راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟Reviewed by 021-28423838 on Aug 1Rating: 5.0راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ر کیس

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟.

یکی از کار هایی که کاربران برای مراقبت از سیستم خود باید به ان توجه کنند این است که سیستم را در شرایطی نگهداری کنند که حرارت ان کم باشد و به اصطلاح در خنک نگه داشتن سیستم اقدامات لازم را رعایت کنند.

دلیل این امر هم این است که قطعات الکترونیکی بعد روشن شدن و اغاز به کار کمک کمک گرم شده و حرارت ایجاد می کنند که خب این حرارت به وسیله فن هایی که به این قطعات متصل هستنند کنترل شده و کم می شوند . سیستم های کامپیوتری یکی از مهمترین بسته های الکترونیکی هستند که باید در خنک نگه داشتن ان ها توجه لازم را داشته باشیم .

زمانی که شما سیستم را روشن می کنید مجموعه ای از قطعات الکترونیکی داخل سیستم شروع به فعالیت می کنند. و بعد از شروع به فعالیت ایجاد حرارت و گرما می کنند اکثر قطعات سیستم های کامپیوتری دارایی فن هستن که حرارت را کنترل می کنند .

اما خب احتمال خرابی این فن ها هم وجود دارد که خب شما باید به قطعات داخل کیستان توجه داشته باشید که اگر فنی در داخل قطعات ان خراب شده باشد ان را تعویض کنید . عدم تعویض فن باعث این خواهد شد که حرارت ان قطعه الکترونیکی بیش از حد بالا رفته و باعث خراب شدن ان قطعه و یا صدمه زدن به قطعات دیگر در سیستم شود .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 1


راه‌اندازی بلوتوث در ویندوز 10

کامپیوتر شما قسمتهای زیادی دارد که تقریباً همه آنها هنگام روشن بودن گرما ایجاد می کنند.بعضی از قسمت ها مانند پردازنده و کارت گرافیک می توانند آنقدر داغ شوند که بتوانید روی آنها آشپزی کنید.

سیستم خنگ گننده در یک کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ طوری طراحی شده است که بسیاری از این گرما ها توسط چندین فن به خارج از سیستم کامپیوتر /لپ تاپ منتقل می کند.اگر کامپیوتر شما سریع هوای گرم را از بین نبرد.درجه حرارت می تواند آنقدر زیاد شود که ممکن است صدمه جدی به کامپیوتر شخصی شما وارد شود.نیازی به گفتن نیست،خنک نگه داشتن کامپیوتر شما باید اولویت اصلی باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

در زیر چندین راه حل برای خنک کردن کامپیوتر وجود دارد که هر کس بدون هزینه یا با کمترین هزینه می تواند انجام دهد.بنابراین واقعاً هیچ بهانه ای وجود ندارد که اجازه دهید کامپیوتر شما بیش از حد گرم شود و آسیب ببیند.

عبور جریان هوا در محیط 

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 2


آسانترین کاری که می توانید برای خنک نگه داشتن کامپیوتر انجام دهید این است که با از بین بردن هرگونه موانع در جریان هوا  کمی به کیس تنفس دهید.

اطمینان حاصل کنید که در هر طرف کامپیوتر به خصوص قسمت پشتی هیچ مانعی برای جریان هوا وجود نداشته باشد.بیشتر هوای گرم از قسمت انتهایی کیس کامپیوتر خارج می شود.باید حداقل 2-3 سانت از هر طرف باز باشد و قسمت پشت باید کاملاً باز و بدون مانع باشد.

اگر کامپیوتر شما درون یک میز قرار دارد مطمئن شوید که درب قسمتی که کیس قرار دارد همیشه بسته نباشد.هوای خنک از جلو و گاهی از طرفین کیس وارد می شود.اگر درب جای کیس در تمام طول روز بسته باشد.هوای گرم خارج نمی شود و در دراز مدت باعث آسیب به سیستم شما می شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

درب کیس خود را ببندید

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 3


یک از رایج ترین کارهایی که درباره خنک کردن کامپیوتر های رومیزی وجود دارد.این است که با باز گذاشتن درب کیس،کامپیوتر شما خنک تر می شود.این کار منطقی به نظر می رسد.در صورت باز بودن درب کیس جریان هوای بیشتری وجود دارد که به خنک تر شدن کامپیوتر کمک می کند.

مشکل اصلی این کار گرد و غباری است که به داخل کیس می رود.هنگامی که کیس باز است.گرد و غبار و مواد زائد به داخل فن های خنک کننده کشیده می شود.این باعث می شود فن های سیستم خیلی سریعتر از حد معمول از بین بروند.

درست است که باز گذاشتن درب کیس در ابتدا فوایدی داشته باشد و سیستم شما را خنک تر کند.اما قرار گرفتن فن در معرض گردو غبار تأثیر بسیار بدتری در طولانی مدت دارد.

حذف اکانت گوگل یا جیمیل (Gmail)

رایانه خود را تمیز کنید

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 4


یکی از موثرترین راه های خنک سازی کامپیوتر شما تمیز کردن فن های داخلی است.یک فن در بالای CPU وجود دارد.یکی درون منبع تغذیه،و معمولاً یک یا بیشتر در قسمت جلویی و / یا پشت کیس قرار دارد

کافی است کامپیوتر خود را خاموش کنید،کیس را باز کنید و بلوور(فوت کننده) مخصوص تمیز کردن قطعات الکترونیکی برای تمیز کردن فن ها استفاده کنید.در صورتی که به بلوور دسترسی نداشتید با دستمال و فوت برای تمیز کردن فن ها استفاده کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

کامپیوتر خود را جابجا کنید

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 5


آیا جایی که کیس خود را قرار داده اید خیلی گرم است؟گاهی اوقات تنها گزینه شما انتقال کامپیوتر به جای دیگر است.ممکن است یک جای خنک تر ذر همان اتاق وجود داشته باشد.مثلا زیر دریچه کولر،زیر پنجره و…

فن CPU را ارتقا دهید

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 6


CPU شما حساس ترین و گرانترین بخش کامپیوتر شما است.همچنین بیشترین پتانسیل برای گرم شدن زیاد را دارد.فن پیش فرض CPU شما یک فن معمولی است مگر اینکه فن CPU خود را قبلاً تعویض کرده باشید.فن های CPU که کارخانه سازنده روی CPU  قرار می دهد یک فن سطح پایین است که پردازنده شما را فقط به اندازه کافی خنک می کند تا بتواند درست کار کند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اما اگر کامپیوتر تحت فشار زیاد باشد این فن ها نمی تواند به اندازه کافی کارآمد باشد.بسیاری از شرکت ها فن های بزرگ CPU را به فروش می رسانند که به پایین نگه داشتن دمای CPU نسبت به فن های نصب شده کارخانه ای کمک می کند.

ایجاد حساب کاربری کودک یا بزرگسال در ویندوز 10

به کیس خود فن اضافه کنید

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ – 7

فن ها در خنک کردن کامپیوتر تاثیر زیادی دارند.زمانی که هوا در کیس شما به درستی جابجا شود باعث خنک شدن صحیح سیستم می شود.چندین فن برای خارج کردن هوای گرم از سیستم قرار دهید و چندین فن برای وارد کردن هوای تازه از بیرون به داخل کیس که این کار بهترین روش برای خنک کردن سیستم است.


امیدواریم مقاله آموزشی راه های خنک نگه داشتن کامپیوتر چیست؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش کیس خود را به خوبی خنک نگه دارند . خنک نگه داشتن قطعات الکترونیکی به ظاهر کار کوچک و بی تاثیری به نظر می رسد اما خب در واقعیت کمی خنک کردن قطعات الکترونیکی در طولانی کردن عمر و دیر خراب شدن انها خیلی خیلی کمک می کند.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.