آموزش اوت لوک (Outlook)Reviewed by 021-28423838 on Apr 9Rating: 5.0آموزش اوت لوک (Outlook)

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزش اوت لوک (Outlook) . امروزه استفاده از ایمیل ها یا همان پست های الکترونیکی بسیار رایج شده و به نوعی به ابزار های کاربردی برای افراد و شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده است و بسیاری از افراد و سازمانها انجام برخی از کارهایشان مستقیما وابسته به استفاده از ایمل ها می باشد .

از این رو داشتن نرم افزار های مدیریت ایمیل بسیار مهم شده و اینکه ما کار با این نرم افزار ها را نیز بلد باشیم جنبه مهمی پیدا کرده است.

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش اوت لوک (Outlook) می پردازیم .

نرم افزار اوت لوک ایمیل ها، تقویم ها، مخاطبین، وظایف و لیست کارهای شما را در یک مکان سازماندهی می کند . شرکت ها با حساب ایمیل سرو کار زیادی دارند. ارسال ایمیل  یا تنظیم  قرار ملاقات ها و ذخیره اطلاعات در مورد افرادی که با آنها ارتباط برقرار کرده اید و … بخشی از مجموعه عملیاتی است که ما با استفاده از ایمیل ها انجام می دهیم . بنابراین هرگز نیازی نیست آدرس ایمیل یا شماره تلفن شخصی را به خاطر داشته باشید.

شروع کار با outlook

اولین اقدام شما این است که حساب کاربری Outlook خود را تنظیم کنید. پس از آن، شما آماده دریافت و ارسال ایمیل، استفاده از تقویم، ایجاد مخاطبین و کار با  Outlook خواهید بود.

اگر قبلا از نسخه قبلی Outlook در سیستم استفاده می کردید. و در حال حاظر نسخه جدید Outlook  را نصب کرده اید تمام تنظیمات و اطلاعات به صورت اتوماتیک به ورژن جدید منتقل می شود.در صورتی که برای اولین بار از نرم افزار Outlook  استفاده می کنید باید ایمیل خود را در outlook تنظیم کنید.

در شروع کار با نرم افزار Outlook  شما به نام، آدرس ایمیل و گذرواژه خود را نیاز دارید.اگر از ایمیل های رایج مانند یاهو و جیمیل استفاده می کنید این اطلاعات کافی است. اما اگر Outlook نتوانست تنظیمات اتوماتیک را دریافت کنید، قابلیت تنظیم دستی برخی اطلاعات نیز وجود دارد. مانند نام سرور ایمیل شما پورت و… اگر این اطلاعات را نداشته باشید، ارائه دهنده ایمیل شما می تواند جزئیات را در اختیار شما قرار بدهد.

 

1.در مرحله اول آموزش اوت لوک (Outlook) برای اضافه کردن ایمیل ابتدا به منوی File بروید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش ساخت اپل آیدی ، ساخت Apple ID چگونه است ؟

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 1


2.در مرحله بعدی آموزش اوت لوک (Outlook) در منوی فایل گزینه Account Settings را انتخاب کنید و دوباره بر روی Account Settings کلیک کنید.

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 2


3. در مرحله بعدی آموزش اوت لوک (Outlook) در پنجره باز شده New را انتخاب کنبد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 3


4.در مرحله بعدی آموزش اوت لوک (Outlook) در این بخش باید اطلاعات ایمیل خود را مطابق تصویر وارد کنید.و بر روی Next کلیک کنید.

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 4


5.در مرحله بعدی آموزش اوت لوک (Outlook) در صورتی که اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید باید هر سه مرحله تیک سبز داشته باشد.بر روی Finish کلیک کنید تا مرحله اضافه کردن اکانت به پایان برسد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 5


آموزش تنظیم ایمیل در نرم افزار Mozilla Thunderbird

6.در مرحله بعدی آموزش اوت لوک (Outlook) در سمت چپ نرم افزار Outlook می توانید ایملی که اضافه کردید را مشاهده کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 6


نوار دسترسی سریع در نرم افزار اوت لوک 

نوار دسترسی سریع بخش مهمی از Outlook شماست.  این ویژگی یک راه آسان برای انتخاب موارد مهم مانند  Outlook-Mail، Calendar، People و Tasks است.نوار دسترسی سریع مجموعه ای از ابزارها و گزینه ها برای کمک به استفاده راحت تر از Outlook و مدیریت آن فراهم می کند.

به طور معمول نوار دسترسی سریع در پایین پنجره نرم افزار Outlook در سمت چپ قرار دارد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 7


تغییر  نوار دسترسی سریع 

شما می توانید تنظیم کنید که کدام دکمه (یا آیکون ها) در نوار دسترسی سریع ظاهر شود.

1.در مرحله اول گزینه  More > Navigation Options را انتخاب کنید.

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 8


2.در مرحله بعد در قسمت  Navigation Options، موارد زیر را می توانید تغییر دهید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 9


برای تغییر تعداد دکمه ها یا آیکون هایی که در نوار نشان داده می شوند،تنظیم پیش فرض حداکثر تعداد آیتم های قابل مشاهده بر روی 4 است می توانید آن را افزایش یا کاهش دهید.

برای مشاهده اسم به جای ایکون ، تیک گزینه Compact Navigation را بردارید.

برای جابجایی دکمه ها یا آیکون ها، یک مورد را در Display in this order انتخاب کنید و سپس با کلید های  Move Up یا Move Down آن گزینه را جابجا کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

3. بر سپس روی ok کلیک کنید.

 

ایمیل در نرم افزار اوت لوک

ایمیل شما را به افراد داخل و خارج از سازمان شما متصل می کند. شما می توانید امضای الکترونیکی و پیوست ها را به پیام های ایمیل خود اضافه کنید.

ایجاد و ارسال یک ایمیل در نرم افزار اوت لوک چگونه است؟

1. از هر بخش ایمیل (مانند صندوق ورودی) ، New Email را انتخاب کنید.

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 10


میانبر صفحه کلید: برای ایجاد یک پیام ایمیل، Ctrl + Shift + M را فشار دهید.

2. وقتی متن ایمیل خود را تکمیل کردید  Send را انتخاب کنید.

to:ایمیل گیرنده

cC:ایمیل گیرنده های دیگر

Subject:موضوع ایمیل(اختیاری)

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 11


 

ایجاد کردن و اضافه کردن امضا به ایمیل خود 

شما می توانید برای ایمیل های ارسالی خود امضای خاص تعیین کنید. امضاها می توانند شامل متن، تصاویر، کارت تجارت الکترونیک شما، یک لوگو یا حتی یک تصویر از امضای دست نویس شما باشند.

ایجاد کردن امضا:

1.در یک پیام جدید Signature >Signatures را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 12


2.در برگه Email Signature گزینه new را انتخاب کنید.

3.یک نام بنویسید و سپس OK را انتخاب کنید.

4.در Choose default signature موارد زیر را انجام دهید:

در لیست حساب ایمیل، یک حساب ایمیل برای ارتباط با امضا انتخاب کنید.

در لیست پیام های جدید، امضایی که می خواهید به صورت خودکار به همه پیام های ایمیل جدید اضافه شود را انتخاب کنید. اگر نمی خواهید پیام های ایمیل خود را به طور خودکار شامل امضا

باشند، می توانید این گزینه را به عنوان (none) قرار دهید.

در لیست Replies/forwards، امضایی که می خواهید به صورت خودکار (نشانه خودکار) اضافه شود، هنگام ارسال پیام ها را انتخاب کنید. در غیر این صورت، گزینه پیش فرض (none) را انتخاب کنید.

5.زیر Edit signature امضا را تایپ کنید و سپس OK را انتخاب کنید

 

اضافه کردن امضا به ایمیل خود 

در یک پیام جدید، Signature را انتخاب کنید و سپس امضای را که می خواهید انتخاب کنید.

 

آموزش اوت لوک (Outlook)

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 13


ارسال یا پاسخ به یک پیام ایمیل:

بر روی نوار یا در صفحه خواندن،Reply, Reply All یا Forward را انتخاب کنیدکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 14


2.در جعبه To، Cc یا Bcc یکی از موارد زیر را انجام دهید

برای اضافه کردن یک گیرنده، بر روی appropriate  کلیک کنید و نام گیرنده را وارد کنید.

برای حذف یک گیرنده، در کادر appropriate کلیک کنید، نام گیرنده را انتخاب کنید، سپس Delete را فشار دهید.

مادربرد چیست؟ و اجزای اصلی مادربرد کدام است؟

اضافه کردن یا پیوست فایل به ایمیل:

برای به اشتراک گذاشتن یک فایل، می توانید آن را به ایمیل  ارسالی خود اضافه کنید. شما همچنین می توانید سایر موارد  مانند پیام ها، مخاطبین، وظایف را نیز  پیوست کنید.

1.یک پیام جدید ایجاد کنید و یا یک پیام موجود را انتخاب کنید و Reply, Reply All یا Forward را انتخاب کنید.

2.در پنجره ایمیل،  Attach File  را انتخاب کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 15


باز کردن و ذخیره کردن پیوست ایمیل 

شما می توانید پیوست را از صفحه خواندن ایمیل باز کنید. پس از باز کردن و مشاهده پیوست، می توانید آن را ذخیره کنید. اگر پیام دارای بیش از یک پیوست باشد، می توانید آنها را به عنوان یک گروه در یک زمان ذخیره کنید.

باز کردن پیوست 

بسته به نوع Outlook که شما استفاده می شود، ممکن است چندین گزینه برای باز کردن یک پیوست وجود داشته باشد.

روی پیوست دوبار کلیک کنید

ذخیره کردن پیوست 

پیوست را در صفحه خواندن پیام انتخاب کنید.

در برگه Attachments در گروه Action ، Save As را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید روی پیوست کلیک راست کرده و سپس Save As را انتخاب کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش اوت لوک (Outlook) – عکس 16


امیدواریم مقاله آموزشی آموزش اوت لوک (Outlook) از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به ارسال و دریافت ایمیل بپردازند و بتوانند کلیه ایمیل های خود را مدریت کنند نرم افزار اوت لوک یکی از بهترین نرم افار های ارائه شده برای مدیریت ایمیل می باشد.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .