نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016Reviewed by 021-28423838 on Apr 9Rating: 5.0نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016.

بدون شک اکثر کاربران کامپیوتر از مجموعه نرم افزار افیس استفاده می کنند نرم افزار ورد یکی از نرم افزار های مجموعه افیس است که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده است . نرم افزار ورد قوی ترین نرم افزار در زمینه ویرایش متن و نگارش متن می باشد .

همه کاربرانی که از این نرم افزار استفاده می کنند مطمئنا به قدرت و پیشرفتگی این نرم افزار در زمینه کار با متن اشنا هستند و می دانند که در این نرم افزار امکانات بسیار زیادی برای ویرایش و کار روی متن قرار داده شده است .

البته همه کاربران از همه این امکانات اطلاع ندارند و علاوه بر ان کار کردن با همه ابزار های ورد هم برای همه کاربران اسان نبوده و همه به طور کامل کار کردن با همه ابزار های نرم افزار ورد را بلد نیستند . نرم افزار ورد دارای امکانات بسیار مفید و کاربردی برای کار با متن است و اگاهی کاربران از این امکانات به انها کمک شایانی در کار با نرم افزار ورد می کند .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 می پردازیم .

 

همه کاربران به ویژگی های خاص نرم افزار ورد نیاز ندارند، اما برخی از موارد ضروری هستند و همه کاربران بهتر است که از این ویژگی ها اطلاع داشته باشند.

1. اولین نکته از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 کپی کردن متن بدون فرمت و قالب می باشد. 

اگر شما اطلاعات را از منابع آنلاین مانند ویکی پدیا و سایت های دیگر کپی کنید، گاهی اوقات اطلاعات کپی شده در ورد از منابع آنلاین با فرمت و قالب خاصی در ورد کپی می شود. و فرمت اصلی متن کپی شده را حفظ نمی کنند.

برای تغییر این شرایط شما می توانید از کپی کردن متن بدون فرمت و قالب استفاده کنید همچنین، کپی کردن بدون قالب بندی سریعتر است. برای انجام این کار، یک متن را از منبع کپی کنید. مایکروسافت ورد را باز کنید، سپس روی منوی کشویی کلیک کنید.

آموزش نصب و کرک آفیس 2019

برای وارد کردن متن بدون قالب بندی، دکمه Paste Unformatted را کلیک کنید. این کار بسیار ساده است. شما همچنین می توانید یک پیش فرض را تنظیم کنید، بنابراین متن شما به طور خودکار در آن قالب قرار می گیرد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -1


2. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 انتخاب متن غیر مجاور می باشد. 

این ویژگی در ورد 2002 ارائه شد.این یک ویژگی درخواستی از طرف کاربران بود که در سالهای قبل از ارائه شدن این ویژگی توسط مایکروسافت از طرف کاربران درخواست شده بود. برای مثال، اگر شما نیاز به انتخاب بخش های مختلفی از یک متن در یک سند داشته باشید. این بهترین روش برای انجام این کار است.

کلید Control را پایین نگه دارید، سپس با استفاده از ماوس انتخاب خود را در سند انجام دهید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -2


3. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 برداشت تصاویر مورد استفاده در یک سند می باشد. 

اگر یک سند با تصاویر متعدد دارید. و شما می خواهيد تمام تصاوير را از سند کپی کنيد بدون آن که یکی یکی تصاویر را انتخاب کنید. در اینجا یک راه آسان برای انجام این کار وجود دارد. روی File> Save As> کلیک کنید و در کادر File type list گزینه Web Page را انتخاب کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -3


بعد از ذخیره یک پوشه برای شما ایجاد می کند که تمام عکس های مقاله در آن پوشه موجود می باشد.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -4


4. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 برش عکس می باشد. 

مایکروسافت ورد شامل یک ابزار ویرایش قدرتمند است که می تواند کار هایی بیشتر از کار مدیریت متن را انجام دهد. اگر شما مجبور به کار با تصاویر هستید، می توانید به بخش قالب بندی دسترسی بروید.

و بعد از انتخاب تصویر می توانید کار های مختلفی مانند  crop و … روی عکس انجام دهید .

برای انجام اینکار بر روی عکس مورد نظر راست کلیک و گزینه Crop را کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -5


نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -6


بهترین نرم افزارهای ریموت جایگزین تیم ویور

5. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 ادغام و تقسیم  سلولهای در یک جدول می باشد. 

کار با جداول در یک سند Word بسته به آنچه که می خواهید انجام دهید  می تواند پیچیده و خسته کننده باشد . برای مثال اگر یک فرم ایجاد کنید،ادغام سلولهای ایجاد شده کاری است  که ممکن است لازم باشد انجام دهید. برای انجام این کار، سلولهای داخل جدول را انتخاب کنید و سپس دکمه Merge را کلیک کنید.

 

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -7


6. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 بخش بندی کردن صفحه و طرح بندی اسناد می باشد. 

اگر بخواهید در چگونگی تهیه و چاپ اسناد خود راحت باشید، Page Breaks با مجموعه ای از طرح بندی سند می تواند باعث صرفه جویی در مصرف زمان شما شود و بهره وری شما را افزایش دهد. این ویزگی اغلب هنگام ایجاد ستون های متن استفاده می شود اما برای اسناد منظم نیز قابل استفاده است.

برای بخش بندی کردن صفحه،تب Layout را انتخاب کنید، روی Breaks > Next Page کلیک کنید. این کار مکان نما را بر روی یک صفحه جدید قرار می دهد، که یک طرح سند متفاوت با سربرگ یا پاورقی متفاوت ایجاد کنید. برای تغییر طرح صفحه، روی Layout tab > Size کلیک کنید و سپس layout را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -8


7. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 کاهش حجم تصاویر در یک سند Word می باشد. 

اگر شما یک گزارش سالانه شامل بسیاری از تصاویر ایجاد کرده اید. می توانید سند را ویرایش و به اشتراک بگذارید. شما می توانید سایز سند خود را برای به اشتراک گذاری با استفاده از ویژگی Compress Photo Feature کاهش دهید.

8. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 رمزگزاری فایل های نامه می باشد. 

رمز گذاری فایل های نامه یکی از ویژگی های کلاسیک مایکروسافت ورد است که برای تولید اسناد محرمانه حاوی اطلاعات منحصر به فرد می باشد. برخی از نمونه هایی که می توانند مفید باشند عبارتند از بروشور، خبرنامه یا مواد مورد استفاده در نامه های اداری. اگر شما در یک دفتر کار می کنید، این یکی از ویژگی های مهم مایکروسافت ورد برای شما است.

9. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 اجرای ورد در حالت Safe Mode می باشد. کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

با وجود اینکه مایکروسافت ورد برای مقابله با مشکلات دارای یک خطایابی هوشمند است. اما مشکلات ممکن است گاهی پیش بیایند و قابل رفع با تنکنیک های خود نرم افزار ورد نباشند. اگر Word به درستی اجرا نمی شود، درست مانند ویندوز، شما می توانید آن را در حالت امن اجرا کنید.

برای انجام این کار، کلید ویندوز + R را فشار دهید  winword/safe  را تایپ کنید . کلید enter را بزنید. این دستور ورد را بدون بارگذاری هر افزونه ای که ممکن است از کارکرد درست برنامه جلوگیری کند باز خواهد کرد. سپس می توانید سند خود را باز کنید و ویرایش کنید.

 

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -9


10. نکته بعدی از نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 بازیابی متون از یک سند Word خراب می باشد. 

اگر قادر به باز کردن یک سند Word نباشید، احتمالا نشانه ای است که سند ممکن است خراب شده باشد. برای بازیابی سند، مایکروسافت ورد را باز کنید. کنید. روی File> Open> Browse>کلیک کنید سپس سند را انتخاب کنیدو روی منوی باز شده کلیک کنید و سپس روی Open and Repair کلیک کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 -10

حذف اطلاعات بدون امکان بازگشت مجدد


امیدواریم مقاله آموزشی نکات مفید و کاربردی مایکروسافت ورد 2016 از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش با نکات کاربردی در نرم افزار ورد اشنا شوند و با استفاده از این نکات بخشی از کارهایی که در انجام ان مشکل داشتند را حل کنند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .