مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلودReviewed by 021-28423838 on Aug 10Rating: 5.0مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود .

برخی از اصطلاحات در دنیای فناوری وجود دارد که دانستن مفهوم انها برای کاربران بسیار خوب و کاربردی است . این اصطلاحات در زمینه مختلف فناوری به کار برده می شوند برای مثال فرض کنید یک کاربر برای خود یک اینترنت از یک شرکت خصوصی و یا مخابرات تهیه کرده است و خب با اصطلاحاتی همچون دانلود و اپلود و حجم اینترنت و ترافیک اشنا نیست.

در حالی که دانستن مفهوم و معنی این اصطلاحات برای این فرد بسیار مهم است چون باید بداند که چطور از حجم خریداری شده خود استفاده کند که هزینه ها قابل کنترل باشد و خب زمانی که می خواهد جدول مصرف خود را ببیند باید با مفهوم های دانلود و اپلود نیز اشنا باشد تا بتواند تشخیص دهد که از حجم خود به چه صورت استفاده کرده است .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود می پردازیم .

روش های بالا بردن امنیت در کامپیوتر و اینترنت

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟

ترافیک اینترنت جریان داده ها از طریق اینترنت است.به طور کلی به همه ی دریافت ها و ارسال ها در اینترنت ترافیک گفته می شود.که براساس کیلوبایت محاسبه می شود.که هر 1024 کیلوبایت برابر یک مگابایت است.به طور مثال اگر ترافیک اینترنت شما در یک ماه 10 گیگابایت(10240 مگابایت) باشد.این ترافیک برای آپلود و دانلود شما محاسبه می شود.و اگر شما از طریق ایمیل یک فایل 500 مگابایتی برای شخصی آپلود و ارسال کنید این حجم از ترافیک کلی شما کسر خواهد شد.

به دلیل ماهیت توزیع شده اینترنت هیچ نقطه اندازه گیری واحدی برای کل ترافیک اینترنت وجود ندارد.عبارت “ترافیک اینترنت” گاهی برای توصیف ترافیک وب میزان داده ارسال و دریافت شده توسط بازدید کنندگان یک وب سایت خاص در شبکه جهانی وب استفاده می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 1


احتمالاً بارها اصطلاحات “upload” و “download” را شنیده اید.اما این اصطلاحات در واقع به چه معنی است؟ منظور از upload فایل در وب سایت یا download فایلی از اینترنت چیست؟تفاوت بین download و upload چیست؟این اصطلاحات اساسی است که هر کاربر اینترنت باید بداند.در زیر به معنای download و upload خواهیم پرداخت.

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 2

 


معنی آپلود فایل چیست؟

در وب upload= ارسال است.می توانید مانند فرستادن داده “به سمت بالا” روی ابر/اینترنت در نظر گرفت.وقتی چیزی را در یک وب سایت،کامپیوتر دیگر،یک مکانی در شبکه و غیره آپلود می کنید.در اصل داده را از دستگاه خود به دستگاه دیگر ارسال می کنید.فایل ها را می توان در یک سرور مانند یک وب سایت،یا مستقیماً در دستگاه دیگر ذخیره کرد.نوع فایل مهم نیست

به عنوان مثال اگر تصویری را در فیس بوک آپلود می کنید.در اصل تصویر را از دستگاه خود به وب سایت فیس بوک ارسال می کنید.بنابراین upload در نظر گرفته می شود.می توانید اسناد را در ایمیل خود آپلود سپس برای معلم خود ارسال کنید.یا ویدیویی را در YouTube آپلود کنید.موسیقی را در مجموعه موسیقی آنلاین خود و غیره آپلوذ کنید.همه ی این موارد آپلود نامیده می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نحوه باز کردن تب های بسته شده در Chrome ، فایرفاکس ، اپرا

معنی دانلود فایل چیست؟

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 3


طرف مقابل بارگذاری (upload)، بارگیری(download) قرار دارد.شما از جاهای دیگر داده می گیرید و آن را روی دستگاه خود ذخیره می کنید.اساساً آن فایل را از اینترنت “پایین” می آورید.دانلود فایلی از اینترنت بدان معنی است که شما می توانید داده ها را از مکان دیگر به دستگاه شخصی خود انتقال دهید.آن دستگاه می تواند تلفن همراه، کامپیوتر،لپ تاپ یا حتی ساعت هوشمند و غیره باشد.

انواع اطلاعات را می توان از اینترنت دانلود کرد:کتاب،فیلم،نرم افزار و غیره. به عنوان مثال می توانید فیلم را در تلفن خود دانلود کنید تا زمانی که در حال حرکت هستید آن فیلم را تماشا کنید.این بدان معنی است که داده های واقعی که فیلم را تشکیل می دهد از سایتی که شما از آن دریافت کرده اید.به تلفن شما منتقل شده و در زمان متصل نبودن به اینترنت شما به آن فیلم به صورت آفلاین دسترسی دارید.

 

آپلود در مقابل دانلود: چگونه آنها با هم مرتبط هستند.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 4


با توجه به اینکه آپلود اطلاعات را ارسال می کند و دانلود در حال ذخیره(دریافت) داده ها است.ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که این کار در تمام مدت استفاده شما از اینترنت در حال انجام است.حتی جستجو در گوگل یا مشاهده یک وب سایت.زمانی که مرورگر وب خود را باز می کنید.و به Google.com می روید.و کلمه مورد نظر خود را جستجو می کنید.بخشهای کمی از داده را در حال آپلود است تا موتور جستجوی Google نتیجه را پیدا کند.زمانی که نتیجه جستجو را مشاهده می کنید در اصل نتیجه دانلود و به شما نمایش داده می شود.

مثالی دیگر:زمانی که در YouTube فیلمی را جستجو می کنید.هر کلمه که برای جستجو  وارد می کنید.بیت هایی از داده را به سایت می فرستند تا ویدیوی مورد نظر خود را درخواست کنید.هر کدام از درخواستهایی که ارسال می کنید آپلود است.هنگامی که نتایج توسط YouTube به عنوان صفحات وب برای شما ارسال می شود.آن صفحات برای مشاهده شما دانلود می شوند.

یک مثال دقیق تر:.هنگام ارسال عکس به شخصی از طریق ایمیل تصاویر را در یک سرور ایمیل آپلود می کنید.اگر عکس پیوست شده را از شخصی که ایمیل را برای شما ارسال کرده است،ذخیره می کنید.در اصل آن عکس را در دستگاه خود دانلود کرده اید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

دانستن تفاوت آپلود/دانلود

دانلود و آپلود بارها در پس زمینه اتفاق می افتد.معمولاً نیازی به درک زمان آپلود یا دانلود نیست.اما دانستن تفاوت آنها در برخی شرایط مهم است.به عنوان مثال اگر یک وب سایت به شما می گوید رزومه خود را با استفاده از فرم آنلاین آنها آپلود کنید.اما شما نمی دانید که آیا این به معنای ذخیره فایلی در کامپیوتر است یا ارسال یک فایل برای آنها که می تواند باعث سردرگمی شما شود.

یا شاید شما در حال خرید یک اشتراک اینترنت خانگی باشید و یک سرویس را ببینید که دارای سرعت دانلود 50 مگابیت بر ثانیه و دیگری با سرعت آپلود 20 مگابیت در ثانیه است.اکثر مردم به سرعت سریع آپلود نیاز ندارند.مگر اینکه آنها اغلب مقدار زیادی داده را از طریق اینترنت ارسال می کنند.با این وجود،ندانستن تفاوت بین آپلود و دانلود ممکن است باعث شود شما هزینه بیشتری را برای اینترنت خود بپردازید.

 

Streaming چیست؟

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 5


از آنجا که سرعتی که می توانید فایل هایی را از طریق اینترنت دانلود کنید.به سرعت گرفته شده از ISP خود و مبلغ پرداخت شده بر می گردد.برخی از افراد تصمیم می گیرند که داده ها را به جای دانلود پخش کنند.این دو کار مشابه هم هستند.اما از نظر فنی یکسان نیستند و مزایایی در هر دو وجود دارد.

به عنوان مثال سایت های پخش فیلم وجود دارد که به شما امکان می دهد به جای دانلود فیلم،آنها را بصورت آنلاین تماشا کنید.و برنامه های وب که به جای ذخیره فیلم در دستگاه شما می توانند فیلم را در مرورگر شما نمایش دهند.

در صورت تمایل به تماشای فیلم،ویرایش اسناد،مشاهده عکس،گوش دادن به موسیقی و غیره،بدون اتصال به اینترنت دانلود کردن مفید است.کل فایل ها از زمان شروع دانلود در دستگاه شما ذخیره نمی شود.و شما باید برای استفاده از آن منتظر بمانید.تا دانلود تکمیل شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

از طرف دیگر اگر می خواهید قبل از دانلود از قسمتی از فایل را مشاهده کنید.جریان سازی(Streaming) مفید است.برای مثال می توانید فیلم های Netflix را در لپ تاپ خود پخش کنید.بدون این که ابتدا بخواهید فیلم را دانلود کنید.با این حال فایل به صورت آفلاین قابل استفاده نیست زیرا پس از اتمام جریان (Streaming) کاملاً از دستگاه شما حذف می شود.

جلوگیری از هایپر لینک خودکار در Word

حقایق دیگر درباره دانلود و آپلود

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود – 6

استفاده از کلمات دانلود و آپلود معمولاً برای نقل و انتقالاتی که بین یک دستگاه  و دستگاه دیگر در اینترنت صورت می گیرد.استفاده می شود.به عنوان مثال شما که هنگام کپی کردن فایلی از کامپیوتر خود به حافظه فلش نمی توانید بگوید اطلاعات در فلش دانلود می شود.


امیدواریم مقاله آموزشی مفهوم ترافیک ماهانه اینترنت چیست؟ معنی دانلود و آپلود از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش با اصطلاحات موجود در زمینه اینترنت مانند دانلود و اپلود و حجم اینترنت اشنا شده و از انها برای فهمیدن جدول محاسبات حجم اینترنت خود استفاده کنند.

کاربران گرامی ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.

مدیریت 28423838-021

نویسنده مدیریت 28423838-021

پست های بیشتر توسط مدیریت 28423838-021

به بحث بپیوندید 6 نظر

ارسال نظر