آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روشReviewed by 021-28423838 on Jun 30Rating: 5.0آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش .

بسیاری از کاربران همیشه فایل های متنی داشتند که با پسوند پی دی اف بوده است. فایل های پی دی اف فایل هایی هستند که کاربران از ان ها برای این که قالب و فرمت نوشتار و سندشان در زمان جابه جایی از یک سیستم به سیستم دیگر تغییر  نکند استفاده می کنند.

اما گاهی پیش می اید که کاربران نیاز به تغییر سند های پی دی افشان پیدا می کنند . برای این کار ابتدا باید فایل های پی دی اف را به فایل های ورد تبدیل کنند. روش های متفاوتی برای این کار وجود دارد اما خب یکی از مشکلاتی که همیشه کاربران در زمینه تبدیل فایله ای پی دی اف به ورد با ان سر کار داشته اند.

این بوده که چطور فایل هایی که به زبان فارسی نوشته شده را از فایل پی دی اف به فایل ورد تبدیل کنند تا بتوانند انها را ویرایش کنند و دلیل این مشکل و نگرانی هم این بوده که بسیاری از نرم افزار ها تبدیل کننده فایل پی دی اف به ورد از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند .

و به همین دلیل نمی توان فایل های پی دی اف فارسی را به راحتی به فایل های ورد تبدیل کرد اما ما در اینجا روشی را آموزش داده ایم تا کاربران بتوانند فایل های پی دی اف فارسی خود را نیز به فایل ورد تبدیل کنند.

البته نرم افزار هایی برای انجام این کار طراحی شده است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کنند امکا خب برای استفاده از این نرم افزار ها باید بهای ان را بپردازید و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار نمی گیرد .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 1


فایلهای PDF اغلب هنگامی استفاده می شود که شما می خواهید سند متنی را روی سیستم دیگر بدون تغییر ساختار و فونت ها باز کنید.فایل های pdf استفاده زیادی دارند.اما مشکل این فایل ها این است که قابل ویرایش نیستن و باید آنها را به فایل word تبدیل کنید تا بتوانید آن فایل را ویرایش کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

روش اول: تبدیل فایل PDF به  Word با استفاده از Acrobat DC یا Acrobat Reader DC

Acrobat DC و Acrobat Reader DC نرم افزار Adobe به راحتی می توانند فایل های PDF را به اسناد Word تبدیل کنند.ابتدا شما باید نرم افزار  Acrobat DC یا Acrobat Reader DC را از سایت های معتبر داخلی مثل سافت 98 دانلود و نصب کرده و کرک کنید. و سپس در ادامه مقاله روش آن را مشاهده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

ذخیره کردن فونت همراه با فایل در Word و PowerPoint

1.ابتدا PDF را در Acrobat باز کنید.در قسمت سمت راست پنجره روی گزینه “Export PDF” کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 2


2.سپس گزینه Microsoft Word را در سمت چپ انتخاب کنید.در سمت راست گزینه Word Document برای تبدیل به فایل ورد ورژن های جدید و گزینه  “Word 97-2003 Document” برای تبدیل به فرمت های قدیمی ورد است.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 3


3.هنگامی که گزینه مورد نظر خود را انتخاب کردید.روی دکمه “Export” کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 4


4.در صفحه بعدی محلی که می خواهید سند جدید Word خود را ذخیره کنید.انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 5


5.یک نام برای سند خود را تایپ کنید و سپس روی دکمه “Save” کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 6

PDF شما اکنون به عنوان یک سند Word ذخیره شده است،بنابراین می توانید آن را در Word باز کرده و ویرایش کنید.


آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

روش دوم: تبدیل فایل PDF به Word با استفاده از مایکروسافت ورد

شما همچنین می توانید PDF خود را به یک سند Word با استفاده از مایکروسافت ورد تبدیل کنید.تبدیل فایل PDF به ورد اغلب به تغییر ساختار و قالب بندی سند منجر می شود.بنابراین همیشه این روش قابل اعتماد نیست.با این حال این روش به خوبی برای اسناد ساده عمل می کند.

آموزش نوشتن متن روی عکس در ورد همه نسخه ها

1.روی “File” روی نوار نوار کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 7


2.در نوار کناری که باز می شود.روی دکمه «Open» کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 8


3.در صفحه باز شده محلی که فایل pdf خود را ذخیره کرده اید انتخاب کنیذ.(کامپیوتر خودتان، OneDrive، محلی دیگر).

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 9


4.فایل pdf را انتخاب و بر روی دکمه “Open” کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 10


اگر پیام زیر ظاهر شد به این معنی است که سند جدید شما ممکن است برخی از قالب بندی ها را به عنوان یک فایل PDF را از دست بدهد.نگران نباشید فایل PDF اصلی شما دست نخورده باقی می ماند.این پیام فقط به شما هشدار می دهد تا بدانید که سند جدید ورد که از PDF ایجاد می کنید.دقیقا مشابه فایل ورد نیست.بر روی دکمه OK کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 11

نرم افزار ورد فایل PDF شما را به ورد تبدیل کرده و سپس آن را برای شما باز می کند.


آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

روش سوم: تبدیل PDF به یک سند Word با استفاده از Google Docs

سندنگار Google یک راه امن و قابل اعتماد برای تبدیل PDF خود به یک سند Word فراهم می کند.این یک فرایند دو مرحله ای است که ابتدا فایل را به یک سند Google Docs تبدیل می کنید و سپس آن را به یک سند Word تبدیل می کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

بنابراین احتمالا برخی از قالب بندی ها در هنگام تبدیل فایل از بین می رود.اگر شما روی کامپیوترتان نرم افزار Word را دارید بهتر است عملیات تبدیل را در Word انجام دهید.اما اگر نرم افزار Word را ندارید،این روش می تواند برای شما مفید باشد.همچنین اگر شما قصد تبدیل فایل PDF فارسی به ورد را دارید تنها این روش برای شما کاربردی است.برای انجام این روش شما حتما باید اکانت جیمیل داشته باشید.

1.ابتدا وارد سایت گوگل شوید.در گوشه سمت راست روی علامت مشخص شده کلیک کرده و Drive را انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 12


2. زمانی که Google Drive باز شد.بر روی دکمه “New” یا “جدید” کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 13


3.بر روی گزینه “File Upload” “آپلود فایل” کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 14


4.فایل PDF خود را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “Open” “باز کردن” کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 15


5.فایل جدید شما در حال حاضر در Google Drive شما ظاهر می شود.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 16


6.سپس روی فایل خود در Google Drive راست کلیک کنید،روی منوی “Open With” «باز کردن با»  کلیک کنید و سپس گزینه «Google Docs» را کلیک کنید.

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 17


آموزش نصب و کرک آفیس 2019

7.اکنون فایل شما به عنوان یک سند Google Doc باز شده است.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 18


8.روی منوی File کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 19


9.در منوی «Download As» کلیک کنید و سپس بر روی گزینه «(Document Word (.docx» کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش – 20

فایل Google Docs شما به فرمت Word تبدیل خواهد شد و به عنوان یک سند Word در کامپیوتر شما ذخیره می شود.


امیدواریم مقاله آموزشی آموزش تبدیل فایل PDF به Word به سه روش از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش فایل های پی دی اف خود را به ورد تبدیل کنید کاربران گرامی توجه داشته باشید که با استفاده از گوگل درایو شما می توانید فایل های پی دی اف فارسی خود را نیز به فایل ورد تبدیل کنید که این یک ویژگی فوق العاده و رایگان است که توسط گوگل ارائه شده است.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .