آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 30Rating: 5.0 آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟.

نرم افزار افیس که به وسیله مایکروسافت ارائه شده بدون شک یکی از معروفترین و پرکاربردترین نرم افزار های دنیاست و با وجود پشتیبانی مایکروسافت و بروز رسانی های هر ساله این نرم افزار توسط این نرم افزار توسط مایکروسافت بدون شک این نرم افزار همیشه یکی از پرکاربردترین ها و محبوب ترین های باقی خوواهد ماند .

در اینجا با توجه به استفاده اکر کاربران از نرم افزار افیس و بخصوص نرم افزار ورد ما تصمیم گرفتیم یک حرکت کاربردی که اکثر کاربران به آن نیاز پیدا می کنند را در این مقاله آموزش دهیم . این ویژگی در نرم افزار ورد کمک بسیار شایانی به ان دسته از کاربرانی که در حال نوشتن مقاله و پایان نامه خود هستند می کند .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ می پردازیم .

 

تصور کنید که شما در حال کار با یک سند بسیار طولانی در مایکروسافت ورد مانند یک مقاله دانشگاهی یا یک گزارش بزرگ هستید. بسته به پروژه، ممکن است ده ها یا حتی صدها صفحه طولانی داشته باشید! هنگامی که یک سند بزرگ است بخاطر سپردن اینکه هر موضوع در کدام صفحه است می تواند کار بسیار مشکلی باشد.

خوشبختانه، Word اجازه می دهد تا شما یک جدول از محتویات را بسازید و از آن برای جابجایی بین سندخود استفاده کنید

جدول محتویات درست همانند فهرست فصل ها در آغاز یک کتاب است. این لیست شامل هر بخش در سند و شماره صفحه آن بخش شروع می شود.

 آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -1


کلیدهای میانبر نرم افزار ورد Microsoft Word چیست؟

کاربران گرامی توجه داشته باشید که می توانید یک جدول فهرست را به صورت دستی تایپ کنید و نام های بخش و صفحات را ایجاد کنید اما زمان زیادی را از شماخواهد گرفت. و اگر تصمیم به تنظیم مجدد بخش ها و صفحات بگیرید مجبورید همه چیز را دوباره به روز کنید. با این حال با امکان ساخت فهرست خودکار ورد می تواند یک جدول فهرست را به صورت خودکار ایجاد و به روز کند

نکته:ما از Word 2013 برای ایجاد یک فهرست از محتویات استفاده می کنیم، اما شما می توانید همان روش مشابه را در Word 2010 یا Word 2007 استفاده کنید.

1.مرحله اول آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ اعمال سبک های عنوان می باشد .کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

سبک یا Style در ورد از اهمیت بالایی برخوردار است شما برای درست کردن فهرست باید عنوان مطالب خود را با یک سبک یا Style نوشته باشید تا به راحتی بتوانید فهرست خود را بسازید.

اگر یک سبک عنوان را انتخاب کنید به ورد می گویید که بخش جدیدی از متن خود را آغاز کرده اید. هنگام درست کردن جدول فهرست، یک بخش برای هر عنوان ایجاد کنید. در جدول فهرست بالا هر Chapter از یک سبک(Style) عنوان استفاده می کند، بنابراین چهار بخش وجود دارد.

برای اعمال یک سبک عنوان، متنی را که می خواهید  انتخاب کنید، سپس عنوان دلخواه را در گروه Styles در برگه Home انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -2


2. مرحله دوم آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ باید جدول فهرست بسازید.

هنگامی که سبک های عنوان را اعمال کردید، می توانید جدول فهرست مطالب خود را فقط با چند کلیک بسازید. به زبانه Referencies بروید، سپس بر روی  Table of Contents کلیک کنید. یک جدول ساخته شده از منوی که ظاهر می شود را انتخاب کنید و جدول فهرست در سند شما ظاهر می شود.

 آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -3


همانطور که  تصویر زیر مشاهده می کنید جدول فهرست از سبک های عنوان در سند خود استفاده می کند تا مشخص شود که از کدام بخش شروع می شوند. بخش هایی که با یک Heading 2 یا Heading 3 شروع می شوند در یک سبک Heading 1 مشخص می شوند بسیار شبیه یک لیست چند سطحی است. اینگونه در نظر بگیرید که سبک ها به صورت پلکانی به سبک اول خود مربوط می شوند.

به عنوان مثال شما در مقاله خود یک فصل به عنوان آموزش دارید و این فصل شامل دو زیر مجموعه به نام های سخت افزار و نرم افزار است و باز مثلا بخش نرم افزار دارای دو زیز مجموعه به نام های نرم افزار های کاربردی و نر افزار های تخصصی می باشد .

شما در تقسیم بندی به این صورت عمل می کنید که سبک شماره یک را آموزش در نظر می گیرید و سبک شماره دو شامل نرم افزار و سخت افزار می شود و زیر مجموعه نرم افزار را سبک سه در نظر می گیرید . که در انتها همه سبکها زیر مجموعه سبک یک تلقی می شوند .کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -4


جدول فهرست که برای هر بخش ایجاد می شود داری لینک می باشد. که به شما اجازه می دهد تا قسمت های مختلف سند خود را مرور کنید. فقط کلید Ctrl را در صفحه کلید خود نگه دارید و برای رفتن به هر بخش کلیک کنید.

 آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -5

3. مرحله سوم  آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ شامل بروز رسانی فهرست در صورت نیاز می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اگر سند خود را ویرایش یا مطلبی به آن اضافه کردید، بروز رسانی فهرست کار بسیار آسانی است. فقط جدول محتویات را انتخاب کنید، بر روی Update Table کلیک کنید، و در پنجره محاوره ای که ظاهر می شود، Update Complete Table را انتخاب کنید. سپس جدول محتویات به روز می شود تا هر تغییری که دادید به فهرست اعمال شود.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ -6


نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

نکته:مهم نیست که سند شما چقدر بزرگ باشد، می توانید مشاهده کنید که هیچ کار پیچیده ای برای ایجاد یک فهرست از مطالب وجود ندارد. 


امیدواریم مقاله آموزشی  آموزش ساخت فهرست مطالب در ورد چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش بریا مقالات و نوشته های خود به راحتی و در هز زمان که نیاز داشتند فهرست ایجاد کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.