش تمام سعی خود را کردیم تا به ساده ترین و بهترین حالت ممکن کاربران را با ساخت ایمیل اشنا کنیم .

تا در هنگام نیاز بتوانند به راحتی برای خود یک حساب گوگل ایجاد کنند و برای انجام کارهای خود از ان استفاده کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 2 نظر

  • سعید گفت:

    سلام دوستان .. در صورتی که قصد ساخت یک ایمیل (آدرس الکترونیکی) شخصی برای خودتون رو دارید میتونید از آموزش زیر کمک بگیرید؛ در این مقاله به صورت قدم به قدم و تصویری به شما نحوه ساخت جیمیل نشان داده میشود. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید :

ارسال نظر