آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟Reviewed by 021-28423838 on Mar 31Rating: 5.0آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله  آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ .

نرم افزار تلگرام در حال حاظر یکی از پرطرفدارترین نرم افزار های اجتماعی در ایران است بدون شک تمام ایرانی ها که از گوشی هوشمند استفاده می کنند از تلگرام هم استفاده می کنند . 

خب با توجه به همه گیر شدن و کاربردی شدن این نرم افزار در ایران برخی از افراد بخشی از کارهایشان را با استفاده از امکانات این نرم افزار انجام میدهند لذا وقتی ما بخشی از کارمان را با وسیله و یا نرم افزاری انجام دهیم .مسلما اطلاعات موجود در آن نرم افزار برای ما ارزش بسیاری پیدا خواهد کرد.

در نتیجه ما نیاز مبرمی به حفظ و نگهداری ان اطلاعات پیدا خواهیم کرد . در نتیجه برای حفظ اطلاعاتمان نیاز به گرفتن پشتیبان پیدا خواهیم کرد .در نسخه های قبیل و قدیمی تر تلگرام امکان گرفتن پشتیبان و یا بکاپ از اطلاعات وجود نداشت اما در نسخه های جدید این امکان به نرم افزار اضافه شده و کاربران می توانند از کلیه اطلاعات خود بکاپ تهیه کنند .

نکته :کاربران گرامی توجه داشته باشند که برای گرفتن نسخه پشتیبان و یا بکاپ از اطلاعات موجود در تلگرام فقط می توانند از نسخه دسکتاپ و صفحه اینترنتی و یا به اصطلاح تلگرام وب برای گرفتن پشتیبان استفاده کنند و از نسخه موبایل نرم افزار نمی توانید عملیات بکاپ گیری را انجام دهید .  

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ می پردازیم .

چگونگی ذخیره و یا پشتیبان گیری تاریخچه چت Telegram

آیا هیچ راهی برای ذخیره و یا پشتیبان گیری از تاریخچه چت Telegram وجود دارد؟ همانطور که قبلا متوجه شده اید، هیچ گزینه ای در پیام رسان Telegram وجود ندارد که به شما اجازه بدهد مکالمه خود را با دوستان خود ذخیره کنید و این همان چیزی است که Telegram را امن ترین برنامه پیام رسانی در دنیا کرده است.

اساسا، Telegram تمام سابقه مکالمات خود را بر روی سرور رمزگذاری شده ذخیره می کند نه در حافظه گوشی شما ، مانند دیگر پیامرسان ها.و این به این معنی است که شما می توانید هر یک از مکالمه های خود را از هر دستگاه دیگری در هر زمان مشاهده کنید.

با این حال، اگر به دنبال راهی برای ذخیره و یا پشتیبان گیری از تاریخچه چت Telegram خود به صورت دستی بر روی گوشی یا رایانه خود هستید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید. شما باید از Telegram Web در کامپیوتر برای کپی کردن و ذخیره تاریخچه چت در  ویرایشگر متن (ورد) استفاده کنید. همچنین می توانید از نسخه ویندوز نرم افزار تلگرام برای بگ آپ گرفتن استفاده کنید .

نحوه تایید دو مرحله ای تلگرام Telegram

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ به وسیله نسخه وب تلگرام.

1.در مرحله اول آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ دستگاه خود را به اینترنت وصل کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

2.در مرحله دوم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ مرورگر اینترنت مورد علاقه خود را باز کنید . و به آدرس اینجا بروید.

3.در مرحله سوم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ با انتخاب کشور شماره تلفن خود را وارد کنید و وارد حساب خود شوید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -1


4.در مرحله چهارم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ کد ارسالی به گوشی خود را وارد کید و دکمه Next را در بالا سمت راست را کلیک کنید.

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -2


5.در مرحله پنجم  آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ هنگامی که وارد حساب تلگرام خود شدید، نام کسی را که می خواهید چت های آن را ذخیره کنید انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

6.در مرحله ششم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ هنگامی که تاریخچه چت نمایان شد  روی متن کلیک کرده و Ctrl + A را فشار دهید تا همه متن را انتخاب کرده و سپس کلید Ctrl + C را فشار دهید تا متن انتخاب شده را کپی کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -3


7.در مرحله هفتم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ برای مثال، هر نرم افزار ویرایشگر متن، دفترچه یادداشت یا WordPad را باز کنید.

8.در مرحله هشتم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ بر روی صفحه خالی کلیک کنید و Ctrl + V را فشار دهید تا تمامی متن را به نرم افزار ویرایشگر متن وارد شود.

9.در مرحله آخر آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ فایل را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -4


آموزش حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام خودکار و دستی

روش بکاپ گرفتن از چت های یک نفر یا کل اطلاعات موجود در اکانت تلگرام به وسیله نسخه دسکتات تلگرام.

1.در مرحله اول آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ بعد از دانلود و نصب تلکرام و وارد شدن به اکانت تلگرام خود که مشابه ورود در نسخه وب تلگرام می باشد.روی شخصی که می خواهید از تاریخچه گفتگو بکاپ بگیرید کلیک کنیدو سپس در سمت راست بالاروی علامت سه نقطه کلیک کرده و گزینه Export chat history کلیک کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -5


2.در مرحله دوم آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ در زیر پنجره Chat export settings برا شما باز می شود .گزینه هایی که می خواهید بکاپ بگیرید را تیک بزنید و در صورت لزوم با کلیک بر روی Download path مسیر پشتیبان را تغییر دهید و بر روی Export کلیک کنید.تا از اطلاعات چت فرد مورد نظر بک آپ تهیه کنید.

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -6


 

روش بکاپ گرفتن از کل اطلاعات تلگرام شخصی چگونه است؟

1.در مرحله اول بکاپ گرفتن از کل اطلاعات تلگرام در تلگرام دسکتاپ خود به Setting بروید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -7


2.در مرحله بعد بکاپ گرفتن از کل اطلاعات تلگرام  بعد از رفتن به پنجره Setting گزینه Advanced را انتخاب کنید.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -8


3.در مرحله بعد بکاپ گرفتن از کل اطلاعات تلگرام در بخش Advanced بر روی Export Telegram data کلیک کنید کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل
آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -9


4در مرحله بعد بکاپ گرفتن از کل اطلاعات تلگرام .در پنجره Export your Data گزینه های مورد نظر برای بکاپ را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

نکته:

  • در بخش یک نوع فایل هایی که می خواهید بکاپ گرفته شود را انتخاب کنید.
  • در بخش دوم باید مشخص کنید که می خواهید از اشخاص(Personal chat) ربات ها(Bot chats) گروهای شخصی(Private groups) و یا کانال ها (Private chanel) بکاپ بگیرید
  • در بخش سوم در صورت لزوم می توانید محل ذخیره بکاپ را تغییر داده و بعد بر روی Export کلیک کنید
تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ -10


آموزش حذف اکانت اینستاگرام و غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام

امیدواریم مقاله آموزش بکاپ تلگرام ، چگونه از تلگرام بکاپ بگیریم؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش هز زمان که نیاز داشتند از تلگرام خود به هر نحوی که می خواهند پشتیبان تهیه کنند.

و اطلاعات مهم خود را ذخیره کنند تا دچار مشکل نشوند . مجددا این نکته را به کاربران گرامی بازگو می کنیم که با استفاده از نسخه موبایل نرم افزار تلگرام نمیتوانید پشتیبان یا بکاپ از اطلاعات تلگرامتان تهیه کنید .

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد.