نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10Reviewed by 02128423838 on Jul 1Rating: 5.0نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 .

بسیاری از کاربران که اشنایی به کار با ویندوز و نرم افزار های پر طرفدار مورد کاربرد در ویندوز دارند . متوجه این موضوع شده اند که اغلب نرم افزار ها و بخشی از ابزار ها و نرم افزار های داخلی ویندوز برای سهولت کار کاربران متن و یا دستوری که ما جستجو می کنیم .

را در حافظه خود نگهداری می کنند و به اصطلاح در هیستوری خود ان را ذخیره می کنند که اگر ما مجددا به ان فرمان و عملیات نیاز پیدا کردیم بتوانیم راحتر و سریعتر عملیات مورد نظر خود را انجام دهیم . 

این ویژگی به خودی خود یک ویژگی کاربردی است و سرعت انجام برخی از کار های کاربران را بالا می برد . اما خب گاها پیش می اید که ما دوست نداریم که تاریجچه ای از خود و عملیات و یا دستوراتی که در برخی از نرم افزار ها و یا داخل ابزار های ویندوز انجام داده ایم را بر جای بگذاریم و می خواهیم تمام این تاریخچه ها حذف شوند .

و اگر کس دیگری بغییر از خودمان خواست از ویندوز و یا ان نرم افزار مربوطه استفاده کند به دستورات و عملیاتی که ما انجام داده ایم دسترسی نداشته باشد . خب بخش Run  در ویندوز نیز به همین صورت است و عموما ما هر نام یا دستوری را که در این بخش تایپ کنیم ویندوز به صورت خودکار ان را در تاریخچه خود نگه می دارد و عملا برای دفعات بعدی نیاز نیست که ما ان دستور یا متن خواست را مجددا بنویسیم . 

در اینجا ما سعی کردیم که نحوه خذف این تاریخچه را برای ان دسته از کاربرانی که احتمال دارد شخصی بغییر از خودشان از سیستمشان استفاده کند و تمایلی ندارند که دیگران از دستورات و فرمان های که انها در بخش run  تایپ کرده اند با خبر شوند قرار داده ایم .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 می پردازیم .


آموزش حذف تاریخچه (History) در مرورگرها

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10

پنجره “Run Command” ویندوز 10 بسیار مفید و کاربردی است.زیرا به شما امکان می دهد که برنامه های دسکتاپ را با یک خط فرمان اجرا کنید.یا نرم افزار های داخلی خود ویندوز را با تایپ نام آن اجرا کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

و همچنین از دستورات تعمیر فایل های ویندوز ، برای رفع مشکلات ویندوز و همچنین  برنامه های مدیرتی سیستم را با تایپ کلمه تعیین شده برای آن استفاده کنید.که در بسیاری از موارد می تواند بسیار کاربردی باشد.

و دیگر نیاز نباشد شما زمان زیادی برای اجرای یک برنامه بگذارید.فرمان Run تاریخچه دستورات شما را ذخیره می کند و هر بار که آن را باز می کنید دستور قدیمی را به شما نشان می دهد.

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 – 1


با این حال ممکن است نمایش دستورات استفاده شده قبلی آزار دهنده باشد.شما همچنین ممکن است نگران باشید که اگر شخص دیگری از کامپیوتر شما استفاده کند (بدون اینکه از سیستم خارج شوید) می تواند این سابقه دستور را ببیند.خوشبختانه حذف سابقه فرمان Run بسیار آسان است و فقط باید چند کلید را از رجستری حذف کنید.

1.ویرایشگر رجیستری را باز کنید.شما می توانید این کار را با زدن کلید های Windows + R انجام دهید.سپس کلمه “regedit” را تایپ کنید و بر روی ok کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 – 2


2.به مسیر HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run بروید.شما می توانید با باز کردن پوشه ها در سمت چپ به این مسیر بروید.در یکسری از نسخه های آپدیت شده و جدید ویندوز ده این کلید به اسم RunMRU است.

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 – 3


3.ورودی های دستور را در قسمت سمت راست انتخاب کرده و حذف کنید.شما می توانید آنها را با موس انتخاب کنید. سپس راست کلیک کرده و delete را انتخاب کنید.کلیدی به نام “MRUList” را حذف نکنید.هر دستور با نام (a، b، c) ذخیره می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 – 4

4.ویرایشگر رجیستری را ببندید.

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد


امیدواریم مقاله آموزشی نحوه پاک کردن تاریخچه Run در ویندوز 10 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی تاریچه موجود در بخش Run را حذف کنند . 

عموما پاک کردن تاریخچه ها جزء کار هایی است که اغلب کاربران نسبت به یادگیری  انها علاقه دارند تا رد و اثری از عملیاتی که انجام داده اند بر جای نگذارند . امیدواریم این ترفند به درد کاربران گرامی بخورد و بتوانند از ان استفاده کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر