روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟Reviewed by 021-28423838 on Apr 8Rating: 5.0روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟.

بسیاری از کاربرانی که از لپ تاپ ها استفاده می کنند می دانند که مدت زمانی که باتری های لپ تاپ برق را در خود ذخیره می کنند بسیار محدود است و نهایتا به چند ساعت می رسد . و به دنبال روش هایی هستند تا عمر باتری خود را افزایش دهند .

باتری لپ تاپ یکی از قطعات مهم لپ تاپ ها به شمار می ایند و نگهداری مناسب انها یکی از اولویت های مهم کاربران است این که ما بتوانیم باتری خود را به گونه نگه داریم و یا عملیاتی را انجام دهیم که باعث افزایش طول عمر باتری شود بسیار مهم و حیاتی است . چون انجام این عملیات در نتیجه عمر باتری مارا افزایش خواهد داد و ما باتری خواهیم داشت که طول عمر و استقامت بیشتری دارد .

 

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ می پردازیم .

اتصال لپ تاپ به تلویزیون چگونه است؟

لپ تاپ های مدرن امروزی بسیار قوی تر از گذشته هستند، و به لطف پیشرفت های تکنولوژی تلفن های همراه، لپ تاپ ها نیز کارآمدتر شده اند و به عمر باتری آنها افزوده شده است. کاربران توجه داشته باشند که تکنولوژی ها ابتدا روی عمر باتری های گوشی ها تست می شوند چون کوچکتر و پرکاربرد تر هستند در نتیجه وقتی تکنولوژی های جدید در رابطه با باتری های گوشی ها جواب مثبت دادند در ادامه همین تکنولوژی ها روی باتری های بزرگتر و در گام اول روی باتری لپ تاپ ها به کار برده می شوند .

با این وجود که گاهی باید در تمام طول روز از لپ تاپ استفاده کنیم. با وجودی که عمر باتری لپ تاپ عامل اصلی نگرانی  است، ممکن است بهبود قابل توجهی با  چند راه حل نرم افزاری برای افزایش عمر باتری لپ تاپ خود داشته باشیم.

امروزه با وجود این که باتری های لپ تاپ یاعات کمی برق را در خود ذخیره می کنند کابران ساعات زیادی را با لپ تاپ هایشان سپری می کنند و برای انجام کار هایشان ساعات زیادی از لپ تاپشان کار می کنند ما سعی می کنیم چندین راه کار به شما ارائه دهیم تا عمر و ماندگاری باتری خود را هم از این لحاظ که ساعات بیشتری بتواند لپ تاپ را روشن نگه دارد و هم اینکه سالهای بیشتری برای شما کار کند افزایش یابد .

 

1. مرحله اول از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ کم کردن نور صفحه می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

صفحه نمایش یکی از قطعات پر مصرف لپ تاپ است. مقدار مصرف باتری به وسیله نمایشگر بسیار بالا است. شما با کاهش نور صفحه نمایش می توانید این مصرف را کاهش دهید و مدیریت کنید.دکمه روشنایی صفحه نمایش معمولا به عنوان یک گزینه در یکی از کلید های F واقع شده است و با نماد خورشید با آیکون های + و  –  نشان داده شده است. برای استفاده از آن، فقط کلید FN را نگه دارید و سپس + یا – را انتخاب کنید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -1


2. مرحله دوم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ تغییر تنظیمات پاور می باشد.

ویندوز 10 شامل برخی از ویژگی های تنظیم مصرف باتری فوق العاده ای است که شما را قادر می سازد بهترین عملکرد را هنگامی که شما به برق متصل نیستید داشته باشید.”گزینه های POWER” را در جعبه جستجو منوی استارت تایپ کنید و “Power saver” را از لیست انتخاب کنید. ویندوز 10 همچنین روش های بیشتری برای صرفه جویی در عمر باتری دارد. اینها شامل تنظیمات برای خاموش کردن مانیتور در زمان کار نکردن با دستگاه یا فعال کردن حالت خواب لپ تاپ می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -2


تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -3


3. مرحله سوم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ خاموش کردن وایرلس و بلوتوث می باشد.

یکی از بزرگترین قابلیت های لپ تاپ اتصال به شبکه بی سیم است که در بیشتر لپ تاپ ها وجود دارد .روشن بودن Wi-Fi باتری را به طور مداوم تخلیه می کند و هنگامی که به WiFi متصل نیستید، شبکه های بی سیم را جستجو می کند که همین امر باعث مصرف بیش از حد باتری می شود.هنگامی که شما از شبکه های بی سیم استفاده نمی کنید ، می توانید WIFI را خاموش کنید.

بسیاری از لپ تاپ ها دارای یک دکمه برای این کار هستند که به شما امکان می دهد آداپتور بی سیم را به صورت دستی خاموش کنید تا عمر باتری شما بیشتر شود.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -4


4. مرحله چهارم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ جدا کردن و یا غیر فعال کردن لوازم جانبی می باشد.

 استفاده از لوازم جانبی USB می توانید باتری لپ تاپ شما را تخلیه کنید، زیرا مادربرد شما باید برق آن قطعات را تامین کند. هاب های USB، موس ها و وب کم ها،هادر های اکسترنال دستگاهای رایج USB هستند، بنابراین زمانی که کار شما با لوازم جانبی USB تمام شد سریع آنها را از لپ تاپ خود جدا کنید.

بسیاری از لپ تاپ ها دارای دکمه های عملکردی برای خاموش کردن وب کم هستد.وب کم نیز برای روشن بودن نیاز به انرژی دارد که باید این انرژی را از باتری تامین کند.پس در صورتی که به وب کم خود نیاز ندارید آن را خاموش کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

اسپیکر دستگاه شما نیز با هر پیام هشدار باید صدایی پخش کند که مصرف باتری شما را بالا می برد پس در صورت امکان صدای دستگاه خود را ببندید.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -5


نحوه اتصال چاپگر وایرلس به ویندوز 10 ، 8 ، 7 چگونه است؟

5. مرحله پنجم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ بیرون کشیدن دیسک می باشد.

داشتن یک دیسک در درایو دیسک، از منابع سیستم استفاده می کند و بسیاری از برنامه ها به طور مداوم دیسک را فراخوانی می کنند که خواندن و چرخواندن دیسک خود نیاز به انرژی زیادی دارد که باید از باتری تامین شود  برای کاهش مصرف باتری دیسک را از درایو خارج کنید.بر روی بسیاری از لپ تاپ های مدرن امروزه دیسک درایو نصب نمی شوند، اما اگر دستگاه شما دارای دیسک درایو می باشد.بهتر است دیسک را خارج کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -6


6. مرحله ششم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ تعویض باتری لپ تاپ و خرید باتری با ظرفیت بیشتر می باشد.

بیشتر لپ تاپ ها با یک باتری شش سلولی عرضه می شوند، اما بسیاری از تولیدکنندگان قابلیت ارتقاء اختیاری به هشت یا حتی 12 سلولی بهره می برند که می تواند زمان روشن ماندن دستگاه خود را دو برابر کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -7


7. مرحله هفتم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ غیر فعال کردن ویژگی ها گرافیکی می باشد.

ویندوز 10  ویژگی های داخلی زیادی  را در اختیار شما قرار می دهد، اما بسیاری از این ویژگی ها در هنگام کار غیر ضروری هستند. غیره فعال کردن این ویژگی ها در زمانی که از باتری استفاده می کنید باعث کاهش مصرف باتری می شود به طور مثال غیره فعال کردن حالت شیشه ای ویندوز و…

 

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -8


روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -9


8. مرحله هشتم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ مراقبت از باتری می باشد.

باتری های لیتیوم یون به تخلیه کامل نیاز ندارند (برخلاف اعتقاد عام)، و همچنین هنگامی که از باتری استفاده می کنید.همزمان به برق متصل نباشد.

زمانی که باتری شارژ دارد باید از باتری استفاده کرد و قبل از تخلیه کامل باتری باید آن را به برق متصل کرد.

9. مرحله نهم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ تعویض هارد به SSD می باشد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

دیسک سخت مکانیکی که هنوز در لپ تاپ ها رایج است، نیاز به چند وات برق برای چرخاندن صفحات خود دارد. از سوی دیگر، یک هارد SSD نیاز به انرزی کمتری دارد زیرا دارای قطعات متحرک نیست.

 

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -10


10. مرحله دهم از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ استفاده از گرافیک داخلی می باشد.

اگر لپ تاپ شما یک تراشه گرافیکی AMD یا NVIDIA داشته باشد، احتمال زیادی نیز وجود دارد که گرافیک داخلی (معمولا اینتل) را نیز داشته باشد. باید در تنظیمات ویندوز آن را تنظیم کنیدتا در صورت عدم نیاز به کیفیت گرافیکی بالا از گرافیک داخلی استفاده کند ، بنابراین تراشه گرافیکی قدرتمند تنها در هنگام بازی کردن یا اجرای برنامه های گرافیکی مورد نیاز است.زیرا مصرف گرافیک اصلی و قدرتمند خیلی بالا تر از گرافیک داخلی و اینتل می باشد.

 

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ -11

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟


امیدواریم مقاله آموزشی روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش به راحتی راه کار های مورد نظر برای برای افزایش عمر باتری لپ تاپ خود را را به کار ببرند و عمر و کار کرد باتری لپ تاپ خود را افزایش دهند .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .