جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلسReviewed by 02128423838 on Jul 7Rating: 5.0جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با مقاله آموزشی جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس .

اینترنت امروزه یکی از بخش های جدا نشدنی از زندگی تمامی افراد شده است . کمتر کسی را می توان یافت که بتواند بدون استفاده از اینترنت به فعالیت های خود ادامه دهد امروزه در تمام سازمان ها و منازل و هر جایی که عملا کاری انجام می شود . حتما باید اینترنت وجود داشته باشد.

عملا وجود اینترنت برای انجام برخی از امور ضروری است . مودم ها دستگا هایی هستند که باعث می شوند کاربران با استفاده از انها از اینترنت در منازل و محل کار خود استفاده کنند . یکی از عمده مشکلاتی که تمامی کاربران با ان دست و پنجه نرم می کنند.

بحث امنیت در مودم ها و هک شدن رمز وای فای مودم شان است . در بسیاری مواقع مشاهده می شود که بسیاری از کاربران از تمام شدن زود هنگام حجم بسته اینترنت شان گله دارند بدون ان که مطلع باشند مودمشان هک شده و شخص دیگری بدون اطلاع انها با وصل شدن به مودم از حجم انها استفاده کرده است .

اما خب چطور می توان جلوی این کار را گرفت چطور باید امنیت را در مودم بالا برد تا رمز وای فای هک نشود و کسی نتواند از حجم بسته اینترنتی ما استفاده کند چاره کار چیست؟

باید کاری کرد تا از مصرف حجم بسته اینترنتی بوسیله هک رمز وای فای مودم های وایلس جلوگیری کرد تا هزینه های بیهوده و اضافه به ما تحمیل نشود .

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت تصویری و مرحله به مرحله به تشریح و آموزش جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس می پردازیم .

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 1


آموزش آپدیت کردن ویندوز 10 (Update Windows 10)

امروزه همه از مودم های وای فای استفاده می کنند این واقعیت زندگی مدرن است.اما استفاده از این مودم ها با برخی خطرات و نگرانی های امنیتی جدی همراه است.مودم های وای فای خانه ممکن است ناامن ترین نقطه اتصال شما به اینترنت باشد.این خطرات ممکن است از طریق اینترنت یا هک شدن خود مودم وای فای شما را تهدید کند.

هیچ اقدام امنیتی کامل وبدون نقص نیست.اما گام های ساده ای وجود دارد که می توانید برای بهبود امنیت مودم وای فای خانه یا محل کار خود انجام دهید و دسترسی نرم افزار های مخرب به مودم را سخت تر و یا غیره ممکن کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

تغییر نام وایرلس (SSID)

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 2


نام پیش فرض مودم وایرلس خود را تغییر دهید.زیرا نام های پیش فرض مودم ها راه را برای هک کردن و دسترسی غیره مجازه به آنها آسان تر می کند.تغییر نام وایرلس کاری بسیار آسانی است.

تغییر نام کاربری و گذرواژه ورود به تنظیمات مودم

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 3


شما باید نام کاربری و رمز عبور تنظیمات مودم خود را تغییر دهید.هکر ها رمز و نام کاربری پیش فرض مودم ها را می دانند و تغییر ندادن این رمز کار نرم افزار های مخرب را بسیار آسان می کند.سعی کنید به طور کامل رمز ورود به مودم را تغییر دهید.

و فقط به تغییر جزئی در رمز مثلا تغییر یک کاراکتر آن اکتفا نکنید.زیرا هکرها ابزاری دارند که می توانند هزاران رمز عبور و نام کاربری را به سرعت تست کنند.همچنین شما بایدنام کاربری مودم را به نامی سخت تغییر دهید.گذرواژه باید شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد و چند کاراکتر خاص باشد.

استفاده از الگوریتم های رمز گذاری قوی

اگر شما در شبکه بی سیم خود از رمزگذاری قوی استفاده نکنید،هکر ها و نرم افزارهای مخرب به راحتی می توانند به مودم شما دسترسی پیدا کنند.تنظیمات مودم خود را برسی کنید و اطمینان حاصل کنید که از رمز گذاری های قوی برای امنیت مودم خود استفاده می کنید

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 4


“WPA2 Personal” را برای امنیت مودم خود انتخاب کنید اگر می توانید نسخه enterprise را تنظیم کنید.استفاده از این الگوریتم امنیتی نیاز به تخصص دارد.در صورتی که با این الگوریتم آشنایی دارید از آن استفاده کنید.

می توانید الگوریتم رمزنگاری AES را انتخاب کنید که الگوریتم قدیمی TKIP را شامل نمی شود. AES رمزگذاری بسیار قوی تری را فراهم می کند.TKIP فقط به عنوان یک الگوریتم برای سازگاری با دستگاهای قدیمی در نظر گرفته شده است.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

و در حال حاضر شما در واقع نیاز به الگوریتم TKIP ندارید.دستگاه های قدیمی خود را به روز کنید.تا با الگوریتم های جدید و امن متصل شوند.

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 5


انتقال فایل از سیستم عامل ویندوز به مک چگونه است؟

رمز عبوری که شما برای مودم وای فای خود استفاده می کنید باید پیچیده و سخت باشد و باید با رمز کاربری ورود به تنظیمات مودم متفاوت باشد.رمز عبور شما باید حداقل 15 کاراکتر باشد که شامل اعداد،حروف کوچک و بزرگ،و چند کاراکتر خاص(@&^%$) باشد.

تغییر رمز مودم وای فای

حتی اگر رمز عبور پیش فرض وای فای شما فوق العاده قوی و پیچیده است.باید آن را تغییر دهید.رمز مودم نیز مانند رمز های دیگر بهتر است.در بازه زمانی چند ماه یک بار تغییر کند.

غیر فعال کردن شبکه مهمان

شبکه های مهمان می توانند یک شمشیر دو طرفه باشند.مطمئنا کاربران شبکه مهمان دسترسی به کل شبکه شما ندارند.و از رمز عبور اصلی شما استفاده نمی کنند.اگر شبکه مهمان شما رمز نداشته باشد.و هر کسی بتواند بدون رمز به آن وصل شود.این کار خود یه درب ورد برای هکرها و نرم افزارهای مخرب است.

برای شبکه میهمان خود یک رمز عبور تعیین کنید.از الگوریتم های قوی برای رمز گذاری آن استفاده کنید.

فعال کردن فایروال(دیوار آتش)

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 6


هر مودم یا روتر یک فایروال داخلی دارد.ولی به صورت پیش فرض غیره فعال است و شما باید آن را فعال کنید.فایروال می تواند به عنوان اولین سپر دفاعی مودم شما باشد.

دیوار آتش به طور خاص برای مدیریت و فیلتر کردن ورود یا خروج ترافیک از مودم طراحی شده اند و می توانند تلاش هکر ها را برای دسترسی از طریق پورت های استفاده نشده و باز را محدود کنند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

 

غیر فعال کردن WPS

تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس – 7

WPS یک تکنولوژی برای اتصال به یک شبکه WiFi داری رمز بدون وارد کردن رمز عبور است.چندین مورد استفاده دیگر از آن WPS وجود دارد.اما همه آنها نسبتا یکسان هستند.به طور مثال برای متصل شدن پرینتر به شبگه وای فای بدون وارد کردن رمز عبور وای فای.

در حالی که WPS ممکن است.در ظاهر خوب و کاربردی باشد.اما اینطور نیست.WPS به ابزاری نفوذی برای هکر ها تبدیل شده است تا از طریق آن به آسانی به مودم شما نفوذ کنند.WPS به طور پیش فرض در مودم فعال است.

پیدا کردن آدرس آی پی چگونه است ؟

و همین امر باعث شده که مودم بسیاری از کاربران به راحتی قابل هک باشد.شما باید وارد تنظیمات مودم خود شوید و در بخش وای فای WPS را غیره فعال کنید.تا این حفره امنیتی بسته شود.


امیدواریم مقاله آموزشی جلوگیری از هک وای فای مودم وایرلس از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشند با استفاده از این آموزش از هک شدن وای فای مودم وایلس خود جلوگیری کنند .

کاربران گرامی توجه داشته باشید که امروزه نرم افزار های بسیاری برای هک وای فای مودم ها طراحی شده اند و عملا رعایت نکردن نکات امنیتی برای غیر قابل نفوذ کردن مودم تان باعث این خواهد شد که وای فای مودم شما به راحتی با استفاده از این نرم افزار ها هک شود .

پس حتما سعی کنید که نکات گفته شده در این مقاله را رعایت کنید تا مودمتان هک نشود و یا لااقل به راحتی هک نشود.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل  در کلیه زمینه ها اعم از تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار های کامپیوتر و خدمات شبکه در خدمت کاربران گرامی می باشد . اگر نیاز به این سرویس ها داشتید می توانید به راحتی با مراجعه یه صفحه اصلی سایت و ثبت درخواست در اسرع وقت و سریعترین زمان مشکل خود را رفع کنید .

کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل آماده یاری رساندن به کاربران گرامی می باشد .