تاریخچه پیشرفت علم کامپیوترReviewed by 02128423838 on Aug 16Rating: 5.0تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر .

کامپیوتر نه برای سرگرمی یا ایمیل بلکه به دلیل نیاز به حل یک بحران جدی در برابر تعداد متولدین تا سال 1880 بود.تا آن زمان جمعیت آمریكا به قدری زیاد شده بود كه بیش از هفت سال طول كشید تا نتایج سرشماری آمریكا را جمع كنید.دولت به دنبال راهی سریع تر برای به پایان رساندن کار بود و باعث ایجاد کامپیوترها مبتنی بر پانچ کارت شد که اندازه ای برابر یک خانه داشت.

امروزه کامپیوترها قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به تلفن های هوشمند موجود دارند.تاریخچه مختصر زیر در مورد محاسبات،جدول زمانی از نحوه تکامل کامپیوترها از ابتدای کار به ماشینهای امروزی است که در زمینه های اینترنت،بازی و پخش چندرسانه ای پیشرفت قابل توجهی داشته اند.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 1


آموزش قفل گذاری روی پوشه ها در ویندوز 10 بدون استفاده از نرم افزار

1801:در فرانسه،جوزف ماری ژاکارد لباسی را اختراع کرد که از کارتهای چوبی سوراخ دار برای بافتن خودکار طرح های پارچه ای استفاده می کند.کامپیوترهای اولیه از کارتهای پانچ مشابه استفاده می کردند.

1822:چارلز بابیج،ریاضیدان انگلیسی ماشین محاسبه بخار محور را قادر می سازد که بتواند جداول اعداد را محاسبه کند.این پروژه که توسط دولت انگلیس تأمین می شد یک شکست بود.با این وجود بیش از یک قرن بعد اولین کامپیوتر جهان ساخته شد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

1890:هرمان هالریت برای محاسبه سرشماری سال 1880  یک سیستم کارت پانچ طراحی کرد و این کار را فقط در سه سال انجام داد و 5 میلیون دلار برای دولت پس انداز کرد.او شرکتی را تأسیس می کند که در نهایت IBM شد.

1936:آلن تورینگ مفهوم دستگاه جهانی را که بعداً به آن ماشین تورینگ گفته می شود.ارائه کرد.که قادر به محاسبه هر چیز قابل محاسبه بود.مفهوم اصلی کامپیوتر مدرن مبتنی بر عقاید وی بود.

1937:J.V. Atanasoff ،استاد فیزیک و ریاضیات در دانشگاه ایالتی آیووا سعی در ساخت اولین کامپیوتر بدون دنده،دوربین،کمربند یا شفت داشت.

1939:براساس موزه تاریخ کامپیوتر،هیولت پاکارد توسط دیوید پاکارد و بیل هیولت در یک گاراژ در پالو آلتو کالیفرنیا تأسیس شده است.

1941:آتاناسوف و دانشجوی فارغ التحصیلش کلیفورد بری کامپیوتری طراحی کردند که بتواند 29 معادله را همزمان حل کند.این اولین باری است که یک کامپیوتر قادر به ذخیره اطلاعات در حافظه اصلی خود است.

1943-1944:دو استاد دانشگاه پنسیلوانیا جان ماوچلی و جی پرسپر اکرت یکپارچه کننده حسابگر الکترونیکی و ماشین حساب (ENIAC) را ساختند.که پدربزرگ کامپیوتر های دیجیتالی محسوب می شود یک اتاق 20 فوت با 40 پا را پر می کرد و 18000 لامپ خلاء داشت.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 2


1946:ماوچلی و پرپر دانشگاه پنسیلوانیا را ترک و از بودجه سرشماری برای ساخت UNIVAC اولین کامپیوتر تجاری برای برنامه های تجاری و دولتی استفاده کرد.

1947:ویلیام شوکلی،جان باردین و والتر برتاین از آزمایشگاه های بل ترانزیستور را اختراع کردند.آنها کشف کردند که چگونه می توان سوئیچ برقی را با مواد جامد و بدون نیاز به خلا ایجاد کنند.

1953:گریس هاپر اولین زبان کامپیوتر را ایجاد کرد که در نهایت با نام COBOL شناخته می شد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 3


1954:براساس اعلام دانشگاه میشیگان،زبان برنامه نویسی FORTRAN مخفف Transmula Transmlation توسط تیمی از برنامه نویسان در IBM به رهبری جان Backus ساخته شده است.

1958:جک کیلبی و رابرت نویز از مدار یکپارچه رونمایی کردند که به تراشه کامپیوتر معروف است در سال 2000 كیلبی به خاطر كارهای خود جایزه نوبل فیزیك دریافت كرد.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 4


1964:داگلاس انگلبرت نمونه اولیه کامپیوتر مدرن را با ماوس و رابط کاربری گرافیکی (GUI) ارائه می دهد.این کار نشانگر تکامل کامپیوتر از یک ماشین تخصصی دانشمندان و ریاضیدانان تا فناوری است که برای عموم مردم قابل دسترسی تر است.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 5

1969:گروهی از توسعه دهندگان در آزمایشگاه های بل یونیکس را تولید می کنند.یک سیستم عامل که به مسائل سازگاری می پردازد.UNIX که به زبان برنامه نویسی C نوشته شده بود.در سراسر سیستم عامل های مختلف قابل حمل بود و به سیستم عامل پر طرفدار در بین اصلی ترین شرکت ها و اشخاص دولتی تبدیل شد.

با توجه به آهسته بودن سیستم هرگز در بین کاربران کامپیوتر های خانگی مورد استقبال قرار نگرفت.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل


1970:اینتل که اخیراً شکل گرفته است از Intel 1103 ، اولین تراشه (Dynamic Access Memory (DRAM رونمایی کرد.

1971:آلن شوگارت تیمی از مهندسان آی بی ام را هدایت می کند که “دیسک فلاپی” را اختراع می کنند و به آنها امکان می دهد داده ها در کامپیوترها به اشتراک گذاشته شود.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 6


1973:رابرت متكالف عضو هیات تحقیقاتی زیراكس اترنت را برای اتصال چندین رایانه و سایر سخت افزارها توسعه داد.

1974-1977:تعدادی از کامپیوتر های شخصی وارد بازار شدند.از جمله Scelbi & Mark-8 Altair ، IBM 5100 ، TRS-80 Radio Shack – که به “Trash 80” معروف است.

1975:مجله محبوب الکترونیک در ژانویه Altair 8080 عکسی را نشان می دهد که به عنوان “اولین کیت مینی کامپیوتر در جهان برای مدل های تجاری رقیب” توصیف شده است.”پل آلن” و “بیل گیتس” پیشنهاد می دهند که با استفاده از زبان جدید BASIC نرم افزارهایی را برای Altair بنویسید.در تاریخ 4 آوریل پس از اولین موفقیت دو دوست کودکی شرکت نرم افزاری مایکروسافت را تاسیس می کنند.

1976:طبق گفته دانشگاه استنفورد استیو جابز و استیو وزنیاک کامپیوترهای اپل را دراولین روز آپریل راه اندازی می کنند و اپل I اولین رایانه را که دارای صفحه ای تک مدار است راه اندازی شد.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 7


آموزش تایپ صوتی به زبان فارسی در Google Docs

1977:ارائه اولیه Radio Shack از TRS-80 برای نوشتن نرم افزار که به صورت گسترده ای به فروش رفت.برای اولین بار غیر حرفهایها می توانستند برنامه بنویسند و یک کامپیوتر را به آنچه می خواستند.تبدیل کنند.

1977:جابز و وزنیاک درگیر ساخت اپل II اولین رایانه ای West Coast بودند.که داری گرافیک رنگی بود و یک درایو کاست صوتی را برای ذخیره سازی در اختیار داشت.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 8


1978:حسابداران اولین برنامه صفحه گسترده رایانه ای VisiCalc را معرفی کردند.

1979:وقتی که شرکت WordStar ایده MicroPro International  را منتشر می کند.پردازش کلمه به واقعیت تبدیل شد.

1981:اولین رایانه شخصی IBM با کد “Acorn” معرفی شده است.که از سیستم عامل MS-DOS مایکروسافت استفاده می کرد.دارای تراشه اینتل دو دیسک فلاپی و مانیتور رنگی بود.اولین باری که کامپیوتر از طریق توزیع کنندگان در دسترس عموم است.همچنین اصطلاح PC(کامپیوتر شخصی) رایج شد.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 9


1983:لیزا اپل اولین کامپیوتر شخصی است که دارای رابط کاربری گرافیکی (GUI) است.همچنین از منوی کشویی و آیکون ها بهره می برد.Gavilan SC اولین کامپیوتر قابل حمل با فاکتور فرم آشنایی شکل و اولین دستگاهی بود که به عنوان “لپ تاپ” به بازار عرضه شد.

1985:در این سال مایکروسافت ویندوز را ارائه کرد.این پاسخ شرکت ماکروسافت به رابط کاربری گرافیکی اپل بود.Commodore از Amiga 1000 رونمایی کرد که دارای قابلیت های پیشرفته صوتی و تصویری است.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 10


1985:ثبت اولین نام دامنه dot-com در 15 مارس سالها قبل از شروع شبکه جهانی وب است.شرکت Symbolics Computer تولید کننده رایانه کوچک ماساچوست.Symbolics.com را ثبت می کند.بعد از گذشت بیش از دو سال فقط 100 عدد دامنه ثبت شده بود.

1986:شرکت Compaq brings کامپیوتر Deskpro 386 را به بازار عرضه می کند.معماری 32 بیتی آن سرعت بالایی را نسبت به نسخه های قبلی ارائه می کرد.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 11


1990:تیم برنرز لی،محقق CERN،زبان طراحی سایت (HyperText Language Markup Language (HTML را توسعه دادند.و باعث ایجاد شبکه جهانی وب شدند.

1994:در این سال بازی هایی با عنوان “Command & Conquer” ، “Alone in the Dark 2” ، “Park Park” ، “Carpet Magic” ، “Descent” و “Adventure Big Big” به بازار عرضه شد.

1996:سرگئی برین و لری پیج موتور جستجوی گوگل را در دانشگاه استنفورد توسعه دادند.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 12


1997:مایکروسافت 150 میلیون دلار در اپل سرمایه گذاری کرد.و در آن زمان تلاش زیادی کرد به پرونده دادگاه اپل علیه مایکروسافت خاتمه دهد.که در آن ادعا می شد مایکروسافت از “ظاهر” سیستم عامل اپل کپی کرده است.

1999:اصطلاح Wi-Fi به بخشی از زبان محاسبات تبدیل می شود و کاربران بدون سیم شروع به اتصال به اینترنت می کنند.

2001:اپل از سیستم عامل Mac OS X پرده برداری کرد،که از دیگر مزایای آن،معماری حافظه محافظت شده و انجام چند وظیفه پیشگیرانه است.مایکروسافت ویندوز XP را روانه بازار می کند که دارای یک رابط کاربری گرافیکی و طراحی جدید است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

2003:اولین پردازنده 64 بیتی، AMD Athlon 64 AMD ،در بازار عمومی عرضه شد

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 13


2004:Firefox 1.0 موزیلا اینترنت اکسپلورر مایکروسافت،مرورگر وب غالب را به چالش می کشد.فیس بوک یک سایت شبکه های اجتماعی راه اندازی کرد.

2005:YouTube یک سرویس به اشتراک گذاری ویدیو تأسیس کرد.Google Android سیستم عامل تلفن همراه مبتنی بر لینوکس را ارائه کرد.

2006:اپل مک بوک پرو اولین کامپیوتر همراه مبتنی بر پردازنده Intel دو هسته ای خود و همچنین iMac مبتنی بر Intel را معرفی کرد.کنسول بازیNintendo’s Wii وارد بازار شد.

2007:آیفون عملکردهای کامپیوتری بسیاری را به تلفن هوشمند اظافه کرد.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 14


2009:مایکروسافت ویندوز 7 را راه اندازی کرد.امکان برای پین کردن برنامه ها به نوار وظیفه و پیشرفت در تاچ و تشخیص دست خط ، از دیگر ویژگی های این سیستم عامل بود.

2010:اپل از iPad رونمایی کرد.و معنی کامپیوتر های قابل حمل و تلفن همراه را تغییر داد.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 15


معرفی پورت های ورودی و خروجی کامپیوتر و کاربرد آنها

2011:Google Chromebook لپ تاپی را ارائه کرد.که دارای سیستم عامل Google Chrome است.

2012: فیس بوک در 4 اکتبر از مرز 1 میلیارد کاربر عبور کرد.

2015: اپل ساعت اپل را منتشر کرد.مایکروسافت ویندوز 10 را منتشر کرد.

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 16


2016: اولین کامپیوتر کوانتومی قابل برنامه ریزی مجدد ایجاد شد.Shantanu Debnath یک فیزیکدان کوانتومی گفت:تاکنون هیچ پلتفرم محاسباتی کوانتومی وجود ندارد که بتواند الگوریتم های جدیدی را در سیستم خود برنامه ریزی کند.آنها معمولاً برای حمله به یک الگوریتم خاص طراحی شده اند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر – 17

2017: آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) در حال تهیه برنامه جدید “انفورماتیک مولکولی” است که از مولکول ها به عنوان رایانه استفاده می کند.آن فیشر،مدیر برنامه در دفتر علوم دفاعی دارپا  در بیانیه ای گفت:”شیمی مجموعه ای غنی از خواص را ارائه می دهد که ما می توانیم از آنها برای ذخیره سازی سریع و پردازش اطلاعات سریع مقیاس پذیر استفاده کنیم.

میلیون ها مولکول وجود دارد.و هر مولکول از یک ساختار اتمی سه بعدی منحصر به فرد و همچنین متغیرهایی مانند شکل اندازه و یا حتی رنگ برخوردار است.این غنای فضای طراحی گسترده ای را برای کاوش در روش های جدید و چند ارزش برای رمزگذاری و پردازش فراهم می کند.داده های فراتر از 0 و 1 از معماری های دیجیتال مبتنی بر منطق فعلی.رایانه های آینده ممکن است ماشینهای مولکولی Minuscule باشند.


امیدواریم مقاله آموزشی تاریخچه پیشرفت علم کامپیوتر برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این مقاله آموزشی از تاریخچه کامپیوتر ها و پیشرفت انها مطلع شوند.

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

ارسال نظر