آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستیReviewed by 021-28423838 on Mar 19Rating: 5.0آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی بامقاله آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی  هستیم .

 امروزه همه اشخاصی که از گوشهای هوشمند ، کامپیوتر ها ، لپ تاپ ها و … استفاده می کنند بدون شک از یک نرم افزار اجتماعی مانند فیس بوک ، تلگرام  ، اینستاگرام و … استفاده می کنند . تلگرام  یکی از پر طرفدار ترین و کاربردی ترین نرم افزار های اجتماعی در ایران است .

کاربران بسیاری وجود دارند که از نرم افزار تلگرام استفاده می کنند و برای امنیت اطلاعات خودشان همانند سایر نرم افزار های اجتماعی دیگر برای ورود به نرم افزار برای خود رمز انتخاب می کنند . در صورتی که کاربران رمز دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنند و فراموش کنند باید اکانت خود را دیلیت کنند و مجددا اکانت جدیدی بسازند .

یا گاها کاربران می خواهند اکانت خود را به هر دلیلی پاک کنند و مجدد یک اکانت دیگر برای خود بسازند . ما در اینجا دو روش حذف خودکار اتوماتیک و دستی را برای کاربران قرار می دهیم تا هر زمان که نیاز داشتند با یکی از این روشها بسته به نیازشان اکانت تلگرام شان را حذف کنند .

تفاوت روش دستی و خودکار (اتوماتیک) در این است که در روش خودکار کاربر می تواند در تنظیمات تلگرام زمانی را مشخص کند که اگر در این زمان وارد اکانت خود نشد تلگرام ان اکانت را حذف کند البته این ویژگی به صورت خودکار روی 12 ماه فعال می باشد و کاربر به هر دلیلی 12 ماه با اکانت خود فعال نشود تلگرام به صورت خودکار ان اکانت را حذف می کند اما کاربر می تواند زمان های کمتر و دلخواه خود که پایینتر از 12 ماه باشد را ست کند.

اما در روش دستی شما با مراجعه به سایت تلگرام می توانید اکانت خود را حذف کنید . 

Telegram یکی از این برنامه های پیام رسانی ایمن است که رمزگذاری کامل اطلاعات را انجام می دهد. تا ارتباطات شما ایمن نگه دارد و اطلاعات شما از دسترس دیگران در امان باشد.. همانطور که کاربران بیشتر و بیشتر به سمت حریم خصوصی مطمئن حرکت می کنند ، رقابت بین پیام رسان های متمرکز بر امنیت، سخت می شود.

 

اگر تصمیم گرفتید Telegram را ترک کنید، اگر شما یک جایگزین بهتر دارید،به نگات زیر توجه کنید.

اولین چیزی که باید قبل از حذف حساب Telegram خود بدانید.

ترک Telegram سفر یک طرفه است. در اینجا قبل از این که حساب خود را از بین ببرید، چند نکته را در نظر بگیرید:

1.غیرفعال کردن حساب Telegram شما تمام لیست تماس ها، پیام ها، گروه ها، کانال ها را به طور کامل حذف خواهد کرد.

2.غیرفعال کردن هیچ راه بازگشتی ندارد.

3.اگر دوباره در Telegram ثبت نام کنید، هیچ یک از پیام ها، کانال ها و لیست های تماس شما از حساب قدیمی شما بازیابی نخواهد شد.

نکته : دو راه برای غیرفعال کردن حساب Telegram وجود دارد.

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن حساب کاربری شما بلافاصله در برنامه Telegram وجود ندارد. این به این دلیل است که فرایند غیرفعال کردن هر دو روش اول اقدام از صفحه وب و دومی روش از داخل برنامه است.

راه دوم برای حذف تلگرام به اینصورت است که شما تنظیم می کنید  برای مثال اکر در  مدت یک ماه در تلگرام فعالیت نداشتید اکانت شما به صورت اتوماتیک حذف شود.

 

1: تنظیم تنظیمات حذف اتوماتیک حساب تلگرام.

به عنوان بخشی از ویژگی های امنیتی تلگرام ، حساب های Telegram پس از زمان معینی از عدم فعالیت، خود را برای نابودی تنظیم می کنند. یک دوره پیش فرض برای 6 ماه تعیین شده است، به این معنی که اگر شما در آن زمان به حساب Telegram خود وارد نشوید، آن را حذف خواهد کرد و مکالمات شما برای همیشه از بین خواهد رفت.

شما نمی توانید این ویژگی را غیرفعال کنید، اما می توانید مدت زمانی را که از حساب کاربری شما حذف می شود تنظیم کنید و از 1 تا 12 ماه متغیر باشد. یکی از راه های خلاص شدن از حساب کاربری خود استفاده نکردن از آن به مدت یک ماه است. البته، شما نباید در آن زمان از Telegram استفاده کنید.

اگر نمیخواهید حساب خود را برای حذف خودکار تنظیم کنید، میتوانید این کاررا خودتان انجام دهید. برای یادگیری نحوه غیرفعال کردن حساب Telegram خود بخش غیره فعال کردن به صورت دستی را هم در این مقاله آموزش داده ایم .

پشتیبان گیری بکاپ و بازگردانی ریکاوری پیام ها در واتساپ WhatsApp

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل به آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی می پردازیم .

 مراحل حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار (اتوماتیک)

1. در مرحله اول آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی در تلگرام خود به بخش Setting بروید.و گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -1


2. در مرحله بعدی آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی در بخش Privacy and Security به پایین تنظیمات به بخش Delete my Account بروید. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -2


3. در مرحله بعدی آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی همانطور که مشاهده می کنید تاریخی در آنجا نمایش داده شده با کلیک روی آن می توانید زمان آن را تغییر دهید. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -3


روش های نصب اینستاگرام در کامپیوتر چگونه است؟

مراحل خذف اکانت تلگرام به صورت دستی 

در صورتی که میخواهید اکانت تلگرام خود را صورتی آنی و در همین زمان حذف کنید مراحل زیر را دنبال کنید تا به صورت کامل اکانت خود را حذف کنید.

1. در مرحله اول آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی به صفحه غیر فعال کردن Telegram در مرورگر وب خود بروید. شما می توانید از هر دو مرورگر تلفن همراه و کامپیوتر خود استفاده کنید  هر کدام که برای شما راحت تر است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

2. در مرحله بعدی آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی شماره تلفن را که با آن در تلگرام عضو شده اید را وارد کنید و بر  روی Next کلیک کنید.
مهم: حتما شماره خود را در فرم بین المللی تایپ کنید: + (کد کشور) (کد شهرستان یا حامل) (شماره شما)

مثال:9891212345678+

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -4


3. در مرحله بعدی آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی  اگر شماره تلفن خود را به درستی وارد کرده اید، یک پیام در برنامه Telegram خود (بدون SMS) با یک کد تأیید دریافت خواهید کرد.

حالا به صفحه غیر فعال کردن در مرورگر خود بازگردید، کد دریافت شده را به قسمت مربوطه وارد کنید و دکمه ورود Sign in را فشار دهید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -5


4. در مرحله بعدی آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی در حال حاضر تلگرام از شما سوال می کند که چرا می خواهید تلگرام را ترک کنید. از آنجا که این گزینه اختیاری است.

می توانید دلایل خود را برای خروج و ارائه بازخورد و یا ادامه با خالی گذاشتن فیلد نشان دهید. و بعد بر روی Done کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی 

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -6


5.در مرحله آخر آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی بعد از کلیک بر روی گزینه Done  پنجره ای برای شما ظاهر می شود که از شما سوال می کند که آیا برای حذف اکانت خو مطمئن هستید.

اگر درباره تصمیم خود مطمئن هستید روی Yes ,Delete my account کلیک کنید تا اکانت شما حذف شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی 

آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی -7

آموزش استفاد از اسکایپ ، کار با اسکایپ چگونه است؟


در صورتی که تصمیم بگیرید که می خواهید دوباره از Telegram استفاده کنید، ممکن است مجبور باشید چند روز برای ساخت اکانت جدید صبر کنید چون تلگرام تا چند روز بعد از حذف اکانت به شما اجازه ساخت اکانت نمی دهد.

امیدواریم مقاله آموزش حذف اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش به راحتی اکانت تلگرام خود را به صورت خودکار (اتوماتیک) و یا دستی حذف کنند. 

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .