دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟Reviewed by 021-28423838 on May 10Rating: 5.0دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟.

یکی از عمده مشکلاتی که همه کاربران مطمئنا با آن برخورد کرده اند این است که فلش مموری را به کامپیوتر متصل می کنند و متوجه می شوند که فایل ها داخل فلش مموری نمایش داده نمی شود. خب در چنین شرایطی مطمئنا احساس بدی به کاربر دست می دهد و فکر می کند که احتمالا فلش مموری اسیب دیده و خراب شده و تمام فایلهای داخل آن نیز از بین رفته است .

اما احتمال اینکه فلش مموری واقعا به گونه ای اسیب دیده باشد که عملا خراب شده باشد بسیار بسیار کم است و دلیل اینکه فایلها نمایش داده نمی شود به احتمال بسیار بالا مورد یا موارد دیگری است . که عموم این موارد و ایرادات هم نرم افزاری می باشد و سخت افزاری نیست .

در نتیجه رفع این مشکل اسان و انجام شدنی است و نیاز نیست که کاربران نگران از دست رفتن اطلاعات و خراب شدن فلش مموری خود باشند. عمدتا یکی از دلایلی که باعث عدم نمایش اطلاعات می شود این است که کاربران فلش خود را به به سیستم های دیگر می زنند و سیستم های دیگر هم عمدتا ویروسی هستند و با ویروسی شدن فلش امکان عدم نمایش فایل ها وجود دارد.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ می پردازیم .


بهترین آنتی ویروس های رایگان سال 2019

این واقعا ناراحت کننده است که درایو USB فلش یا هارد اکسترنالی که در آن اطلاعات داریدخالی نشان داده می شود.ولی فایل های شما  فضا اشغال کرده اند.برای رفع آن بیاییدعلل احتمالی خالی نشان دادن اما پر بودن فلش مموری را بیان کنیم.

 • درایو USB با ویروس آلوده شده است.
 • فایل ها در درایو USB پنهان شده اند.
 • یکسری مشکل برای فلش شما پیش آمده است.

نکته: به غیر از موارد ذکر شده، این مشکل همچنین می تواند به دلایل ناشناخته دیگر نیز ایجاد شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 1


دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

نمایش فایل های مخفی با استفاده از فایل اکسپلورر

در حقیقت، فایل ها و پوشه های شما مخفی شده اند.و به سادگی می توانند با خارج کردن از حالت مخفی اطلاعات خود را مشاهده کنید.

1. برو روی “This PC” در ویندوز 10 یا “My Computer” در ویندوز 7 برای باز کردن فایل اکسپلورر دوبار کلیک کنید.

2. در گوشه بالا سمت چپ، روی “File” یا “Organize” کلیک کنید و گزینه “Folder and search options” را انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 2


3. در پنجره باز شده روی «View» کلیک کنید و تیک گزینه «Show hidden files, folders and driver» را بردارید.سپس تیک سه گزینه بعدی که با Hide شروع شده اند را نیز بردارید و روی «Apply» کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 3


نکته: اگر در زمان برداشتن تیک هاپنجره زیر ظاهر شد بر روی Yes کلیک کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 4


4. شما می توانید فایل ها و پوشه ها را ببینید.اگر می خواهید پوشه خاصی را از حالت مخفی خارج کنید می توانید روی پوشه راست کلیک کرده و “Prosperities” را انتخاب کنید. سپس بر روی زبانه  “General”بروید و تیک “Hidden” را بردارید و روی “OK” کلیک کنید.

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 5


آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

خارج کردن از حالت مخفی با Command Prompt 

1.منوی استارت را باز کنید و کلمه Cmd را جستجو کنید.وبر روی آن راست کلیک کنید و گزینه  run as administrator را بزنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 6


2.دستور     *.*\:attrib -h -r -s /s /d n  را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید.

نکته: فقط دقت داشته باشید که در دستور به جای n نام درایو فلش خود را بزنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 7


3.سپس شما قادر به دیدن فایل ها و پوشه ها در درایو USB خود هستید.

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 8


دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

برسی فلش برای رفع خطا:

برای رفع مشکل یو اس بی که خالی نشان داده می شود شما همچنین می توانید از ابزار ساخته شده ویندوز CHKDSK برای بررسی درایو USB خود برای رفع ایراد استفاده کنید.

اجرای ابزار چک کردن دیسک در فایل اکسپلورر

1.  فایل اکسپلورر را باز کنید، درایو USB خود را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. سپس به “Prosperities”> “Tools”> “Check” بروید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 9


2. یکی از دو گزینه زیر را بر اساس وضعیت خاص انتخاب کنید و روی «شروع» کلیک کنید.

خطاهای سیستم فایل را به طور خودکار رفع کنیدAutomatically fix file system errors
جستجو برای بازیابی بخش های خراب Scan for and attempt recovery of bad sectors.

 

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 10


چگونه سرعت بالا آمدن – بوت شدن – ویندوز را افزایش دهیم؟

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟

اجرای CHKDSK  با استفاده از Command Prompt:

1.منوی استارت را باز کنید و کلمه Cmd را جستجو کنید.و بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه  run as administrator را بزنید.

2. در پنجره cmd دستور “chkdsk m: / f” را تایپ کنید و کلید Enter وارد کنید.

نکته: “m” به نامه درایو پارتیشن USB درایو شما اشاره دارد.

پس از این عملیات، امکان دارد فایل ها و پوشه های شما بر روی درایو USB ظاهر شوند.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ – 11


امیدواریم مقاله آموزشی دلیل خالی نشان دادن فلش مموری پر در کامپیوتر چیست؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی زمانی که با مشکل عدم نمایش اطلاعات فلش خود داخل کامپیوتر مواجه شدند ان را بررسی کنند و مشکل پیش امده را رفع کنند .

نکته : کاربران گرامی توجه داشته باشید که اگر فلش شما در کامپیوتر باز شود ولی اطلاعات را نمایش ندهد حتما فلش شما سالم است و به علت یک مشکل نرم افزاری که پیش امده فایل ها نشان داده نمی شود . پس مطمئن شوید که هرگز به نام عدم نمایش اطلاعات خراب بودن فلشتان از لحاظ سخت افزاری را به شما تحمیل نکنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .

 

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 9 نظر

 • Nima گفت:

  سلام . ببخشيد يه سوال داشتم اينكه چند روز پيش اومدم يه فايلى رو بريزم رو فلشم كه وسط كار همش ارور ميداد و فرداش كه فلش رو دوباره به لپتاپ وصل كردم لپتاپ خيلى كند شد همش هنگ مى كرد و توى my computer درايو فلش ممورى اومد ولى نه داخلش ميشه نه ميشه روش راست كليك كرد نه اصلا حجم باقيمانده و مصرفى رو نشون ميده گزينه safe remove تو نوار پايين لپتاپ مياد ولى اونم كار نمى كنه هر برنامه اى هم واسه تعمير فلش باز مى كنم فلش رو نمى شناسه تو ديوايس منيجرم درايو ها رو باز نمى كنه ولى وقتى فلش رو جدا مى كنم سريع برنامه ها باز ميشن و لپتاپ اصلا جون ميگيره . با فلش هاى ديگه امتحان كردم ولى مشكلى نبود و لپ تاپ راحت ميخوند . بعد كه اون فلش خراب رو وصل كردم به تلويزيون تمام اطلاعات راحت اومد و همه رو مى خوند ولى تو لپ تاپ نمى خونه فلش رو و همش هنگ مينكه. بنظرتون مشكلش از كجاست و راه حلش چيه ؟ با تشكر

  • مدیریت 28423838-021 گفت:

   سلام نکته اول اینکه فلش شما به دلیل اینکه اطلاعات را زمانی که به تلویزیون وصل می شود نمایش می دهد سالم است و مشکل نرم افزاری برای فلش پیش امده که اطلاعات را درون لپ تاپ نمایش نمی دهد و باعث هنگ کردن لپ تاپ می شود
   اما
   اگر می خواهید اطلاعات در فلش باقی بماند
   مراحل زیر را طی کنید .
   می توانید از ویندوز لایو (سیستم عامل بوتیبل ویندوز) منظورم هست از اون استفاده کنید سی دی ویندوز بوتیبل رو درون سی دی رام قرار بدید و بعد
   فلش رو وصل کنید به احتمال خیلی بالا فلش و اطلاعات داخلش نمایش داده می شه و بعد اطلاعات رو جابجا کنید و فلش رو یک بار فرمت کنید به احتمال بالا مشکل حل میشه .
   اگر میخواهید کلا فلش رو فرمت کنید و اطلاعات داخلش مهم نیست میتونید از روش زیر استفاده کنید
   این اموزش رو مطالعه کنید https://pcgalaxy.ir/format-computer-and-laptop/
   از بخش دستور در cmd استفاده کنید
   اگر نتوانستید وارد بخش cmd بشوید و هنگ سیستم به گونه ای بود که حتی نتوانستید بخش cmd را باز کنید از برنامه acronis disk director استفاده کنید سی دی بوتیبل نرم افزار ذکر شده را تهیه کنید و با استفاده از ان درایو فلش را فرمت کنید
   امیدوارم با استفاده از موارد فوق توانسته باشید مشکل خود را حل کنید.

 • وحید گفت:

  با عرض سلام.فلش مموری من درکامپیوتر خودم باز میشه و هیچ مشکل نداره ولی در هیچ ضبط صوت یا سیستم دیگه ای باز نمیشه حتی به تعمیرکاراهم نشان دادم میان اصلا فلش فرمت هم نمیشه باید دوره انداخت ولی در سیستم خودم هیچ مشکل نداره

 • Erfan گفت:

  فوق العاده بود ممنون

 • dr.m.t گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشی خدمت شما
  ببخشید یکی از فامیلامون دوهفته پیش به دلیل ویروس شدیدی که توی کامپیوتر بود ویندوزو 10رو پاک کردوویندوز7گذاشت شب که کیس رو وصل کردیم و بابای من پاکامپیوتر نشست.صبح که شد دیدم هرچی عکس فیلم موسیقی تو درایو dوfداشتم پاک شده ممکنه راهنمایی کنی؟راستی توسطل آشغال هم چیزی نبود.
  ومشکل دوم علامت صدادرمیاد اما هیچ صدایی پخش نمیه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

 • حبیب سلیمی گفت:

  باسلام.من وقتی فلش به لپ تاپ میزنم خودبخود چندتا پوشه بازمیکنه(داخل فلش).چطوری اینو درست کنم خاهشا راهنمایی کنید.ممنون تز سایت بسیار بسیار اموزنده تون.خسته نباشید.

ارسال نظر